Champion Polski Bu-Bu Mon Cheri Adorea

BU BU MON CHERI ADOREA
CHAMPION POLSKI
Podstrona poświęcona Bu-Bu Mon Cheri  "Adorea" Championowi Polski.

 
Champion Championów Bu-Bu Mon Cheri  "Adorea"
Oto matka Bu Bu - BIGAL z JANTAROWEJ FUGI,Championka Polski i Championka Niemiec

Miniaturowy pudel morelowy
aktor-fotomodel
  
   

Zwycięzca Młodzieży, Młodzieżowy Champion, Zwycięzca Rasy, Najlepszy w Rasie, Zwycięzca Wystawy, Zwycięzca Klubu Pudla Polski i Zwycięzca Klubu Pudla Węgier, Zwycięzca Wystawy Championów „Best in Show Champions”.

Złoty medalista wystaw w Berlinie, Bratysławie i Budapeszcie.
50 złotych medali, 38 pucharów i 6 tytułów dożywotnich!!!
Na koncie ma: dwie role filmowe: samego siebie, czyli Bu-Bu w filmie „Mantra” w reż. Bronisławy Nowickiej, Rafaela w filmie „Lawstorant” w reż. Mikołaja Hamerskiego.
Jest także: bohaterem programów telewizyjnych: w TVP 3 w Katowicach, „Rozmowy w toku” w TVN, Muzyczny Ogródek” w TV TOYA w Łodzi.
Napisano o nim 15 artykułów prasowych, w tym na 2 kolumnach w „Fakcie” i na jednej kolumnie (z okładką) w „Expressie Ilustrowanym.” W magiczno –wróżbiarskim magazynie „Znane i nieznane” ukazał się obszerny artykuł o nim w 5 rozdziałach pt. ”Magiczny pies” i bajeczna okładka w czerwonym boa! Jest bohaterem 20 sesji fotograficznych i ma kilka tysięcy zdjęć.
Obecnie można go oglądać na DVD w filmie „Lawstorant”, w którym partneruje Bohdanowi Gadomskiemu, Michałowi Wiśniewskiemu i Zbigniewowi Buczkowskiemu. Sceny z filmu z jego udziałem są także dostępne na YouTube na oficjalnym kanale Bohdana Gadomskiego.
"LAWSTORANT" MICHAŁ WIŚNIEWSKI i BU BU MON CHERI

Bu Bu z Bohdanem Gadomskim i Michałem Wiśniewskim na planie filmu "Lawstorant" 

BU-BU, Bohdan Gadomski ze Zbigniewem Buczkowski i autorem scenariusza "Lawstoranta".


Bu BU, BOHDAN GADOMSKI i EWA WIŚNIEWSKA po zdjęciach do filmu "MANTRA"

Portret BU BU MON CHERI namalowany przez malarza specjalnie do filmu "MANTRA". Podobieństwo jest zdumiewające...
Bu Bu ma ogromną ilość ubrań na każdą okazję i porę roku. Tutaj w zimowym pikowanym kombinezonie z kapturem obszytym futerkiem, z czerwonymi wykończeniami. Na grzbiecie  jest przymocowany mini plecak.Jest to najbardziej praktyczny z jego zimowych strojów. Do tego buty z zamszu na futerku, wiązane tasiemkami i na napy.

 ...
...
 BU-BU z ogromnym powodzeniem wystąpił w dwóch teledyskach:
Natalii Kukulskiej do piosenki „Pół na pół”(ubrany w psi frak i cylinder!) 
GWIAZDOR TELEDYSKU!!!!!!
w każdym stroju i nakryciu głowy czuje się wybornie!
frak i melonik nosi jak zawodowy aktor!

to tylko zdjęcia z teledysku w stosownym ubraniu, a nie strój codzienny BU BU!

ludzie nie widzieli jeszcze pieska we fraku i meloniku, najwyższa pora, żeby zobaczyli!

A oto zdjęcia z planu zdjęciowego z udziałem gwiazdy teledysku NATALII KUKULSKIEJ i BARTKA KRÓLIKA
Na zdjęciach: NATALIA KUKULSKA, BARTEK KRÓLIK, BOHDAN GADOMSKI i BU BU MON CHERI

BARTEK KRÓLIK, NATALIA KUKULSKA, BOHDAN GADOMSKI i BU- BU

na planie teledysku "Pół na pół" BU BU zrobiono 286 zdjęć!!!


Teledysk "Pół na pół" z Natalią Kukulska, BU BU MON CHERI i Bohdanem Gadomskim jest do obejrzenia na oficjalnym kanale redaktora (kliknij link po lewej stronie)

... oraz zagrali w teledysku Mariana Lichtmana z udziałem Trubadurów i Bohdana Gadomskiego do piosenki „Bez ciebie tak mi źle”(na szyjce miał srebrną kolię wysadzaną brylantami)... Też dostępnym  na YouTube.
      BU BU na planie teledysku z BOHDANEM GADOMSKIM i reżyserem Mateuszem Winklem
Champion Championów Bu-Bu Mon Cheri  "Adorea" został uznany przez krajowych i międzynarodowych sędziów kynologicznych za jednego z najpiękniejszych miniaturowych pudli morelowych w Polsce i w Europie.
Na tym zdjęciu, gdy z młodzieńca przeistaczał się w mena(jest samcem alfa!) już jest Młodzieżowym Championem Polski
tutaj już posiada tytuł CHAMPIONA POLSKI
Champion Bu-Bu Mon Cheri  "Adorea" w ciągu swojej błyskotliwej i oszałamiającej kariery wystawowej zdobył w sumie: 50 złotych medali, 38 pucharów i 6 tytułów dożywotnich, w tym 20 wniosków na międzynarodowego championa piękności.

Bu Bu, jego właściciel Bohdan Gadomski w towarzystwie Beaty Woldan, Roberta Kulisia i ich rodzin kibicowali pieskowi na tej wystawie 


Champion Bu-Bu Mon Cheri  "Adorea" odniósł wielki sukces w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Łodzi, gdzie uzyskał certyfikat Interchampiona, otrzymał tytuły: zwycięzcy wystawy i zwycięzcy rasy (patrz zdjęcia powyżej).

Champion spod Znaku WODNIKA


MAGICZNY PIES

BU-BU MON CHERI „ADOREA” urodził się pod znakiem Wodnika w Łodzi, ale poczęty został w Berlinie, gdzie mieszkał jego ojciec Interchampion Schubert’s Vinzento, miniaturowy pudel morelowy. Matka Bigall z „Jantarowej Fugi” jest Championem Polski i Championem Niemiec. Oboje rodzice mają wspaniałe rodowody i wielkie osiągnięcia wystawowe idące w ponad 100 medali na wystawach psów rasowych w kraju i zagranicą. Prawie regułą jest, że w danym miocie rodzą się dwa wyróżniające się psy, które robią kariery wystawowe i kontynuują sukcesy rodziców. I tak właśnie było z pierwszym dzieckiem tej pary, miniaturowym pudlem morelowym Bu-Bu, który był najładniejszym z ich pięciorga dzieci. Ale nikt wtedy nie przypuszczał, że zrobi on nie tylko oszałamiającą karierę wystawową, ale i medialną, stając się nie tylko championem wystawowym, ale aktorem, fotomodelem, wielką psią gwiazdą medialną, jakiej w tak imponującym rozmiarze w ostatnich latach nie odnotowano w Polsce.


 


Silna osobowość
Kiedy Bu-Bu był kilkumiesięcznym pieskiem już wtedy wykazywał swój przywódczy charakter, lubił dominować i rozkazywać swojemu panu, gdzie chce iść i w jakiej formie ma być prowadzony na spacer (walczył ze smyczami, stawał na ulicy, zapierał się i wrzeszczał w niebogłosy). Na drugiej wystawie (pierwszą odbył w dobrym stylu w Poznaniu), która miała miejsce w Katowicach, powiedział swojemu panu, że nie zamierza biegać jak wariat po ringu i niech pan lepiej wybije sobie z głowy, że on będzie robił karierę wystawową. Zaparł się tak bardzo, że nawet doświadczeni hodowcy pudli nie mogli sobie dać z nim rady. Bu-Bu Mon Cheri Adorea na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach, nie poszedł po ringu i już. Ale już wtedy był psem tak pięknym, o idealnych proporcjach, cudownej szacie i mądrym spojrzeniu migdałowych oczu, że jego urokowi poddał się nawet sędzia i... dał mu ocenę doskonałą, chociaż Bu-Bu nie przedefilował przed nim i nie pokazał się w pełnej krasie swojej urody.

Wielka uroda
Po paru uwagach doświadczonego fachowca (treserki dużych, bojowych psów) i konsekwentnej realizacji wskazówek, Bu-Bu zaczął chodzić po stadionie i wykonywał obowiązujące zwroty, skręty i marsze. Na kolejnych wystawach chodził jak żaden z psów tej rasy, jego kariera toczyła się w zawrotnym tempie, zdarzało się, że co tydzień był na innej wystawie w różnych miastach. Zwycięzca Wystawy, Zwycięzca Rasy, Najlepszy Pies w Rasie, certyfikaty na młodzieżowego championa i sam tytuł Młodzieżowego Championa uzyskał błyskawicznie. Niezliczone sesje zdjęciowe, pojawiające się zdjęcia w coraz to nowych tytułach prasowych, programy telewizyjne w Katowicach, w Łodzi, w Warszawie, w Krakowie. I tak np. w Trzecim Programie TVP (Tele 3 w Katowicach) wystąpił wraz z Tatianą Okupnik i Pawłem Rurakiem, tylko, że oni siedzieli na twardych krzesłach, a on leżał na gigantycznej poduszce z falbanami, którą telewizja wypożyczyła na czas jego występu, a właściwie wywiadu, jakiego udzielał mając u swego boku specjalistę od takich rozmów, czyli swojego pana. W studiu brzęczało jego 26 wówczas złotych medali, a obok stały puchary, w których mógł się przeglądać. Nawet członkowie „Blue Cafe” byli odrobinę zazdrośni o zainteresowanie, jakie wzbudził ten zjawiskowej urody morelowy piesek w studio. Po programie telewizyjnym pojechał do katowickiego radia, gdzie również był przedstawiony.

Rozmowa w toku
Sława Bu-Bu zataczała coraz większe kręgi, a jego silny związek z właścicielem, który został przez niego prawie ubezwłasnowolniony budził zainteresowanie. Sama Ewa Drzyzga zaprosiła Bu-Bu i jego pana do swojego słynnego talk show „Rozmowy w toku”. Mało tego, widząc na żywo Bu-Bu, postanowiła cały program nazwać jego imieniem, czyli „Bu-Bu Mon Cheri”. Już samo wejście championa do studia było iście gwiazdorskie. Bu-Bu miał przygotowany specjalny fotelik z poduszką, na którym nikt z gości nie mógł usiąść. Czuł się pewnie i natychmiast rozpoczął spacer po studiu, aby obejrzeć publiczność i kilka piesków na kolanach gości. Program był trzykrotnie emitowany, a sława Bu -Bu zatoczyła ogólnopolski krąg.

Mantra i Lawstorant
Wkrótce potem Bu-Bu został zaangażowany do filmu dyplomowego młodej reżyserki Bronisławy Nowickiej pt. „Mantra”, w którym wystąpił w scenie w prywatnym hoteliku dla psów, prowadzonym przez Ewę Wiśniewską. Ze swojej roli wywiązał się wspaniale. Scenografia niczym z komnaty sułtana, na ścianie gigantyczny portret, na nim namalowany...Bu-Bu, specjalnie dla potrzeb tej sceny. Scena z Bu-Bu została uznana za znakomitą, a pani reżyser zapowiedziała, że Bu-Bu będzie grać w każdym jej filmie. Na ekranach kin w całym kraju była obecna komedia sensacyjna „Lawstorant” ze Zbigniewem Buczkowskim i Michałem Wiśniewskim w rolach głównych. Obecnie film można obejrzeć na DVD. Bu-Bu i jego pan występują w dwóch scenach jako wścibski sąsiad z luksusowym psem Rafaelem. To po prostu trzeba zobaczyć!

Champion championów.
Bu-Bu zdobył wszystkie możliwe trofea w Polsce.  Zwycięstwo na prestiżowej Wystawie Champions Show w Lesznie, na której startują wyłącznie najpiękniejsze psy w danej rasie z tytułami championów przyniosło mu tytuł Championa Championów i uplasowało go w czołówce najpiękniejszych pudli w Europie. Bu-Bu jest pieskiem szalenie kontaktowym, rezolutnym, sprytnym i pogodnym. Nastroje swojego pana wychwytuje natychmiast i szybko się do nich dostosowuje. Reaguje na pewne słowa np. „kończę, do widzenia, pa pa” i również żegna się bardzo głośnym szczekaniem. Na ulicy idzie obok pana i co chwilę patrzy mu w oczy, błyskawicznie reagując na każdą uwagę. Jego pojawienie się w miejscach publicznych, w kurortach, na festiwalach piosenki, na których zresztą jest akredytowany na piśmie, wzbudza ogromne zainteresowanie. Czasami wydaje mi się, że idę z jakąś wielką gwiazdą, na którą wszyscy zwracają uwagę i komentują jej wygląd i zachowanie. Jest to miłe, ale i męczące.

Wizytówka, mail i strona www
Jak na prawdziwą psią gwiazdę przystało, Bu-Bu ma serię własnych wizytówek z bajecznie kolorowymi zdjęciami, ma swój adres mailowy, a od niedawna stronę www, która poraża informacjami i zdjęciami. Bu-Bu jest najczęściej fotografowanym psem.Ma kilka tysięcy zdjęć i co miesiąc nową sesję fotograficzną. Ma też bogatą kolekcję strojów na każdą okazję, nawet stroje balowe, czapki, buciki i bambosze. Jest świadomy swojej urody i wartości. Nie znosi  konkurencji, a szczególnie samców swojej rasy i w swoim kolorze. Wróżka Anastazja nazwała go magicznym psem i rzeczywiście jego niezwykle silna osobowość powoduje, że obcowanie z Bu-Bu to nie tylko przyjemność, to swego rodzaju kontakt z istotką niezwykłą i wręcz wampiryczną. 
BU BU MON CHERI ADOREA w prasie...


Tak wielki artykuł o jednym psie w wysokonakładowej gazecie codziennej wraz z okładką ukazuje się bardzo rzadko. Bu Bu Mon Cheri dostał go w prezencie od redakcji Expressu Ilustrowanego po szeregu swoich osiągnięć wystawowych. Najpierw błyskawicznie został Młodzieżowym Championem, a następnie Championem Polski z szeregiem certyfikatów na Interchampiona. 

                                      


FOTOMODEL


BU BU JAKO  HOLLYWOODZKA GWIAZDA FILMOWA w RÓŻOWYM I BŁĘKITNYM  BOA
                                                                      
                                                          BU BU  jako kowboj...

   
                                                         "MAM SWÓJ CHARAKTER!"
                                                                  w czarnym boa...

WYCINKI  PRASOWE O BU BU MON CHERI


z piosenkarką INGRID

                                BU BU z EWĄ BŁASZCZYK                                                  

        
w prasie poznańskiej         
Zdjęcie BU BU MON CHERI z IWONĄ WĘGROWSKĄ ukazało się w styczniowym numerze "PARTY (2011 rok)

IWONA WĘGROWSKA z BU BU MON CHERI

IWONA WĘGROWSKA z BOHDANEM GADOMSKIM i BU BU MON CHERI     
    
                       Reklamy Bu Bu Mon Cheri ukazywały się w kilkudziesięciu katalogach krajowych i
                       międzynarodowych wystaw psów rasowych w Polsce i zagranicą..
                 
   WYSTAWY PSÓW RASOWYCHBU BU MON CHERI -KRÓLEM RINGÓW

BU BU MON CHERI W BERLINIE
Tak wygląda pies wystawowy przygotowany do wejścia na ring, gdzie ocenia go sędzia kynologiczny.

BU BU MON CHERI ze swoim panem BOHDANEM GADOMSKIM na ringu Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Berlinie, gdzie zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Championów"i certyfikat na Championa Niemiec
                                          
 BU BU i jego pan BOHDAN GADOMSKI są nierozłączną parą. Pojawiają się razem prawie wszędzie. Dlatego BU BU był tam, gdzie nie gościł żaden  pies w kraju i zagranicą.
           złote poduszki w kształcie wielkich serc to jeden z prezentów dla złotego championa!

                                                                          
            48 kompletów obróżek i smyczek na każdą porę dnia i wyjścia z wizytami do gwiazd
   BOHDAN GADOMSKI skompletował dla swojego pieska imponującą kolekcję smyczy i  obróżek!!! 


                                         to tylko drobna część gigantycznej kolekcji...
                                    Czapki, czapeczki, plecaki, plecaczki....
                                                                  
                                         Kurtki, kurteczki, kombinezony, skafandry, golfy..
                                        kombinezony i kurtki w przeróżnych kolorach...
Bu Bu Mon Cheri ma szereg torebek i miniaturowych kolorowych plecaczków, które są ozdobą do jego 48 kompletów obróżek i smyczek w bajecznych kolorach
Hol redaktora od sufitu do terakoty jest wypełniony zdjęciami, dyplomami, certyfikatami BU-BU

                            zdjęcia z sesji zdjęciowej dla EXPRESSU ILUSTROWANEGOBU BU ze swoim właścicielem w domowych pieleszach
BU BU zmarł w wieku 14 lat i 3 miesięcy na niewydolność nerek, które z dnia na dzień przestały pracować... Nie mógł nic zjeść i napić się. Siedziałem z nim pod kroplówka w lecznicy dla zwierząt i płakałem razem z nim...
                                                                          
BOHDAN GADOMSKI nad grobem swojego ukochanego pieska, który na początku był taką oto mogiłą...
To było straszne dla mnie przeżycie, chciałem odejść razem z nim...
Co tydzień byłem na psim cmentarzu i myślałem,ze tak będzie zawsze..
Grób Bu Bu zawsze był pokryty kwiatami, szarfami, paliły się znicze...
Zawsze jest szarfa "KOCHANEMU BU BU..."
Płacząca wierzba nad mogiłą...
Po kilku miesiącach mogiła BU BU stała się pomnikiem, godnym jego wartości i pozycji wśród najpiękniejszych pudli morelowych w Polsce i Europie...
Pomnik BU BU MON CHERI ADOREA jest dzisiaj jednym z najpiękniejszych na cmentarzu dla zwierząt na ul.Malowniczej pod Łodzią...
Obecność Oskara na cmentarzu wzmacnia mnie, chociaż każdorazowe tam przebywanie sporo mnie kosztuje..
  Oskar czuje powagę i smutek tego miejsca. Młodziutki piesek zdumiewa mnie swoją    dojrzałością,   kocham go nad życie...tak jak kochałem BU BU...

BU BU na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Dzisiaj mówi się,że był psem kultowym. Pozostanie legendą...

                                    Był jednym z najpiękniejszych pudli morelowych w Polsce...

Był jednym z najsławniejszych pudli w Polsce i Europie...
 Jego sława sięgała także Stanów Zjednoczonych i Kanady...

Dzień Zmarłych 1 listopada 2014 roku
wizyta na psim cmentarzu...

BOHDAN GADOMSKI przy grobie BU BU MON CHERI...
Grób Bu Bu jak zwykle zadbany, pięknie przyozdobiony, w tym roku dominowały różowe chryzantemy i szarfa z napisem "Kochanemu Bu Bu jego pan i braciszek OSKAR...

Pomnik U BU MON CHERI jest jednym z najładniejszych na psim cmentarzu przy ul. Malowniczej w Łodzi

Pokoju BU BU strzegą aniołki grające na harfach...
Spoczywaj w spokoju 
Tak prezentował się pomnik BU BU MON CHERI 1 listopada 2014 roku w Dniu Zmarłych...


Pamiątkowa tablica z portretem BU BU MON CHERI w medalowej gali...
Nad grobem stoi plącząca wierzba, pod nią krzyż utkany zasuszonych kwiatów i szarfa...

Zdjęcia z wizyty w Dniu Zmarłych 1 listopada 2018 roku...BOHDAN GADOMSKI nad grobem  BU BU MON CHERI ADOREA


                      Na tej podstronie także inne...
                    ULUBIONE ZWIERZĘTA
                    BOHDANA GADOMSKIEGO
...które przez wiele lat towarzyszyły mu na co dzień i były jego wielkimi przyjaciółmi. Redaktor poświęcał im  wiele czasu, bo były jego pasją i miłością.


ze srebrnego szczeniaczka Amis przeobraził się w księcia z krainy rasowych pudli miniaturowych


AMIS CZYTA książeczkę ze swoim panem...
 Oto srebrny miniaturowy pudel  AMIS Z ZAMKU EDO, po championach z polskich hodowli. Na świat przyszedł jako pierwsze dziecko srebrnej pudliczki, może dlatego był bardzo maleńki (28 cm wysokości, 3 kilogramy wagi) i był w dolnej granicy pudla miniaturowego, często kojarzony z toy pudlem (najmniejszy w rasie).                                         


Powyżej seria zdjęć Amisa, który był fotomodelem, był także zaprezentowany w nocnym programie TV Katowice.
BOHDAN GADOMSKI z AMISEM Z ZAMKU EDO,  z  którym prawie się nie rozstawał
                                      AMIS Z ZAMKU EDO i BOHDAN GADOMSKI                                                            Żółw stepowy RAFIK
                                                               
                                     BOHDAN GADOMSKI ze swoim żółwiem Rafikiem  

                        A oto i sam Rafik, żółw stepowy mieszkający u swego pana w wielkim  terrarium                               wyścielanym korą i piaskiem pustynnym, które jest pięknie przyozdobione
                         Na terrarium stoi kolekcja żółwi z różnych tworzyw i różnej wielkości....

           Rafik miał często robione zdjęcia. Oto on w początkach swojego pobytu w mieszkaniu          redaktora.


Rafik chętnie spaceruje po całym mieszkaniu redaktora, zna wszystkie zakamarki, w których uwielbia się chować, aby po odnalezieniu witać filuternym wzrokiem swojego właściciela i przepraszać go za to, co zrobił...
                                                                          

                                                                      MUSZKA

MUSZKA, z ta uroczą, mądrą suczką, BOHDAN GADOMSKI przeżył 22 lata, bo tyle żyła, bijąc rekord długowieczności psa, który w tym samym wieku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa!


BOHDAN GADOMSKI był bardzo zżyty ze swoją MUSZKĄ, której poświęcał wiele czasu i czułości...
Na zdjęciu oboje na spacerze w parku.


NOWA FASCYNACJA BOHDANA GADOMSKIEGO
- BICHON FRISE -


Urocze szczenięta rasy Bichon FriseBOHDAN GADOMSKI i OSKAR
BOHDAN GADOMSKI ze swoim nowym pieskiem (czwartym w życiu) rasy bichon frise OSKAREM

 Jestem dumny ze swojego pieska, jego rodzicami jest para przepięknych interchampionów, a dziadkiem dwukrotny zwycięzcą świata!