Nowości archiwalne

WCZORAJ, DZISIAJ, JUTRO
NOWOŚCI BOHDANA GADOMSKIEGO...
BOHDAN GADOMSKI na tej podstronie omawia wszelkie zdarzenia artystyczne i towarzyskie w których brał udział razem z biegnącym czasem. W jego bogatym życiorysie i pracy dziennikarskiej na wielką skalę były ich setki , dlatego wraz z powstaniem swojego bloga-strony internetowej, datuje je od tego momentu...

 W teledysku...

BOHDAN GADOMSKI jest zapraszany przez gwiazdy do udziału w  ich teledyskach. Po występie w teledysku Natalii Kukulskiej do piosenki "Pół na pół", wystąpił w teledysku słynnego TRUBADURA, znakomitego wokalisty i perkusisty MARIANA LICHTMANA. Marian jest kompozytorem muzyki do piosenki "Bez ciebie tak mi źle". Koledzy z zespołu Trubadurzy towarzyszą mu w nim w komplecie. Gościem specjalnym jest red. BOHDAN GADOMSKI, jak zwykle w towarzystwie swojego sławnego, utytułowanego psa, morelowego pudla polsko-niemieckiego z amerykańską linią przodków w rodowodzie, Bu Bu Mon Cheri Adorea, który występuje tutaj w diamentowej psiej koli. Bohdan Gadomski jest w stroju amerykańskim czarno-srebrnym i włoskich zamszowych super butach. Zajrzyjcie za kulisy sceny, którą rejestrowano ma planie teledysku, na YouTube jest filmik również zza kulis powstawania tej uroczej scenki oraz cały teledysk wyreżyserowany przez bardzo utalentowanego MATEUSZA WINKIELA ( reżysera najlepszego teledysku DODY). Bohdan i Bu -Bu już mają kolejne propozycje od innych gwiazd. A tymczasem zdjęcia, wykonane 30 sierpnia 2010 roku.

Bohdan Gadomski z ukochanym psem Bu Bu Mon Cheri na planie teledysku "Bez ciebie tak mi źle" Mariana Lichtmana

 Bohdan Gadomski i jego słynny pies BU BU MON CHERI na planie teledysku...
Bohdan Gadomski z reżyserem teledysku Mateuszem Winkielem (z lewej). Bohdan Gadomski z Trubadurami podczas kolacji (z prawej)
Bohdan Gadomski z Marianem Lichtmanem. 

Teledysk z piosenką Mariana Lichtmana ("Trubadurzy") jest codziennie obecny w miesiącu listopadzie 2010 na antenie stacji TV4 oraz w Polsacie Był rekomendowany przez Marka Sierockiego w Teleexpressie.
BOHDAN GADOMSKI spotkał się 31 sierpnia 2010 roku, w ekskluzywnej restauracji "POLSKA" w Łodzi, ze słynną i piękną AGNIESZKĄ FRYKOWSKĄ (świeżo dyplomowaną magister sztuki aktorskiej). Podczas trzygodzinnego spotkania powstał 7 stronicowy wywiad, który 13 września ukazał się na łamach Tygodnika ANGORA w  cyklu rozmów SALONOWE BURZE  BOHDANA GADOMSKIEGO. Agnieszce, która zmieniła prawnie swoje pierwsze imię na drugie MAJA (formalności miały miejsce w dniu wywiadu) towarzyszyła przecudna Daisy (rasy russell terrier), która swoich wdziękiem podbiła Bohdana Gadomskiego, wielkiego wielbiciela psów ozdobnych. Oto zdjęcia z tego spotkania, które możecie zobaczyć tylko na stronie internetowej redaktora w rozdziale "Nowości". Było szalenie sympatycznie. Agnieszka Maja, zaprzyjaźniła się z Bohdanem Gadomskim i po spotkaniu tak wpisała się do jego pamiętnika gwiazd:
"Panie Bohdanie! Dziękuję za cudowny wywiad! Jestem pod wielkim wrażeniem Pana Osoby, jeszcze nigdy nie widziałam tyle pozytywnej energii w jednej osobie! Niech moc będzie z nami!
Z wyrazami wielkiej sympatii AGNIESZKA MAJA FRYKOWSKA 
Bohdan Gadomski, Agnieszka Frykowska, Daisy i Bu Bu Mon Cheri
Bohdan Gadomski we wspaniałym towarzystwie Agnieszki Frykowskiej i jej uroczej suczki Daisy
Agnieszka Frykowska Bohdan Gadomski Bu Bu Mon Cheri oraz wspaniała Daisy
Red.BOHDAN GADOMSKI będzie w rozdziale "Nowości" zapowiadał jakie gwiazdy zaprezentuje w swoim bardzo poczytnym cyklu rozmów "SALONOWE BURZE" na łamach tygodnika ANGORA. 6 września przeczytaliście jego sensacyjną rozmowę z wielkim prowokatorem, artystą awangardowym, wokalistą i autorem tekstów piosenek MACIEJEM MALEŃCZUKIEM. Wywiad pt. "JESTEM WREDNY" ukazał się w tygodniu w którym rozpoczął się FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI w OPOLU, którego  BOHDAN GADOMSKI od lat jest głównym recenzentem. 

Tak obszernych i tak wnikliwych recenzji z festiwali piosenki  nie znajdziecie w żadnym z rodzimych tytułów prasowych. Relacja BOHDANA GADOMSKIEGO z Festiwalu Polskiej Piosenki "OPOLE 2010" ukazała się 20 września 2010 roku na łamach ANGORY. Maciej Maleńczuk był jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu w Opolu. 

Bohdan Gadomski na super-motorze, w drodze do Opola

BOHDAN GADOMSKI szczęśliwie dojechał na motorze do Opola, gdzie zamieszkał w apartamencie szafirowym w samym centrum miasta. Oglądamy zdjęcia z tego mieszkania, w którym recenzent festiwalu mógł czuć się komfortowo.

 Niestety, ocena Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2010 roku, była negatywna.
Jej tytuł mówi za siebie: „RATUNKU, RATUNKU, NA POMOC GINĄCEJ PIOSENCE! S.O.S!!!
Ale za to atmosfera na festiwalu, za kulisami, w Biurze Prasowym, była sympatyczna, co wprawiało redaktora w dobry nastrój. Widać to na zdjęciach: z rzecznikiem prasowym festiwalu MARKIEM SIEROCKIM, z wokalistą grupy VIDEO, ANIĄ WYSZKONI czy KRYSTIANEM KRZESZOWIAKIEM. Obszerną relację z festiwalu zainteresowani mogą przeczytać w Internecie na stronach tygodnika ANGORA, oraz na podstronie "Wydarzenia, Spostrzeżenia, Recenzje"
                                                                                                                                                                    

Na opolskiej widowni festiwalowej w towarzystwie lidera zespołu VIDEO Wojtka Łuszczykiewicza i rzecznika prasowego festiwalu Marka Sierockiego
 Bohdan Gadomski podczas próby na widowni w opolskim kampusie.


 Opolski Festiwal Polskiej Piosenki był słabiutki, za to red. BOHDAN GADOMSKI wrócił z niego aż z dwiema nagrodami: DIAMENTOWYM LIŚCIEM MEDIALNYM za całokształt pracy od Kapituły Programu Medialnego „Polska w Europie-Europa w Polsce”. Nagrodę przyznano za dziennikarską wszechstronność i niebywałą pracowitość, za ogrom wiedzy pozwalający swobodnie opisywać i przedstawiać różne bazy naszego życia społecznego i kulturalnego, szczególnie za autorski cykl rozmów ze znakomitymi postaciami świata kultury i sztuki, ukazujących się od 16 lat (1994) w Tygodniku „ANGORA” i za wszystkie umiejętności stawiające Bohdana Gadomskiego w rzędzie najwybitniejszych przedstawicieli polskich mediów”. Nagrodę przyznał Ośrodek Studyjno-Programowy Prasy, Radia i Telewizji WARSZAWA – KATOWICE - KRAKÓW. Wrzesień 2010.
W załączniku zdjęcia z uroczystości w Muzeum ŚLĄSKA OPOLSKIEGO, gdzie nadano pierwszy z cyklu Liści Medialnych. Na zdjęciach red. Bohdanowi Gadomskiemu towarzyszą red. Wiesław Deska i red. Mariusz Majeran.Cała uroczystość jest do wglądu na YouTube na oficjalnym kanale BOHDANA GADOMSKIEGO.

Tuż po wręczeniu DIAMENTOWEGO LIŚCIA MEDIALNEGO, red. BOHDAN GADOMSKI odebrał kolejną nagrodę, tym razem od wykonawcy, czyli bardzo popularnej i lubianej piosenkarki ANNY WYSZKONI, która wręczyła redaktorowi ZŁOTĄ PŁYTĘ 2010, jaką sama uzyskała za CD „PAN i PANI”. W ocenie piosenkarki i jej menadżera MACIEJA DURCZAKA, publikacje Bohdana Gadomskiego przyczyniły się do wzrostu sprzedaży tej płyty, która szybko stała się złotą. Nie odnotowano w historii polskiego show-biznesu, żeby dziennikarz muzyczny otrzymał od wykonawcy taką nagrodę. Bohdan Gadomski jest pierwszym i warto przypomnieć, że wcześniej otrzymał DIAMENTOWĄ PŁYTĘ od zespołu ICH TROJE, również za wkład w promocję pierwszego krążka zespołu.
Relacje z obu uroczystości przyznania red.BOHDANOWI GADOMSKIEMU nagród jest dostępna na jego oficjalnym kanale na YOUTUBE 
 Oglądamy go na zdjęciach z Anią Wyszkoni tuż po zakończeniu festiwalu, gdzie złożył piosenkarce gratulacje za świetny występ w piosence „Bo we mnie jest sex”.

                                    Ania Wyszkoni i Bohdan Gadomski za kulisami w Opolu
GALA SYLWESTROWA w TEATRZE WIELKIM w Łodzi
gość specjalny BOHDAN GADOMSKI
BOHDAN GADOMSKI i gwiazda GALI SYLWESTROWEJ MONIKA CICHOCKA
BOHDAN GADOMSKI i ŚPIEWAJĄCY PREZENTER GALI PRZEMYSŁAW  REZNER
BOHDAN GADOMSKI i gwiazda GALI SYLWESTROWEJ DOROTA WÓJCIK

BOHDAN GADOMSKI i BORYS ŁAWRENIW
BOHDAN GADOMSKI przy fortepianie na foyer Teatru Wielkiego w Łodzi

BOHDAN GADOMSKI gościem specjalnym na premierze REWIA FOREVER
w TEATRZE  SABAT MAŁGORZATY POTOCKIEJ
MAŁGORZATA POTOCKA z mężem JANEM NOWICKIM, powitali BOHDANA GADOMSKIEGO, który przywiózł wielki kosz kwiatów ufundowany przez Związek Artystów Scen Polskich (Sekcja Artystów Opery, Baletu, Operetki i Musicalu) zaaranżowany przez przewodniczącą tej sekcji śpiewaczkę operową, pedagoga śpiewu IRENĘ JEZIERSKĄ, która towarzyszyła tego wieczoru redaktorowi...
BOHDAN GADOMSKI i IRENA JEZIERSKA
BOHDAN GADOMSKI I IRENA JEZIERSKA na teatralnej sofie tuż przed wejściem na salę teatralna SABATU...
BOHDAN GADOMSKI i IRENA JEZIERSKA przy stoliku na widowni, którą tworzą stoliki, czerwone oświetlenie, bar, kelnerzy podający napoje. Posiłki bankietowe są na szwedzkich stołach na foyer teatru
BOHDAN GADOMSKI utwierdził się na premierze Rewii FOREVER w przekonaniu, że ten gatunek sceniczny jest najbliższy jego zainteresowaniom sceniczno-muzycznym

BALET SABAT w akcji scenicznej

BOHDAN GADOMSKI tutaj widzimy recenzenta tej premiery na tle gabloty ze zdjęciami właścicielki teatru i twórczyni premiery Małgorzaty Potockiej
 MAŁGORZATA POTOCKA nie tylko reżyseruje i ustawia choreografię do rewii, dobiera kostiumy, ale także gra! W roli Celebrytki jest rewelacyjna!

BOHDAN GADOMSKI(ANGORA) i KRYSTYNA PYTLAKOWSKA(VIVA)
BOHDAN GADOMSKI spotkał na premierze znajomych, wśród nich znaną dziennikarkę VIVY, KRYSTYNĘ PYTLAKOWSKĄ
BOHDAN GADOMSKI i piosenkarz WOJCIECH GĄSSOWSKI, którego znakomitą płytę ostatnio promował w prasie...
Wielkim odkrycie wokalnym Teatru SABAT, rewii "FOREVER" jest młodziutka ANNA SOKOŁOWSKA, magister sztuki wokalnej, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa Renaty Danel) i JANA NOWICKIEGO
BOHDAN GADOMSKI wyjątkowo ceni talent komediowy JACKA MURENO, którego najpierw odkrył jako genialnego imitatora VIOLETTY VILLAS (patrz filmiki na na kanale redaktora na YouTube, a w rewii "Forever" jako doskonałego, przezabawnego imitatora DODY. Tutaj obaj po premierze, na sofie, na bankiecie. W nagrodę za świetny występ Jacek Mureno otrzymał od redaktora płytę fenomenalnego pop contra tenora EDSONA CORDEIRO, który dysponuje głosem o 5 oktawowej skali i jest godnym współczesnym następcą legendarnej śpiewaczki YMY SUMAC
JACEK MURENO, jedna z największych gwiazd Teatru SABAT, w rewii "FOREVER" wciela się w Dodę i postać zabawnej celebrytki. Publiczność nagradza go wielką owacją!
JACEK MURENO jako DODA w towarzystwie baletu SABAT
BOHDAN GADOMSKI i JACEK MURENO

Recenzja red.BOHDANA GADOMSKIEGO z premiery REWIA FOREVER na łamach tygodnika "ANGORA" i na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje"

BENEFIS VIOLETTY VILLAS

Obszerną relację z koncertu jubileuszowego VIOLETTY VILLAS znajdziecie na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" wraz z unikalnymi zdjęciami...
Jest przeznaczona dla tych wszystkich, którzy nie czytali jej w tygodniku ANGORA.
"STAROŚĆ NIE RADOŚĆ", taki tytuł ma relacja BOHDANA GADOMSKIEGO o ostatnim koncercie VIOLETTY VILLAS. Nie wierzcie plotkarskim pisemkom, że wraca, że planuje koncerty. Stan zdrowia artystki dyskwalifikuje ją od wszystkich wystąpień publicznych, nie może chodzić, stać, śpiewać, mówić. KATASTROFA!!!
 Biograf i dokumentalista gwiazdy BOHDAN GADOMSKI jest wielce zasmucony takim stanem rzeczy. Tylko dzięki benefisowi zobaczyliśmy w jakim stanie jest Villas i jak wygląda opieka nijakiej Elżbiety Budzyńskiej, która powinna za to odpowiadać sądownie i wszystko wskazuje na to, że tak będzie.
Spójrzcie na zdjęcia Violetty Villas sprzed wielu laty... Nie ma już tamtej uroczej Violetty. Nie będzie nowych koncertów, nowych nagrań.
To finał jej kariery.
VIOLETTA VILLAS w Krakowie, na jednym z ostatnich koncertów, gdy była w dobrej formie. Bohdan Gadomski zarejestrował fragmenty tego występu kamerą i aparatem fotograficznym(setki zdjęć), nie przypuszczając,że nadchodzi kres poczynań Villas.
BOHDAN GADOMSKI i VIOLETTA VILLAS po koncercie w Krakowie.
BOHDAN GADOMSKI i VIOLETTA VILLAS
w pożegnalnych filmikach na YOUTUBE

BOHDAN GADOMSKI na swoim oficjalnym kanale na YOUTUBE (418 filmików!) umieścił wśród nich 123 poświęcone wyłącznie VIOLETCIE VILLAS. 28 i 29 marca 2011 roku dodał jeszcze pięć, tym razem ostatnich i pożegnalnych.
Wszystkie filmiki mają scenariusz i pewną dramaturgię, są połączone myślą przewodnią i dokumentują przyjaźń publicysty z piosenkarką, która fascynowała go od początku poznania (piosenka "Dla Ciebie Miły").
W tej znajomości znalazł swoje miejsce wątek miłosny, gwiazda zaproponowała dziennikarzowi małżeństwo.Swego czasu prasa szeroko to opisywała. I waśnie ten mały ,ale znaczący epizod, redaktor kanału przywołuje pamięcią i prezentuje zainteresowanym. Liczne unikalne zdjęcia, jeden z artykułów, nawet liścik od V.V na różowej papeterii z różowa różą
.
Są specjalnie, tematycznie dobrane piosenki i kompilacje zdjęć obydwojga współgrające z nimi.
Aria z "Trawiaty", "Tobie, tylko tobie, "Amoroso", "Piosenka z przeszłości",, "Z dawna Polski tyś królowa"....
A oto oceny internautów odwiedzających kanał BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE i ich wrażenia z obejrzanych 5 filmików o pożegnaniu Violetty Villas przez redaktora Bohdana Gadomskiego
Panie Bohdanie.
Filmiki są nadzwyczajne. Jest w nich taka lekkość owiana wielkim profesjonalizmem, wielkim kunsztem. Widać w nich ogromne poświęcenie Pana, ogromne zaangażowanie, wytrwałość, wielkość Pana w budowaniu nadzwyczajnych obrazów, które pozostaną na zawsze, które tak bardzo pragnie się oglądać, podziwiać. One dają potrzebę ogromnego zastanowienia się nad sobą, nad przemijaniem, nad tymi ulotnymi chwilami, które trwają tak krótko, a dają tyle siły, że chce się dalej żyć w poszukiwaniu takich momentów by móc później po latach wspominać to co było piękne, a wymazać z pamięci to co złe. No i przede wszystkim wybaczenie - to szlachetny gest, to umiejętność pogodzenia się z tym co było przykre, smutne, to co czasami bolało i raniło serce. Poprzez wybaczanie dajemy jak najwięcej z siebie po to by lepiej wykorzystać dzień dzisiejszy, zachowując w pamięci chwile dzięki którym warto jest żyć.
Pan jest dla mnie Maestro Kultury i Sztuki. Pan zostawia obrazy, które dają siłę i pozwalają wskrzesić w nas potrzebę dzielenia się z drugim człowiekiem tym co jest najpiękniejsze w nas samych.
Dziękuję za te piękne filmy
Hubert Habrat -Warszawa
Na zdjęciu: Hubert Habrat, Violetta Villas i Jakub Bocheński w obskurnej garderobie dla gwiazdy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...
Druga ocena filmików:
1) Przepiękny wstęp i cudownie dobrana piosenka. Moje oczy jak i rodziców upajały się tymi pięknymi melodiami i głosem wielkiej legendy. Następnie rewelacyjna zapowiedź jedynego w swoim rodzaju redaktora i biografa Villas w Polsce i na świecie.. Potem piosenka "Szaloną być", która idealnie pasuje do tematyki wszystkich filmów. Villas w świetnej formie. Czegoś takiego jeszcze nikt nie widział i już nie zobaczy. Smutny występ z Kielc jest podsumowaniem życia wielkiej artystki. Wraz z rodzicami jestem podekscytowany a to dopiero początek.
17-letni Mateusz Worsztynowicz z rodzicami w Częstochowie w namiocie u Violetty Villas

2) Niezwykła synchronizacja tematu i piosenek. "Tylko Tobie" to brzmi tak, jakby ona śpiewała do Pana. Bardzo wzruszający moment. Violetta w pięknych strojach - świetnie gra. Jest rewelacyjna. Ciekawe opowiastki z życia osobistego Pana i Villas nadają filmowi tempa i w pewnym sensie wywołują uczucia nie do opisania. Tak jakby to wszystko było nagrane ( scena z filiżanką i popielniczką ;). Wszyscy w domu siedzą na kanapie i są wpatrzeni w ekran a wszystko dzięki Panu.

3) Violetta świetnie radzi sobie w playbacku. Szkoda że nigdy już nikt nie usłyszy pięknej arii z opery "Trawiata" w wykonaniu wielkiej Violetty Villas. W sposób bardzo osobisty przedstawia Pan wycinek z Super  Expressu, gdzie opisana niezwykła wielka miłość SEX- BOMBY.  Bardzo naturalnie z uśmiechem na twarzy czyta pan ten artykuł. A na dodatek w tle słychać młodziutką Villas . Jest to po prostu GENIALNE. W tle piosenki cudowna prezentacja 2 jedynych w swoim rodzaju postaci Pana i Violetty !!
BOHDAN I VIOLETTA
4) Piękna Violetta w niezwykłej sukni. Smutna piosenka "AMOROSO" w jej wykonaniu sprawia, że całe jej życie mam przed oczyma i rozmyślam, dlaczego musiała skończyć właśnie tak. Świetnie prezentuje się Pan z tą różą. Przy "Amoroso" prezentacja zdjęć Villas i Pana. Odcinek smutny, ale i sentymentalny.

5) Fenomen wśród innych. Violetta w pięknej białej "szacie" niczym anioł. Aż nie chce się wierzyć, że przez taki krótki okres czasu, Villas mogła tak stoczyć się na dno. Poruszająca pieśń, którą wykonuje w kościele 'Z dawna Polski tyś królowa" jest rewelacyjnym zakończeniem całej serii.
Mateusz i Violetta Villas

JESZCZE RAZ GRATULUJĘ !!!!!
Mateusz Worsztynowicz ze Śremu

BOHDAN GADOMSKI komentował benefis VIOLETTY VILLAS także w dwóch stacjach telewizyjnych. Komentarze są umieszczone w pierwszym z filmików"Benefis.Pożegnanie"
Jak wygląda pożegnanie redaktora z gwiazdą zobaczycie na YouTube. Jest smutne, ale za to prawdziwe. tak jak wszystkie publikacje BOHDANA GADOMSKIEGO w prasie.

VIOLETTA VILLAS.

JEDYNY WYWIAD EWY DEMARCZYK
rozmawia
red.BOHDAN GADOMSKI

Zapraszam do podstrony "WYWIADY", gdzie przypominam swój głośny wywiad prasowy z EWĄ DEMARCZYK, jedyny jakiego udzieliła w tamtych latach (1998 rok) do dziś.
"RACZEJ SŁUCHAM NIŻ MÓWIĘ...

EWA DEMARCZYK

BENEFIS "TRUBADURÓW"
jedyna relacja prasowa!
autor red.BOHDAN GADOMSKI
Na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje..." obszerna relacja z benefisu TRUBADURÓW i bogaty serwis zdjęciowy (nigdzie nie publikowany). Polecam uwadze, a tu zdjęcie z finału koncertu, na którym KRZYSZTOF KRAWCZYK wita z estrady BOHDANA GADOMSKIEGO...

i...recenzent tego zdarzenia BOHDAN GADOMSKI ze słynną gitarą SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO (TRUBADURZY)
Łodzianom czas nigdy się nie dłuży kiedy Śpiewają im Trubadurzy.

Znikają smutki , znikają troski, kiedy na scenie jest Poznakowski.

Kolor z szarego zamienia się niebieski gdy na basie gra Sławek Kowalewski.

Serce dziś jak zegar tyka gdy widzą z nimi Krzysia Krawczyka.

Ludzie czekali już od rana by usłyszeć Solo Mańka Lichtmana.

Gratka To też nie byle jaka słyszeć gitarę Piotra Kuzniaka.

Jest z nimi przystojny jak apollo boski zdolny pianista Jacek Malanowski.

Grajcie nam jeszcze chociaż lat pięć bo my na Kasię wciąż mamy chęć.

Ps.
I Gadomskiego natchnij panie Boże by dobrze napisał o nas w Angorze.
Tadeusz Urbański
Polecam też obszerną relację z XVI FESTIWALU GWIAZD w MIĘDZYZDROJACH (2011), jedyną jaka ukazała się w totalnie skomercjalizowanej prasie z analitycznym omówieniem tego, co  tam zobaczyliśmy...
BOHDAN GADOMSKI z dyrektorem artystycznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach OLAFEM LUBASZENKO
Mały żarcik z Międzyzdrojów BOHDAN GADOMSKI i jego pies BU BU MON CHERI   - "Misterami Plaży".


FILM DOKUMENTALNY o BOHDANIE GADOMSKIM!
Powstaje film dokumentalny o BOHDANIE GADOMSKIM, zarówno jego karierze dziennikarza multimedialnego, jak i osoby prywatnej, pasjach, zainteresowaniach...
Film realizuje Monika Jeznach, która kończy realizację telewizyjną w łódzkiej PWSFTViT i T.  Będzie to w pierwszej wersji jej film dyplomowy. Jednocześnie powstaje druga wersja (godzinna), która ukazuje słynnego dziennikarza w pełnej gamie jego barwnej osobowości.
BOHDAN GADOMSKI już udzielił wywiadu MONICE JEZNACH (13 sierpnia 2011 roku), który trwał 3, 5 godziny! Teraz będą zdjęcia ukazujące jego baśniowy apartament i przeróżne atrakcje, które redaktor zgromadził. Ekipa odwiedzi wraz z Bohdanem Gadomskim najsławniejszego polskiego iluzjonistę MACIEJA POLA w jego dworze pod Łęczycą, bowiem tam  sfilmuje redaktora podczas wywiadu z artystą.
BOHDAN GADOMSKI zaprezentuje w filmie swoje muzyczne fascynacje, ukochane wokalistki i wokalistów, pokaże swoją płytotekę i taśmotekę. 
Wśród nich  zobaczymy SHIRLEY BASSEY,  YMĘ SUMAC VIOLETTĘ VILLAS, MICHAELA BALLA, EDSONA CORDEIRO, z najmłodszego pokolenia DAVIDA BUSTAMANTE i DAVIDA BISBALA - największe fascynacje wokalne bohatera filmu.

 BOHDAN GADOMSKI
SHIRLEY BASSEY
VIOLETTA VILLAS
YMA SUMAC
MICHAEL BALL
EDSON CORDEIRO

DAVID BUSTAMANTE 
DAVID BISBAL

Ekipa filmowa będzie m.in. towarzyszyła BOHDANOWI GADOMSKIEMU podczas jego wizyty 
 u wróżki NINY BUCZEK-SZYMAŃSKIEJ, ponieważ interesuje go tarot, numerologia i chętnie korzysta z porad wóżek, wróża i numerolożki
W filmie wystąpi również pies BOHDANA GADOMSKIEGO, jeden z najsławniejszych i najbardziej utytułowanych psów w Polsce, champion BU BU MON CHERI ADOREA, którego zobaczymy w różnych sytuacjach łącznie z wizytą u fryzjerki...

NOWE ZDJĘCIA z planu filmowego... 

BOHDAN GADOMSKI w oranżerii salonu dworku słynnego iluzjonisty MACIEJA POLA, którego odwiedził wraz z ekipą filmową
W trakcie kręcenia poszczególnych scen...
Operatorem wszystkich zdarzeń tych dni był bardzo sprawny i profesjonalny w działaniu ŁUKASZ

14 godzinne zdjęcia do kolejnych części dokumentalnego filmu "BOHDAN GADOMSKI-jakiego nie znacie"...

BOHDAN GADOMSKI w oranżerii salonu MACIEJA POLA
CZARODZIEJE
MACIEJ POL i BOHDAN GADOMSKI
w rezydencji iluzjonisty

BOHDAN GADOMSKI z MACIEJEM POLEM. Ekipa filmowa kręciła obu panów podczas 3 częściowego wywiadu, który zobaczymy w filmie "BOHDAN GADOMSKI -jakiego nie znacie"                                                                                                   W SALI PRÓB
BOHDAN GADOMSKI przymierza stroje asystentki Macieja Pola, Izy Pol, w sali prób słynnego czarodzieja... 

                                                    BOHDAN GADOMSKI przez pół godziny był w roli czarodzieja...

                           MACIEJ POL na tle swojego nowego mercedesa, którym podróżuje po Polsce, z nim 2 tony sprzętu!

                                            BOHDAN GADOMSKI był pod dużym wrażeniem samochodu czarodzieja...
Ekipa filmowa kręciła zdjęcia z BOHDANEM GADOMSKIM w roli głównej także w jego ulubionej MANUFAKTURZE, w której jest stałym gościem...

 
                  BOHDAN GADOMSKI w oczekiwaniu na kolejne zdjęcia w ulubionym luksusowym salonie firmy VAN GRAF

BOHDAN GADOMSKI spotkał w Manufakturze swoją przyjaciółkę MARIĘ MRZYGŁÓD, z którą jego rozmowę ekipa filmowa również nakręciła...
BOHDAN GADOMSKI z reżyserką filmu "DIAMENTOWO-ZŁOTY REDAKTOR" MONIKĄ JEZNACH

               BOHDAN GADOMSKI pokazuje MANUFAKTURĘ realizatorce dokumentu MONICE JEZNACH...SPOTKANIE BOHDANA GADOMSKIEGO Z ANIĄ

WYSZKONI 
PORT ŁÓDŹ -koncert 29 lipca 2011
                            ANIA WYSZKONI na scenie, podczas blisko 2 godzinnego koncertu porwała łódzką publiczność...
     Koncert na europejskim poziomie, a jego gwiazda pokazała wszystko co najlepsze w niej samej i w jej muzyce...

                         BOHDAN GADOMSKI z ANIĄ WYSZKONI i jej menadżerem MACIEJEM DURCZAKIEM

Wywiad z ANIĄ WYSZKONI na podstronie "WYWIADY"!
TRZY FILMIKI z ANIĄ WYSZKONI, w których BOHDAN GADOMSKI rozmawia z piosenkarką na Festiwalu TOP TRENDY w SOPOCIE (czerwiec 2011) i przed jej koncertem w PORCIE ŁÓDŹ(scena na patio, lipiec 2011) już do obejrzenia na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YouTube!
Zdjęcia z tego spotkania(w sumie trwało 6 godzin!,) tutaj i na wspomnianych podstronach.


SPOTKANIE Z KRÓLEM POLSKICH SERIALI Bohdan Gadomski i Krystian Wieczorek- król polskich seriali...

          BOHDAN GADOMSKI spotkał się 14 sierpnia 2011 roku z popularnym aktorem serialowym KRYSTIANEM      WIECZORKIEM. Efektem spotkania obszerna rozmowa "MAM DYSTANS" na łamach tygodnika ANGORA i sesja zdjęciowa. Tutaj jej próbka. Wywiad w całości na podstronie "WYWIADY"...
BOHDAN GADOMSKI i KRYSTIAN WIECZOREK w ulubionej restauracji redaktora "POLSKA" w Łodzi, gdzie wita swoich rozmówców i podejmuje ich obiadami. Atmosfera zawsze sympatyczna... Gwiazdy zadowolone.


SPOTKANIE Z LEGENDARNYM MUZYKIEM JAZZOWYM MICHAŁEM URBANIAKIEM


BOHDAN GADOMSKI i MICHAŁ URBANIAK spotkali się po raz trzeci, aby porozmawiać medialnie z okazji aktorskiej roli światowej sławy muzyka jazzowego w filmie Piotra Trzaskalskiego "Mój rower". Michał Urbaniak gra w nim rolę Władka, ojca Artura Żmijewskiego i dziadka Krzysztofa
Film i rola jazzmana zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Obszerny wywiad z Urbaniakiem ukazał się  na łamach tygodnika "ANGORA" 5 września 2011.             PORT ŁÓDŹ, PARKING, DODA i BOHDAN GADOMSKI  


BOHDAN GADOMSKI recenzuje występ DODY na parkingu przed obiektem handlowym PORT Łódź w dniu 26 sierpnia 2011 roku.
Tytuł relacji "DODA-królowa parkingów"
POLACY TO BURAKI!
-twierdzi DODA

Podstrona "Spostrzeżenia, recenzje, relacje"...
Jednocześnie autor zaprezentuje na YouTube film z tego parkingowego show i odkryje tajemnicę gasnącego powodzenia piosenkarki.

To zastanawiające, że uzurpująca sobie tytuł „królowej” Dorota Rabczewska z Ciechanowa, zwana Dodą, wcześniej Dodą Elektrodą, nie mając dobrego zdania o Polsce i Polakach, jeszcze występuje w Polsce. „Nie podoba mi się mentalność polska i nie chcę się z nią utożsamiać. Jest tu za dużo buraków i to mi przeszkadza” –powiedziała w wywiadzie dla jednej z lokalnych gazet Łodzi. 

SENSACJA!

NIGDZIE NIE PUBLIKOWANY WYWIAD BOHDANA GADOMSKIEGO  Z AGNIESZKĄ ORZECHOWSKĄ, tylko na stronie jego autora - podstrona "WYWIADY"!
                                                                                 AGNIESZKA ORZECHOWSKA
                     BOHDAN GADOMSKI z AGNIESZKĄ ORZECHOWSKĄ w kawiarni HOTELU AMBER w Międzyzdrojach                                            ALDONA ORŁOWSKA, GWIAZDA INTERNETU  w rodzinnej ŁODZI 


ALDONA ORLOWSKA, odkryta przez BOHDANA GADOMSKIEGO (była obecna we wszystkich mediach w których redaktor pracuje i współpracuje) i zaprezentowana jako talent wokalny, nazwana nową VIOLETTĄ VILLAS z najlepszego okresu polskiej supergwiazdy.
Na stałe mieszka w Szwecji(Malmoe), ale ma także mieszkanie w rodzinnej Łodzi, gdzie się urodziła. Polskę artystka wizytuje dwa razy do roku, tym razem zawitała tutaj po rocznej przerwie.
BOHDAN GADOMSKI i ALDONA ORŁOWSKA w salonie domowym redaktora
Do Łodzi przyleciała ze Szwecji  tuż po trzytygodniowym pobycie na Wyspach Kanaryjskich.
Z Bohdanem Gadomskim spotkała się w chińskiej restauracji na Placu Wolności w Łodzi, którą wraz z mężem sobie upatrzyli. W dwugodzinnym spotkaniu brał udział mąż wokalistki, muzyk i kompozytor EUGENIUSZ POLLOK oraz siostra Elżbieta Majcher. Bohdanowi Gadomskiemu towarzyszył jego słynny pies champion BU BU MON CHERI ADOREA.
 ALDONA ORŁOWSKA, ELŻBIETA MAJCHER i BOHDAN GADOMSKI podczas spotkania, które przebiegało  w wesołej rodzinnej atmosferze w "A-DONG" w Łodzi

BOHDAN GADOMSKI rekomenduje ALDONĄ ORŁOWSKĄ w 36 filmikach swojego  autorstwa na  oficjalnym kanale DANEK DERR na YouTube


BOHDAN GADOMSKI rekomenduje MONIKĘ BORZYM 


Bohdan Gadomski jest odkrywcą wielu młodych talentów, ich pierwszych wywiadów prasowych, radiowych i telewizyjnych. Teraz promuje je także na swojej stronie-blogu.
OTO 21 letnia MONIKA BORZYM, wokalistka jazzowa, która wykształciła się w Stanach Zjednoczonych (kolebka jazzu), a teraz (2011rok) wydała w Polsce swoją płytę "Girl Talk".
 MONIKA I BOHDAN
Obszerny wywiad z Moniką Borzym znajdziecie w Tygodniku ANGORA (ukazuje się także w Ameryce dla Polonii), na tej stronie (podstrona "Wywiady"), oraz na oficjalnym kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YouTube, gdzie ma rekordową oglądalność. 


Na zdjęciu MONIKA BORZYM, BOHDAN GADOMSKI, mama  Moniki i mąż Makary     BOHDAN GADOMSKI na "WIKTORACH 2010"

Red. BOHDAN  GADOMSKI był w ścisłym gronie 200 gości na wielkiej gali "WIKTORY 2010", która odbyła się 24 października 2011 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Został zaproszony przez organizatora Akademię Wiktorów i firmę producencką  MEDIA CORPORATION

 Redaktor jest recenzentem tej imprezy od 1996 oku i nie opuścił żadnej z 26 edycji! Od kilku lat w prasie ukazują się obszerne relacje z Wiktorów jego pióra jako jedyne w polskiej prasie.
W tydzień po zakończeniu imprezy, ukaże się obszerna relacja na łamach tygodnika ANGORA, a także na podstronie BOHDANA GADOMSKIEGO "Spostrzeżenia, recenzje, wrażenia". Będzie też obecny na wielkim bankiecie w Arkadach Kubickiego.
W tym roku Bohdanowi Gadomskiemu towarzyszyć będzie była primadonna Opery Narodowej w Warszawie, obecnie pedagog śpiewu klasycznego i konsultant wokalny "Mazowsza" oraz przewodnicząca sekcji artystów opery, baletu, rewii i musicalu Związku Artystów Scen Polskich IRENA JEZIERSKA

Obecność BOHDANA GADOMSKIEGO na gali i na bankiecie, będzie filmowała ekipa realizująca film dokumentalny o popularnym dziennikarzu, wielokrotnie nagradzanym za swoją wszechstronną działalność publicystyczną i popularyzatorską.


BOHDAN GADOMSKI wśród telewizyjnych gwiazd na gali "WIKTORY 2010"


w Wielkiej Sali Zamku Królewskiego w Warszawie

Red.BOHDAN GADOMSKI jedyny obecnie recenzent telewizyjnych gal o charakterze plebiscytu, omawia je i relacjonuje dla czytelników Tygodnika "ANGORA". Tym razem zawitał do Zamku Królewskiego w Warszawie, w dniu 24 października 2011 roku, aby opowiedzieć jak co roku o WIKTORACH", porozmawiać z gwiazdami i spotkać się z nimi na wielkim bankiecie  w Arkadach Kubickiego.

BOHDAN GADOMSKI zjeżdża schodami ruchomymi z Wielkiej Sali Zamku Królewskiego do sal bankietowych w podziemiach. Towarzyszy mu zaproszona jako dama do towarzystwa, wieloletnia przyjaciółka IRENA JEZIERSKA, była primadonna operowa, obecnie pedagog śpiewu klasycznego.
BOHDAN GADOMSKI w towarzystwie KATARZYNY OCIOSZYŃSKIEJ, wiceprezesa Media Corporation(głównego organizatora Wiktorów), śpiewaczek operowych: ALICJI WĘGORZEWSKIEJ i IRENY JEZIERSKIEJ oraz dziennikarza Polsatu i prezentera estradowego MARCINA CEJROWSKIEGO

         BOHDAN GADOMSKI z MAŁGORZATĄ POTOCKĄ, właścicielką Teatru Rewiowego "SABAT" i dyrektora tego       teatru.
BOHDAN GADOMSKI i KINGA RUSIN, spotkanie po latach liczone od pierwszego Wiktora Publiczności dla Kingi przyznanego jeszcze wtedy jako spikerce TVP1

       BOHDAN GADOMSKI i MICHAŁ SZP BOHDAN GADOMSKI z KATARZYNĄ MONTGOMERY

   BOHDAN GADOMSKI z MAGDĄ GESSLER


Obszerna relacja pn."REWIZJA OSOBISTA" jest na łamach tygodnika"ANGORA". Jej przedruk na podstronie "Spostrzeżenia, wrażenia, recenzje" na tej samej podstronie.

WIKTORY 2010
 Rewizja osobista

Relacja z 26 edycji Plebiscytu Wiktorów i SuperWiktorów


24 października 2011 roku, o godzinie 18.00, odbyła się doroczna gala wręczenia statuetek Wiktorów i SuperWiktorów osobowościom telewizyjnym wyróżniającym się w minionym roku.

Impreza jak na plebiscyt bardzo mocno spóźniona, bo niezbyt fortunnym terminem jest przyznawanie takich nagród u schyłku następnego roku, tym bardziej, że 27 edycję zaplanowano za…cztery miesiące (marzec 2012).


BOHDAN GADOMSKI z ALICJĄ WĘGORZEWSKĄ I MARCINEM CEJROWSKIM

BOHDAN GADOMSKI z KRZYSZTOFEM IBISZEM 


Nie jest to winą organizatora Media Corporation, które reprezentują Akademię Wiktorów, lecz Telewizji Publicznej, która zbyt długo zastanawiała się, czy patronat medialny nad najstarszą i najbardziej prestiżową imprezą o charakterze plebiscytu, będzie się jej opłacał, czy też nie, bo w przypadku nagrodzenia przedstawicieli stacji komercyjnych, będzie musiała je promować.

Ostatecznie TVP wycofała się z patronatu i bezpośredniej transmisji. Zastąpił ją TVN.

BOHDAN GADOMSKI z ANNĄ SAMUSIONEK

Prezydent BRONISŁAW KOMOROWSKI z "Wiktorem dla Polityka Roku", obok BEATA TYSZKIEWICZ


Nie wszyscy goście dopisali…
…dlatego sala na 260 miejsc nie była zapełniona. Jak się okazało, na dwuosobowe zaproszenia przyszli goście pojedynczy. Zdarzało się, że niektórzy w ogóle nie pojawili się na Wiktorach.

Szczegóły i omówienie plebiscytu na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, wrażenia"....
BOHDAN GADOMSKI z IRENĄ JEZIERSKĄ wznoszą pierwszy toast na bankiecie "WIKTORY 20010/2011"


BOHDAN GADOMSKI na premierze opery "MARIA STUARDA"' w Teatrze Wielkim w Łodzi, w dniu 15 października 2011 roku.


Relacja z premiery i bankietu na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, wrażenia" z licznymi zdjęciami redaktora w towarzystwie artystów.

BOHDAN GADOMSKI w towarzystwie śpiewaczki BERNADETTY GRABIAS, która wystąpiła w roli Królowej Elżbiety.


BOHDAN GADOMSKI na otwarciu TEATRU MUZYCZNEGO w Łodzi, w dniu 1 października 2011roku, wielka gala, premiera musicalu i uroczysty bankiet. 


    BOHDAN GADOMSKI na nowej scenie swojego ulubionego teatru, z radością witał go po remoncie, który trwał 4 lata!

                   Bohdan Gadomski w nowym foyer, na marmurowych posadzkach, w eleganckiej oprawie całości!

                                         BOHDAN GADOMSKI wnikliwie ogląda widownię z nowymi krzesłami.

      BOHDAN GADOMSKI gościem specjalnym XXX III KONGRESU          ILUZJONISTÓW w ŁODZI !


BOHDAN GADOMSKI interesuje się także sztuką iluzji i od lat prezentuje w mediach jej przedstawicieli a także relacjonuje gale Kongresu Iluzjonistów.
W październiku 2011 roku był obecny na XXX III Kongresie, który swój finał miał miejsce w łódzkim Teatrze im.S.Jaracza.

Na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" można znaleźć wspomnienie z tej dużej imprezy połączonej z bankietem w znanej restauracji "ESPLANADA" w samym sercu Łodzi. Jest też wiele zdjęć publicysty z iluzjonistami krajowymi i zagranicznymi.SENSACYJNY WYWIAD BOHDANA GADOMSKIEGO Z BILGUUNEM  ARIUNBATAAREM

Na podstronie WYWIADY" znajdziecie najnowszy wywiad BOHDANA GADOMSKIEGO  z showmenem telewizyjnym  BILGUUNEM ARIUNBATAAREM. Tytuł wywiadu "CZŁOWIEK  ZAGADKA". Dowiecie się z niego sporo o najbardziej tajemniczej postaci polskiego show-biznesu.
Obaj panowie zaprzyjaźnili się po tej rozmowie i teraz często i długo rozmawiają prywatnie (telefonicznie), ale o czym, tego nie już się nie dowiecie.

           BILGUUN ARIUNBATAAR

         SENSACJA!
 W tygodniku "ANGORA", w najbliższy poniedziałek 21 listopada 2011 roku, ukaże się wywiad KRYSTYNY PYTLAKOWSKIEJ ("VIVA") z BOHDANEM GADOMSKIM("ANGORA")  pt."MOJA OBSESJA".


BOHATERAMI tej rozmowy będą: VIOLETTA VILLAS i BOHDAN GADOMSKI.
Redaktora zainspirowała do jej publikacji książka "VILLAS -"NIC PRZECIEŻ NIE MAM DO UKRYCIA" autorstwa Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza.
Książka składa się z XX rozdziałów, BOHDAN GADOMSKI serwuje w tej publikacji rozdział XXI. Jest on wspomnieniem z jego rozmów telefonicznych  i dwóch spotkań  z Violettą Villas, które zapamiętał z najdrobniejszymi szczegółami do dzisiaj. Jest to bardzo osobista, wręcz intymna spowiedź o związku przyjacielskim, relacji gwiazda-redaktor, wreszcie plany małżeńskie obojga, ze wszystkimi szczegółami. Do tej pory znaliście tylko zarys tego spotkania, teraz poznacie całość ( 9 stron tekstu, 17.800 znaków!)
VIOLETTA VILLAS na scenie rewii CASINO DE PARIS", jedno z nielicznych zdjęć ocalonych spośród innych z tego okresu...


Komentarz Mateusza Worsztynowicza

Witam, już nie mogę się doczekać poniedziałku, oczywiście z tego względu, że ukaże się sensacyjny artykuł w ANGORZE. To będzie wydarzenie na całą Polskę. Wszyscy poznają Violettę od drugiej (intymnej) strony. Wiele krąży legend na temat Pana związku z Villas oraz o jej dziwacznym zachowaniu a teraz wszystko to będzie można przeczytać na 9 stronach :). Myślę że jest to bardzo dobry czas wydania takiego wywiadu z Panem, wspomnienia po wielu latach oraz także ożywienie dawnej legendy Violetty. A co do zdjęcia to jest ono rewelacyjne. Wygląda Pan z Violettą jak byście byli dla siebie stworzeni. Niezwykłe i archiwalne zdjęcie a resztę niespodzianek już w poniedziałek :) Pozdrawiam Mateusz ze Śremu


BOHDAN GADOMSKI gościem specjalnym POLSATU!

6 grudnia 2011 roku
Red.BOHDAN GADOMSKI został zaproszony do udziału w programie "To był tydzień" emitowanym w POLSAT NEWS.
Tematem rozmowy była VIOLETTA VILLAS, wielka artystka, która zmarła 5 grudnia 2011 roku.

Bohdan Gadomski od początku swojej kariery dziennikarskiej zajmował się życiem i działalnością artystyczną Violetty Villas, która zrobiła na nim największe wrażenie spośród polskich piosenkarek i do jej odejścia pozostała dla niego niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju.


65 publikacji prasowych, 123 filmików na YouTube,  15 programów radiowych i kilka telewizyjnych, miejsce na Facebooku, na stronie blogu poświęcił właśnie Violetcie Villas.
Posiada pełną dokumentację jej twórczości i setki materiałów prasowych oraz zdjęć. Nic dziwnego, że redakcja tego znakomitego kanału telewizyjnego oglądanego także na świecie przez Polonię, postanowiła właśnie jego poprosić o rozmowę na temat Violetty Villas.Jak do tej pory było to najdłuższe wystąpienie dziennikarza na małym ekranie w temacie VILLAS, o której wie dosłownie wszystko.

Filmik z tego spotkania jest na oficjalnym kanale redaktora na YouTube.
Wzruszony redaktor nie wstydził się łez, ponieważ był związany z artystką nie tylko jako jej biograf, dokumentalista i publicysta, redaktor muzyczny, lecz także prywatnie.


Ten sensacyjny wywiad z BOHDANEM GADOMSKIM jest także na na YouTube!!!BOHDAN GADOMSKI gościem WYDARZEŃ, wydanie główne na POLSACIE!


Red.BOHDAN GADOMSKI powitał w swoim domu ekipę telewizji POLSAT, dla której udzielił wywiadu z tematem głównym VIOLETTA VILLAS dla WYDARZEŃ.

 Materiał był długi, ale w programie informacyjnym musiał być skrócony. Wielka szkoda. Dla tych, którzy nie widzieli, redaktor przygotował go na swoim oficjalnym kanale na YouTube.


BOHDAN GADOMSKI ponownie gościem "WYDARZEŃ" POLSAT-u (wydanie główne) 
Red.BOHDAN GADOMSKI ponownie wystąpił w głównym wydaniu polsatowskich "WYDARZEŃ" -7 grudnia 2011 roku

Filmik możecie obejrzeć na YouTube na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO, jest tam obszerniejszy materiał o nagłej śmierci VIOLETTY VILLAS.

                                BOHDAN GADOMSKI w SUPER STACJI!


W dniu 26 grudnia (Drugi Dzień Świąt 2011 roku) red.BOHDAN GADOMSKI wystąpił w Super Stacji w obszernym reportażu Agnieszki Ludwisiak.

Rozmowa z dziennikarzem specjalizującym się m.in. w życiu i karierze VIOLETTY VILLAS odbyła się na cmentarzu, tuż po złożeniu zwłok artystki do grobu. BOHDAN GADOMSKI trzyma w dłoni różowe storczyki dla ukochanej gwiazdy, które tuż po nagraniu złożył na jej grobie. Rozmowę możecie obejrzeć na kanale Bohdana Gadomskiego na YouTube. Była ona jednocześnie filmowana z jego kamery i w ten sposób zobaczycie ją w całości również na jego kanale.

             BOHDAN GADOMSKI gościem TVP1, magazyn  "CELOWNIK"!

Aż dwie godziny trwała wizyta ekipy telewizyjnej z "CELOWNIKA" (TVP1) w domu BOHDANA GADOMSKIEGO. Jej efekty możecie zobaczyć w Pierwszym Programie TVP, w dniu 2 stycznia 2012 roku o godzinie 15.30. Ma też powstać osobny film tej samej ekipy na czele z BEATĄ BIEL o Violetcie Villas, z szerszym udziałem jej biografa i przyjaciela BOHDANA GADOMSKIEGO.


SENSACYJNA, obszerna relacja BOHDANA GADOMSKIEGO z pogrzebu VIOLETTY VILLAS już na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" bogato ilustrowana zdjęciami PIOTRA KAMIONKI!

BOHDAN GADOMSKI I VIOLETTA VILLAS na YOUTUBE! 
SENSACYJNE ZDJĘCIA, FILMIKI, WYWIADY!!!

Ostatni filmik BOHDANA GADOMSKIEGO pt "VIOLETTA VILLAS - jakiej nie znacie" 
123 filmiki BOHDANA GADOMSKIEGO z VIOLETTĄ VILLAS W ROLI GŁÓWNEJ na YOUTUBE!
REKORD ŚWIATOWY!
Komentarz.
Witam. Na wstępie chciałbym już napisać, że policzyłem Pana filmiki na YouTube i wyszło mi  . . . .  . . . 123 FILMIKI!!!!. Gratuluję z całego serca. Jest to chyba rekord na skalę światową. Trzeba również zaznaczyć, ze każdy filmik ma pełne opisy, zapowiedzi i zakończenia. Szkoda, że to już koniec Villas na YouTube, ale za to z pięknym zakończeniem. Te ostatnie filmiki są jakby zbiorem całego życiorysu. Pokazał Pan pięknie historię wielkiej diwy w kilku odcinkowym "serialu". Na pochwałę zasługują materiały, które po raz pierwszy udostępnił Pan całemu światu. Ciekawe i archiwalne nagrania pokazują Violettę jakiej nie znamy. Bardzo podobała mi się rekomendacja najnowszej płyty V.V. Co tu dużo pisać jest Pan mistrzem w tym co Pan robi. Nikt nie umie oddać charakteru i emocji poprzez filmy tak jak robi to Pan.Pozdrawiam Mateusz Worsztynowicz ze Śremu

już jest na YOUTUBE, w nim unikalne materiały po raz pierwszy pokazywane po śmierci gwiazdy.
Film składa się z 8  odcinków: POCZĄTKI..., LAS VEGAS, ŚLUB i WESELE w CHICAGO, Teatr SYRENA, Pielgrzymka do krakowskich Łagiewnik. Bulwersujący wywiad...

VIOLETTA VILLAS i TED KOWALCZYK na weselu w Chicago.
W tym serialu unikalne zdjęcia i jedyny dostępny filmik z wesela!!

Nowa amerykańska płyta VIOLETTY VILLAS w POLSCE!

BOHDAN GADOMSKI rekomenduje nową płytę VIOLETTY VILLAS wydaną przez znakomitą polską wytwórnię płyt z dawnych lat z unikalnymi nagraniami TEDDY RECORDS.
8 piosenek przepięknie wykonanych przez Violettę Villas, spośród których na szczególną uwagę zasługuje mało znana "|Miłość to ty i ja" z ciekawą wokalizą. Znajdzie się ona na YOUTUBE ilustrowana fotosami wielkiej gwiazdy polskiej piosenki.
Nagrania powstały w Ameryce(Chicago).
VIOLETTA VILLAS na nowej okładce CD z nagraniami z U.S.A!
Z taką okładką płyta miała ukazać się w salonach EMPiK-u, który zakwestionował poprzednią (patrz powyżej), bo ich zdaniem zdjęcie było zbyt erotyczne. Amerykańska flaga też nie znalazła aprobaty. Nowe zdjęcie na nową okładkę pochodzi z archiwum red.BOHDANA GADOMSKIEGO

A jednak po negocjacjach w EMPiK-u wybrano tę okładkę i ostatecznie ona będzie zdobiła specjalne wydanie płyty VIOLETTY VILLAS (amerykańskie nagrania) na wyłączność EMPiK-u...

A to jest propozycja okładki tej samej płyty  od jednego z najwierniejszych fanów VIOLETTY VILLAS.
EMPiK wybrał w ostatniej chwili jeszcze inną okładkę, najmniej udane zdjęcie Villas. z lekko zdeformowanymi ustami...
VIOLETTA VILLAS i BOHDAN GADOMSKI w TTV!


Wspomnienia o zmarłej VIOLETCIE VILLAS wciąż trwają.
Niestety, realizatorzy programów telewizyjnych, nie zadali sobie większego trudu, aby przypomnieć gwiazdę  w ciekawy sposób w unikalnych programach, w których wystąpiła.  Jak do tej pory nikt nie wydobył ich z archiwów telewizyjnych. Np. "Sentymenty" czy "Wesele". TVP Kultura po raz "n"-ty wyemitowała film dokumentalny, a raczej show w realizacji Konstantego Ciciszwilego, który dzięki mojemu kanałowi na YOUTUBE fani Villas od dawna doskonale znają, a ogólnopolska widownia równie dobrze, bo był kilkakrotnie przypominany. 26 lutego 2012 roku powtórka tego samego, co TVP Kultura niedawno prezentowała w cyklu "Niedziela z Violettą Villas. Zaproszeni do niego goście kontrowersyjni, bo nieznany współautor książki Jerzy Danilewicz, który nigdy nie poznał bohaterki i w swojej książce podał wiele nieścisłości, pomyłek, co natychmiast wyłapali fan i i syn gwiazdy. Książka wzbudziła wiele uwag, a nawet głęboką niechęć do jej autorów.Jest jej bohaterce wyjątkowo nieżyczliwa i napastliwa.
Oto wypowiedzi fanów skierowane do mnie:
1. Nadużyciem jest sam tytuł: VV przecież nie mam nic do ukrycia - sugeruje, że są to wspomnienia Gwiazdy, tymczasem nie ma tam ani jednej Jej wypowiedzi.,
2.Nikt w Lewinie nie wybił VV zębów.
3. Ojci3ec VV nie był sadystą - sadyście sprawia przyjemność zadawanie bólu, ojciec VV po prostu krótko trzymał synów.
4.Gdy Krzyśka pogryzł pies, to matka, a nie żaden wujek, zawiozła go do szpitala i czuwała przy jego łóżku.
5.we wniosku o przyznanie emerytury VV podała, że ukończyła III i IV klasę szkoły muzycznej przy ul. Miodowej w Warszawie(?)
6.VV nie kradła talerzy, ani żadnych innych przedmiotów z hoteli.
7.Nie wiem, czym narazili Jej się dziennikarze, że wyrzucała magnetofony, ja wszystkie z Nią wywiady nagrywałam i nigdy nie zrobiła z tego powodu awantury.
8.Nieprawda, że nie przyjmowała nikogo w Magdalence. Bywałam tam wielokrotnie, także z moimi przyjaciółmi.
9.Nieprawdą jest,  że p. Nowotnik był jedynym obrońcą V.V na promocji książki Fillera. Łatwo to sprawdzić w "Super Ekspresie" wydanego dzień po promocji. Bynajmniej nie p.Nowotnik jest tam cytowany.
10.Nieprawdą jest też, że zakonnicy zjawili się u pp. Nowotników już w 2 godziny po powrocie VV z Chicago do Magdalenki. Na własne oczy widziałam ic na drugi dzień, gdy późnym popołudniem szli z domu VV do autobusu.
11. VV nigdy n ie ukrywała daty swoich urodzin, nie mogła więc obrazić się za jej ujawnienie.
To tyle, co wiem z całą pewnością. Jak widzisz, JA wywiązuję się z danego słowa, a Ty? Nie dostałam ani zdjęcia BUBU w nowej kreacji, ani choćby jednego z ostatnich fot. VV. 
Pozdrawiam serdecznie, Mariola Pietraszek

Opinia na temat książki: „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia…”

Violettę Villas poznałem latem 2006 roku w Kołobrzegu. Przyjechałem wtedy na recital, który jak się później okazało był początkiem niezapomnianej znajomości określanej przeze mnie jako fascynująca, pełna wrażeń podróż, która już od samego początku wyraźnie zaczęła budować w mojej pamięci obrazy niezapomnianych zdarzeń i przeżyć, dziś z perspektywy czasu przywoływanych przeze mnie jako wspomnienia licznych rozmów telefonicznych, później osobistych spotkań i wreszcie stopniowo rodzącej się przyjaźni z Violettą Villas.
Nieoczekiwanie stałem się Jej towarzyszem, który starał się być zawsze tam, gdzie Ona tylko się pojawiała, gdzie występowała.
Każde kolejne spotkanie, czy usłyszany w słuchawce telefonu jej głos był zapisem kolejnego rozdziału na kartach tej wyjątkowej książki. Przeglądając dzisiaj tę pozycję odnajduję w niej liczne obrazy, które kiedyś podziwiałem na żywo, które były swoistego rodzaju karmą dla mej duszy, rozbudzającą wszelkie zmysły. Dziś te obrazy rysują się w mojej pamięci jako talia barwnych wspomnień przypominających mi o istnieniu największej w dziejach polskiej muzyki piosenkarki – tak kolorowej, jak te właśnie barwy, tak niezwykłej i zaskakującej, niepowtarzalnej i ponadczasowej.
Taka jest prawdziwa Violetta Villas, taka zostanie w moim sercu na zawsze. Niech tę prawdę poznają wszyscy, którzy nie znają Violetty Villas, którzy jej osobę próbują sobie wyimaginować na podstawie kłamliwych, niewiadomo skąd czerpanych informacji, wylewających się z kolorowych tabloidów, by później w formie mocno zmienionej trafić na strony różnych internetowych portali, które próbują „przybliżyć” czytelnikowi życie wielkich Gwiazd.
Informacje te, niejednokrotnie pozbawione prawdy, wyssane z palca i zmodyfikowane, stają się zapleczem materiałowym i często jednym źródłem stanowiącym podstawę tworzenia tekstów większego formatu.
Możemy się o tym przekonać sięgając po książkę „Villas. Nie przecież nie mam do ukrycia…”, w której poznajemy wyobrażenie życia i kariery Violetty Villas widziane oczami Jerzego Danilewicza i Izy Michalewicz.
Dokument jest wręcz wzorowym przykładem kolażu informacji wygrzebanych spośród sterty materiałów prasowych, zgrabnie ujętych w całość tworząc formę łatwo czytającej się publikacji napisanej z myślą o szerokim gronie odbiorców.
Pozycję określam jako stos wiadomości prasowych ukrytych w labiryncie nieprawdy i zakłamania, do którego prowadzi czytelnika fałszywy podtytuł: „nic przecież nie mam do ukrycia” mogący określać Violettę Villas autorem książki.
Pobierane na potrzeby książki materiały prasowe są najpierw wnikliwie oglądane przez reporterską lupę, następnie przechodzą niebywałą zmianę kostiumu, by wreszcie stać się poszczególnymi elementami tej przekłamanej układanki odpowiednio skompilowanej w zgrabnie ułożony produkt dostępny od niedawna każdemu przeciętnemu czytelnikowi.
Zmodyfikowane informacje, powszechnie stosowane w niniejszej publikacji, jawią się czytelnikowi już od pierwszych stron książki.
Każdy z nas biorąc książkę do ręki poznaje opracowany przez autorów schemat przywłaszczenia sobie cudzego pomysłu twórczego i wykorzystania go na potrzeby własnej publikacji.
Rozpoczynając lekturę stajemy się świadkami wydarzeń towarzyszących benefisowi Violetty Villas.
Zapoznajemy się z nimi czytając manipulację oryginalnego i jedynego wiarygodnego artykułu, jaki opublikowany został w tygodniku Angora [Nr 9(1080) z dnia 27 lutego 2011].
Prawdziwy obraz benefisu przedstawił w lutowym wydaniu biograf Violetty Villas, jej były narzeczony i przyjaciel Bohdan Gadomski, który jako jedyny przedstawiciel ze świata mediów był obecny na sali podczas koncertu i to jemu należą się szczere podziękowania za zobrazowanie zdarzeń towarzyszących ostatniemu i co więcej jubileuszowemu koncertowi Violetty Villas. Tylko i wyłącznie teksty redaktora Bohdana Gadomskiego, jego materiały filmowe i prasowe stanowią niepodważalne, reprezentatywne i jedyne źródło prawdy o życiu i karierze Violetty Villas. Poznajemy w nich autentyczne oblicze piosenkarki, poznajemy ją taką, jaka była. Dlatego właśnie wiedza i twórczość redaktora Gadomskiego, powinna być podstawowym materiałem źródłowym stanowiącym trzon jedynej obiektywnej i bezstronnej publikacji poświeconej Violetcie Villas, a redaktor Bohdan Gadomski jest jedyną osobą, która może taką publikację wydać.
Wszystkie inne materiały prasowe winny być traktowane z przymrużeniem oka, trzeba nabrać do nich dystansu i liczyć się z tym, że mogą być nie do końca zgodne z rzeczywistością.
Relacja redaktora Bohdana Gadomskiego z benefisu Violetty Villas została okryta płaszczem fikcji literackiej i umieszczona przez autorów książki o Villas na początku publikacji, zapowiadając jednocześnie stosowany powszechnie w książce zabieg zlepiania różnych prasowych artykułów, poddawania ich odpowiednim modyfikacjom i układania w mozaikę, która urosła do niewiarygodnych wręcz rozmiarów 288 stron.
Manipulacją i tym samym kurtyną przekłamania prawdopodobnie zostałaby przesłonięta inna niezwykle cenna, bo prawdziwa i wiarygodna praca redaktora Bohdana Gadomskiego - wywiad z Violettą Villas „Z Las Vegas do Pruszkowa” gdyby nie bezwzględny zakaz autora na wykorzystanie jego fragmentów w powstającej wówczas książce.
Każdy element biografii Violetty Villas jest wziętym na warsztat reporterski fragmentem prasowym, wynotowanym obrazem wspomnień, nie zawsze prawdziwych, często koloryzowanych, zapamiętanych przez osoby bezpośrednio związane z piosenkarką.
Gromadzone przez autorów informacje zostały ułożone w zamierzony i celowy sposób, by zbudować obraz postaci sukcesywnie niszczonej, z pełną premedytacją obdzieranej z szat godności, wizerunku artystycznego i osobowości, nad którą pracowała 50 lat.
Autorzy książki niehumanitarnie, nieetycznie i bezprawnie poniżają, upokarzają największy polski autorytet muzyczny depcząc całkowicie jego legendę.
Opisują życie i karierę piosenkarki, której tak na prawdę nie znają, a jednak mają odwagę pisać książkę opierając się na informacjach zaczerpniętych z różnych źródeł, które później układają w obraz mający stać się intratnym towarem przynoszącym rozgłos jej autorom.
Przedstawiają piosenkarkę w najgorszym świetle jako niezrównoważoną psychicznie i emocjonalnie kobietę, potrzebującą pomocy lekarskiej. Posądzają ją o kradzież różnych przedmiotów, zażywanie narkotyków, rysują obraz wygłodniałej, niedojedzonej pozbawionej braku wychowania kobiety, nerwowo chowającej posiłki do torebki.
Dlaczego w książce nie doszukamy się faktów z życia gwiazdy, gloryfikujących jej osobę? Dlaczego autorzy nie starają się choć przez chwilę emocjonalnie utożsamić się Violettą Villas, stać się częścią jej świata, stać się nią samą, postrzegać rzeczywistość jak ona, zrozumieć podejmowane przez nią decyzje?.
Jakim prawem doszło do wydania książki, której treść nie była poddana autoryzacji?
Odpowiedź na te wszystkie pytania wydaje się być tylko jedna:
Tuszowanie prawdy jako celowy zabieg marketingowy ma za zadanie nie tylko zwiększyć sprzedaż książek, ale przede wszystkim otworzyć przed autorami kolejne perspektywy konstruowania podobnego typu publikacji utrzymanych w klimacie absurdu i niezdrowej sensacji.
Liczne przekłamania i wyjątkowo silny ton książki już od pierwszych jej stronic budują coraz bardziej stabilny fundament, którego zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie niniejszej pozycji na rynku księgarskim.
Tylko, dlaczego to wszystko odbywać się musi za placami 73-letniej, schorowanej kobiety, która sama obronić już się nie może?

Hubert Habrat, lat 31, architekt krajobrazu, przewodnik turystyczny miejski po Warszawie.


Zastanawiam się dlaczego do dnia dzisiejszego nie ma wyników końcowych sekcji z prokuratury. Miały one być przecież przedstawione do końca grudnia. Wg mnie prokuratura jak zwykle nic nie zrobi w tej sprawie. Bardzo piękną inicjatywą jest petycja do prokuratury wystosowana przez Kubę Bocheńskiego w sprawie Villas na stronie petycje.pl. Z każdym dniem popiera ją więcej fanów Violetty i może ta petycja przyczyni się do wyjaśnienia przyczyn. Z tego co wiem na początku roku odbywały się przesłuchania p. Budzyńskiej. Wiem też że pan Gospodarek miał możliwość zadawania pytań w sprawie. Czy skorzystał z tej możliwości? Czy w ogóle po tych przesłuchaniach coś się wyjaśniło? 

Zastanawiam się tez co teraz zawodowo robią i gdzie przebywają p. Sikora i p. Świt którzy także winni są tej całej sytuacji artystki. Co to za prawnik czy adwokat który tak postępuje z ludźmi? Może oni też powinni być przesłuchiwani?

To wszystko jest tak dziwne że czasem wydaje się być niemożliwe. 

Pozdrawiam

Krzysztof Dacka
Nie wiadomo dlaczego różne telewizje zapraszały do studia Bogusława Kaczyńskiego, popularyzatora śpiewaków operowych (Callas, Kiepura), który nie miał nic wspólnego z VIOLETTĄ VILLAS. Kaczyński widział się z artystką dwa razy, a z jego wypowiedzi można wnioskować, że wielokrotnie, że był z nią wręcz zaprzyjaźniony.

 Tylko raz zaprosił Violettę z recitalem na Festiwal im. Jana Kiepury do Krynicy, z którego gwiazda
 wyjechała obrażona. bo zamiast udostępnić jej miejsce na podpisywanie kaset, zdjęć i spotkanie z fanami, zajął je sam i podpisywał i sprzedawał swoje książeczki, które były pisane słabiutkim językiem. Pan Kaczyński dobrze mówi, ale pisze słabo. Malo tego zapłacił za jej koncert marne pieniądze, niegodne jej nazwiska i rangi imprezy.
Oto co powiedziała  Violetta Villas Marioli Pietraszek po koncercie w Krynicy:
"Kaczyński mnie oszukał, bo gdy chciałam podpisywać zdjęcia, to powiedział, że jutro, a "jutro" sam podpisywał własne zdjęcia, na które to spotkanie ze sobą sprzedawał bilety!"  
Spotkał się też z Villas w Lecie z Radiem, ale tylko na krótkim wywiadzie, z którym w ogóle sobie nie radził i to spotkanie było bardzo nieudane. Aby znaleźć pretekst do przypomnienia się w telewizji, podczepił się pod pamięć o Violetcie Villas, której nigdy w niczym nie pomógł, tak jak wielu innym śpiewakom, bo jak sam przyznał w TVP Kultura - "przede wszystkim byłem zajęty swoją karierą"..

Dorota Pawlak, reporterka TVN (program "UWAGA") realizowała kilka programów o Villas, niestety, większość nieudana, bo niby miały mieć charakter interwencyjny i pomóc artystce wydostać się z matni w jaką wpadła, tak naprawdę tylko ją nimi bardzo stresowała. Ostatnie dwa programy już po śmierci Villas były najsłabsze, szczególnie w zestawieniu z programami innych stacji.

Program wydłużony do godziny i emitowany w TT V (brałem w nim udział w wypowiedzi po benefisie Villas w Kielcach) to rozmowa prowadzącego z Pawlak i  Gospodarek(synowa, która wcześniej nigdy nie mówiła do niej "mamo" lecz zwracała się po imieniu) nie wniósł niczego nowego. Ile ciekawych, nowych rzeczy powiedziałaby najbliższa przyjaciółka Villas MARIOLA PIETRASZEK, która przygotowuje książkę o VIOLETCIE VILLAS i nareszcie dowiemy się prawdy, także o przyczynach zerwania jej kontaktów z rodziną.

Oto unikalne, nieznane zdjęcie VIOLETTY VILLAS, które dedykuję najwierniejszym fanom gwiazdy na czele z PAWŁEM ERDT 


BOHDAN GADOMSKI gościem specjalnym

JUSTYNY STECZKOWSKIEJ w Teatrze Muzycznym w Łodzi. 
JUSTYNA STECZKOWSKA, artystka niezwykle wszechstronna wystąpiła 21 listopada 2011 roku w łódzkim Teatrze Muzycznym z koncertem improwizowanym pieśniami hebrajskimi żydowskimi, noszącym podobnie jak jej płyta tytuł "ALKIMJA". Był to porywający spektakl o wręcz magicznej sile. Relacja na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje".
BOHDAN GADOMSKI odwiedził piosenkarkę po koncercie w garderobie na krótkim omówieniu, rozmowie prywatnej i pamiątkowych zdjęciach.
BOHDAN GADOMSKI i JUSTYNA STECZKOWSKA przyjaźnią się od lat, od debiutu Justyny na KFPP w Opolu 

BOHDAN GADOMSKI demaskuje głos  WHITNEY HOUSTON!

Głos WHITNEY HOUSTON nigdy nie miał 5 oktaw, wokalistka dysponowała w latach swojej świetności głosem o rozpiętości 2 oktaw plus falset. Bohdan Gadomski specjalizujący się w niezwykłych glosach zarówno wykształconych klasycznie jak i popowo, jazzowo,( sam uczył się śpiewu u znakomitych pedagogów, ponieważ przygotowywał się do zawodu piosenkarza, a wcześniej do egzaminów wstępnych na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej) zna je jak nikt w Polsce.  Aby dokładnie sprawdzić wartość głosu amerykańskiej piosenkarki poprosił o jego fachową wycenę śpiewaczkę operowo-popową, śpiewaka operowego, trzech pedagogów śpiewu i multiinstrumentalistę współpracującego z wokalistami na świecie. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że o 5 oktawach w przypadku Houston w ogólne nie może być mowy. W latach, gdy jej głos brzmiał światowo, był zamknięty w dwóch oktawach plus dźwięki falsetowe. W okresie ruiny wokalnej, fizycznej, psychicznej i artystycznej głos Whitney powyżej jednej oktawy nie brzmiał jak dawniej. Zdawał się być i był przedwcześnie postarzały i zmęczony!
BOHDAN GADOMSKI prezentuje na swoim kanale na YouTube 45 minutowy film (trzy części) z  nieznanego koncertu Whitney Houston w dni 3 maja 2010 roku w Mediolanie, podczas nieudanej trasy koncertowej. Houston na żywo śpiewała znacznie gorzej niż w studio nagraniowym, wystarczy zajrzeć na jej koncert w Sopocie. Bohdan Gadomski jest od lat recenzentem sopockich festiwali i recenzował występ Houston ("Gdacząca kura") Tutaj, jej zdezelowany narkotykami i alkoholem głos sięgnął dna.
LIVE WHITNEY HOUSTON 2010 w Mediolanie już jest na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOU TUBE! 
WSTRZĄSAJĄCE!!!!NOWOŚĆ! 

ALDONA ORŁOWSKA 2012
                                         ALDONA ORŁOWSKA powraca na kanale BOHDANA GADOMSKIEGOw uroczej, lekkiej i nieznanej piosence "Kochany, słodki drań" skomponowanej przez EUGENIUSZA POLLOKA do tekstu MARKA GASZYŃSKIEGO.

Najnowsze, wyjątkowej urody zdjęcia polsko-szwedzkiej wokalistyki zdobią filmik przygotowany, opracowany i zaprezentowany przez redaktora, który towarzyszy Aldonie podczas sesji zdjęciowej w Łodzi. Zobaczycie nowy image królowej internetu.                              BOHDAN GADOMSKI i ALDONA ORŁOWSKA w Restauracji "Wiedeńskiej" w Łodzi

 POWRACA "SUMMERTIME"

Przepiękny standard światowy "SUMMERTIME" powraca na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO NA YOUTUBE!
ALDONA ORŁOWSKA jest doskonałą wykonawczynią "SUMMERTIME" i dlatego BOHDAN GADOMSKI przypomina na swoim kanale jej mistrzowskie wykonanie dwoma technikami wokalnymi (klasyczną i popową), co daje piorunujący efekt i wzbudza aplauz słuchaczy, jak miało to miejsce podczas jej występu na wielkim koncercie w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Solo na trąbce gra fantastyczny multiinstrumentalista EUGENIUSZ POLLOK. 

                                            BOHDAN GADOMSKI, EUGENIUSZ POLLOK i BU BU MON CHERI 

Po występie zaglądamy do garderoby gwiazdy, gdzie BOHDAN GADOMSKI składa jej gratulacje i obsypuje pocałunkami. To trzeba koniecznie zobaczyć na YOUTUBE!

Czy ALDONA ORLOWSKA zastąpi VIOLETTĘ VILLAS?
Na razie nagrywa w Szwecji jej najtrudniejszą wokalnie piosenkę "Spójrz prosto w oczu", której nie odważyła się zaśpiewać żadna z wokalistek. Utwór ten wymaga 4 oktawowego głosu.
ALDONA ORŁOWSKA właśnie takim wolumenem dysponuje!

                ALDONA ORŁOWSKA lubi futra. W swojej kolekcji ma ich aż 10! Oto jedno z nich, wspaniałe norki

Natalia Safran z Hollywood

międzynarodowej sławy modelka próbuje swoich sił jako wokalistka
Jej pierwsza płyta jest w Polsce !


 Obszerny wywiad ze śpiewającą modelką, który ukazał się w międzynarodowym tygodniku ANGORA już jest na podstronie "Wywiady". Ilustrują go przepiękne zdjęcia przesłane specjalnie przez Natalię z Hollywood na stronę - blog Bohdana Gadomskiego.Natalia Safran bardzo zaprzyjaźniła się z red. Bohdanem Gadomskim i zaprosiła go do Los Angeles


TELEKAMERY 2012...
     ...jak zwykle jedyną relację szerzej omawiającą plebiscyt Tele Tygodnia przedstawił w ANGORZE BOHDAN GADOMSKI.

Dla tych , którzy nie czytali, mają możliwość wglądu do tej publikacji na stronie blogu BOHDANA GADOMSKIEGO, a konkretnie na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje", 


Recenzent m.in. opisał jak smakuje jedzenie w resturacjach sygnowanych nazwiskiem MAGDY GESSLER, kto jest, a kto nie jest telewizyjną osobowością.


TATIANA OKUPNIK w rozmowie z BOHDANEM GADOMSKIM na YOUTUBE! 


Na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE można już znaleźć ciekawą rozmowę redaktora z TATIANA OKUPNIK, która z uwagi na udział w jury bardzo popularnego w Polsce show telewizyjnego X-FACTOR, znów jest w kręgu zainteresowań mediów.
BOHDAN GADOMSKI przypomina swój wywiad z wokalistką-jurorką, przeprowadzony podczas spotkania w łódzkiej Manufakturze. Rozmowa jest ilustrowana wspaniałym, atrakcyjnym teledyskiem Tatiany podarowanym dla Bohdana Gadomskiego na YouTube.

BOHDAN GADOMSKI z TATIANĄ OKUPNIK podczas wywiadu realizowanego dla mediów prasowych i na YOUTUBE

EWA ŚNIEŻANKA w serialu internetowym na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO!
Już rozpoczęła się emisja wielkiego, 14 odcinkowego serialu pt. "EWA ŚNIEŻANKA- jakiej nie znacie".
Będzie w nim wiele piosenek znakomitej piosenkarki, laureatki międzynarodowych festiwali piosenki, mnóstwo zdjęć, a przede wszystkim jej występy estradowe i telewizyjne. Na szczególną uwagę zwraca wywiad BOHDANA GADOMSKIEGO z EWĄ ŚNIEŻANKĄ w jego mieszkaniu i unikalne materiały piosenkarki z jej występów na Kubie (festiwal wygrany w imponującym stylu). Po raz pierwszy będzie można zobaczyć te materiały.

Unikalne zdjęcie EWY ŚNIEŻANKI, pierwsze jakie ofiarowała BOHDANOWI GADOMSKIEMU, który w tym samym czasie co ona, próbował śpiewać i jest laureatem tych samych Spotkań z polską piosenką, które wysławiły Ewę w Łodzi.

                                   EWA ŚNIEŻANKA i BOHDAN GADOMSKI po benefisie VIOLETTY VILLAS w Kielcach

BOHDAN GADOMSKI -rekordzista internetowy!

       STATYSTYKA 
Po zbadaniu statystyki oglądalności strony-bloga i kanału na YouTube BOHDANA GADOMSKIEGO, podsumowane wyniki statystyczne wykazały ogromne zainteresowanie i wielką oglądalność jego internetowych działań.
Stronę-blog "BOHDAN GADOMSKI dziennikarz multimedialny" według stanu na dzień 11 marca 2012 roku obejrzało 128.518 tysięcy internautów!
Strona składa się z 10 podstron bogato ilustrowanych zdjęciami redaktora i gwiazd, które na nich prezentuje.YOUTUBE

statystyka
BOHDAN GADOMSKI ma oficjalny kanał na YOUTUBE, który sygnuje nazwą DANEK DERR.
Na dzień 11 marca 2012 roku kanał ten obejrzało 723.038 internautów!
Redaktor umieścił w nim 400 filmików, które sam nagrywa, montuje, konwertuje, opisuje i realizuje. Większość z nich sam prowadzi.Ogromna praca jest jedną z pasji BOHDANA GADOMSKIEGO i chyba dlatego realizuje je z taka pasja i perfekcyjna dokładnością.


Najwięcej filmików poświecił VIOLETCIE VILLAS -123 tytuły.
                           Drugie miejsce zajmuje anielski wokalista musicalowy i popowy MICHAEL BALL - 41 filmików

    Trzecie miejsce angielska piosenkarka światowej sławy SHIRLEY BASSEY  -29 filmików

                Czwarte miejsce przypadło szwedzko-polskiej wokalistce ALDONIE ORLOWSKIEJ - 27 filmików.


Jeżeli chodzi o oglądalność, najwięcej oglądanych filmików i I miejsce zajmuje filmik "BOHDAN GADOMSKI i VIOLETTA VILLAS na bis. "Szczęście" -wersja amerykańska. Wywiad  radiowy o amerykańskich dokonaniach gwiazdy z Las Vegas -101.513 wejść. II miejsca zajmuje filmik "BOHDAN GADOMSKI -MISTER POLSKI 1990"- relacja telewizyjna  o skandalu  jaki miał miejsce podczas wyborów najprzystojniejszego mężczyzny w Polskie -71.723 wejścia. 
BOHDAN GADOMSKI zaprasza do oglądania swoich kolejnych filmików na YOUTUBE i strony-bloga, która codziennie przynosi wiadomości i unikalne zdjęcia.
Takiej strony i takiego kanału na YouTube -nie ma nikt! Sprawdź! 
ALDONA ORŁOWSKA kontra VIOLETTA VILLAS

w filmiku BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE!
 Aldona Orłowska -BESAME MUCHO, nagranie z marca 2012 roku

VIOLETTA VILLAS -BESAME MUCHO , nagranie z koncertu w Teatrze Muzycznym w Łodzi, 1993 rok
Obie wersje światowego przeboju sprzed lat "BESAME MUCHO" znajdziecie na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE.
Są też inne ciekawe fragmenty wokalnych nagrań obu wokalistek i możliwość dokonania wyboru najbardziej efektownego.
4 oktawowe głosy i spore podobieństwo, zauważone jak w żadnym innym utworze z repertuaru Villas i Orłowskiej.
ALDONA ORŁOWSKA z BOHDANEM GADOMSKIM po występie artystki na Balu Satelitarnym w Teatrze Wielkim w Łodzi. 


BOHDAN GADOMSKI gościem KATARZYNY GRONIEC na recitalu w TEATRZE MUZYCZNYM w Łodzi


BOHDAN GADOMSKI w garderobie KATARZYNY GRONIEC po recitalu...
BOHDAN GADOMSKI obsypał artystkę komplementami, stąd dobry humor obydwojga : pieśniarki i recenzenta
BOHDAN GADOMSKI oglądał KATARZYNĘ GRONIEC w dwóch recitalach i stwierdził, że dopiero na nich odkrył wartość jej sztuki, która zadziwia oryginalnością i siłą oddziaływania na słuchacza.
BOHDAN GADOMSKI z menadżerką KATARZYNY GRONIEC, MAGDĄ FALKOWSKĄ

BOHDAN GADOMSKI wkracza do Teatru Muzycznego w Łodzi, którego jest częstym gościem  


BOHDAN GADOMSKI i ŁUKASZ ZAGROBELNY w rozmowie na YOUTUBE! 

Trwa wielka promocja, z dużym rozmachem przygotowana przez SONY MUSIC POLSKA dla swojego nowego podopiecznego ŁUKASZA  ZAGROBELNEGO (nowa znakomita płyta "Ja tu zostaję")).
BOHDAN GADOMSKI postanowił przyłączyć się do niej i zaprezentował piosenkarza w mediach, w których jest redaktorem.
Obszerny, wnikliwy wywiad ukazał się w przeddzień premiery tego krążka na łamach tygodnika "ANGORA" o zasięgu międzynarodowym. Kolejny w najstarszej gazecie Łodzi "Express Ilustrowany" Znajdziecie go tutaj na podstronie "WYWIADY" z najnowszą sesją fotograficzną Łukasza i nowymi prywatnymi zdjęciami zrobionymi podczas spotkania w Łodzi.
W wywiadzie na YOUTUBE dowiecie się wszystkich szczegółów o kocie i piesku Łukasza. Zobaczycie słynnego championa BU BU MON CHERI w najnowszej podkoszulce, wydanej specjalnie na zbliżające się rozgrywki piłkarskie. Taki strój wśród piesków jako pierwszy ma wielki elegant BU BU, który występuje tam i tutaj w narodowych barwach polsko-czerwonych. Koniecznie trzeba zobaczyć!

BU BU w koszulce piłkarskiej...
Spotkanie redaktora z piosenkarzem trwało dwie godziny, wywiad został zarejestrowany na wyłączność kanału Bohdana Gadomskiego na YOUTUBE. Zakończyło się przepysznym obiadem w Restauracji Gwiazd "POLSKA" w Łodzi, na ul.Piotrkowska 12, gdzie również kręcony był filmik z wywiadem i sesja zdjęciowa z 45 zdjęciami. Możecie je oglądać także na podstronie "WYWIADY" przy rozmowie BOHDANA GADOMSKIEGO z ŁUKASZEM ZAGROBELNYM

BOHDAN GADOMSKI ze swoją psią gwiazdą BU BU MON CHERI

BOHDAN GADOMSKI i ŁUKASZ ZAGROBELNY znają się od 14 lat. Jak obaj wspominają jest to burzliwa przyjaźń. 
Na spotkanie do Łodzi Łukasz przyjechał ze swoją asystentką Moniką Wasilewską, która okazała się przemiłą osobą...
ZAPRASZAMY NA YOUTUBE, filmik nazywa się: BOHDAN GADOMSKI rozmawia z ŁUKASZEM ZAGROBELNYM ("JA TU ZOSTAJĘ")


BOHDAN GADOMSKI gościem na 27 gali WIKTORY i SUPER WIKTORY 2011

w ZAMKU KRÓLEWSKIM w WARSZAWIE14 kwietnia 2012 roku, red.BOHDAN GADOMSKI, pojawił się na uroczystej gali wręczania nagród telewizyjnych w plebiscycie zorganizowanym przez organizatora plebiscytu MEDIA CORPORATION.

AKADEMIA WIKTORÓW-ORGANIZATOR UROCZYSTOŚCI zaprosiła BOHDANA GADOMSKIEGO na rozstrzygnięcie plebiscytu i na bankiet w Arkadach Kubickiego.
Redaktor TYGODNIKA "ANGORA" jest już po raz 27 na tej imprezie i od lat jedynym jej recenzentem.
Relacja jest na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, wrażenia" bogato ilustrowana zdjęciami.

BOHDAN GADOMSKI w Wielkiej Złotej Sali Balowej na Zamku Królewskim, w oczekiwaniu na rozpoczęcie imprezy, która opóźniła się przez spóźnionego premiera. O tym jakie zamieszanie robiła jego ochrona przeczytacie w relacji na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, wrażenia"

Bohdan Gadomski spotkał się na gali "WIKTORY 2012"(nazwa "Wiktory 2011"dotyczy podsumowania wstecznej działalności nominowanych i zwycięzców) z wieloma gwizdami telewizyjnymi. Zobaczycie zdjęcia z tymi, które szczególnie lubi i ceni. Tutaj tylko zapowiedź niektórych z nich.
z KRZYSZTOFEM IBISZEM
z EWĄ EWARD
z KRZYSZTOFEM ZIEMCEM
z PATRYCJĄ KAZADI
z KEVINEM AISTONEM


Większość część gali BOHDAN GADOMSKI i goście spędzili na bankiecie, bowiem część plebiscytowa trwała wyjątkowo krótko(nie było występów artystycznych). W tym roku bogate menu przygotowała restauracja rodzeństwa Kręglickich. Imponujące menu w relacji z gali zarówno na  łamach tygodnika ANGORA, jak i n wspomnianej podstronie."WIKTORY 2011/2012 na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO!

Jak zawsze redaktor przygotował dla odwiedzających jego oficjalny kanał na YOUTUBE filmik z gali-plebiscytu połączonych z bankietem w ARKADACH KUBICKIEGO, do których zjeżdża się ruchomymi schodami prosto z sal balowych i wystawienniczych.


W filmiku zobaczycie laureatów tuż po wręczeniu im statuetek Wiktora, stoły uginające się pod jadłem ogromnej wykwintności, komentatorem przygotowanych potraw będzie wokalista GRZEGORZ WILK. Zobaczycie gwiazdy w towarzystwie BOHDANA GADOMSKIEGO, ale to w drugiej części filmiku, którą wypełniają: TORBICKA, EWARD, KAZADI,KARPIEL-BUŁECZKA, Ziemiec, AISTON, WILK... 
BOHDAN GADOMSKI gościem TEATRU REWIOWEGO "SABAT" MAŁGORZATY POTOCKIEJ

na premierze EURO FOOTBALL SHOW!
26 kwietnia 2012 roku
BOHDAN GADOMSKI gościem TEATRU REWIOWEGO "SABAT" MAŁGORZATY POTOCKIEJ
na premierze EURO FOOTBALL SHOW!
26 kwietnia 2012 roku
BOHDAN GADOMSKI uwielbia rewię, która jest olśniewającym gatunkiem scenicznym, funkcjonującym w Polsce tylko dzięki MAŁGORZACIE POTOCKIEJ,  wyspecjalizowanej, i wykształconej w rewii, uprawiającą ją we własnym Teatrze "SABAT" w Warszawie, przy ul.Foksal 16,  nie posiadający w kraju, w Europie konkurencji. 
                                              BOHDAN GADOMSKI z MAŁGORZATĄ POTOCKĄ już po premierze...


Małgorzata Potocka jest nie tylko właścicielką teatru, ale także autorką scenariusz i reżyserem oraz współautorką choreografii i projektantką kostiumów 
                                 BOHDAN GADOMSKI z MAŁGORZATĄ POTOCKĄ na bankiecie popremierowym

BOHDAN GADOMSKI wznosi toast za pomyślność nowej rewii w Teatrze "SABAT"
Popularna piosenkarka IWONA WĘGROWSKA była gościem na premierze, wcześniej wystąpiła na scenie Teatru "SABAT" w innym przedstawieniu 
                                                         IWONA WĘGROWSKA z BOHDANEM GADOMSKIM

                                                IWONA WĘGROWSKA z nowym narzeczonym ADAMEM 
       BOHDAN GADOMSKI z gwiazdą Teatru "SABAT", znakomitą śpiewającą tancerką JOLANTĄ MROTEK 

BOHDAN GADOMSKI z solistą baletu GRZEGORZEM SOWIŃSKIM, który jest nowym i cennym nabytkiem teatru
                              BOHDAN GADOMSKI z ANIĄ SOKOŁOWSKĄ, najmłodszym nabytkiem "SABATU"
BOHDAN GADOMSKI z JACKIEM MURENO, słynnym imitatorem VIOLETTY VILLAS, obecnie DODY i VICTORII BECKHAM 
                                                              BOHDAN GADOMSKI, ANIA SOKOŁOWSKA, JACEK MURENO
                 Wśród gości znalazł się także wspaniały śpiewający perkusista zespołu TRUBADURZY MARIAN LICHTMAN 
Zapraszamy na podstronę "Spostrzeżenia, Recenzje, Relacje", gdzie znajdziecie relację-recenzję BOHDANA GADOMSKIEGO z premiery rewii "EURO FOOTBALL SHOW"                           REWIA  EURO FOOTBALL SHOW na YOUTUBE!jedyny zapis fragmentów piosenek z nowej rewii MAŁGORZATY POTOCKIEJ już na YOUTUBE!
Abyście mieli rozeznanie w tym co dzieje się w roku EURO 2012 w Teatrze"SABAT", zajrzycie na oficjalny kanał red.BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE, tam można to obejrzeć.
GWIAZDY REWII z MAŁGORZATĄ POTOCKĄ, JOLANTĄ MROTEK. ANNĄ SOKOŁOWSKĄ I JACKIEM MURENO na czele.Wśród nich jak zwykle bryluje BOHDAN GADOMSKI.

Ciekawostką i ozdobą ostatniego filmiku jest piosenka "WYGRYWAMY" w wykonaniu VIOLETTY VILLAS. jedyna o piłkarskiej tematyce w jej nagraniowym dorobku. Violetta śpiewa ją z wielkim wdziękiem i nerwem tak charakterystycznym dla niej w tamtych latach.
                                                                          Zapraszamy na YOUTUBE!                                         "TANGO NOTTURNO"

recenzja red.BOHDANA GADOMSKIEGO  z premiery sztuki o pewnym wieczorze POLI NEGRI spędzonym w Berlinie, już na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" ilustrowana pięknymi zdjęciami aktorki JUSTYNY SIEŃCZYŁŁO

JUSTYNA SIEŃCZYŁŁO w roli POLI NEGRI jest prawdziwa i zjawiskowa, a przecież niełatwo jest grać hollywoodzką legendę sprzed wielu laty. Sieńczyłlo gra ją tak, że widzowie siedzą zahipnotyzowani i wpatrzeni w każdy jej ruch, w to o czym mówi, jak się zachowuje.
Wspaniała kreacja tej świetnej aktorki!
                                            BOHDAN GADOMSKI składa gratulacje Justynie Sieńczyłło
                                                             i...zaprasza do TEATRU KAMIENICA w WARSZAWIE                  BOHDAN GADOMSKI i jego champion BU BU MON CHERI na                        Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Łodzi -6 maja 2012 

BOHDAN GADOMSKI od lat wizytuje wszystkie wystawy psów rasowych w Polsce, także zagranicą. Od 13 lat wraz ze swoim psem championem BU BU MON CHERI był na ringach Łodzi, Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia. Leszna, Częstochowy i innych pomniejszych wystawach krajowych...
6 maja odwiedzili Jubileuszową Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Łodzi na Stadionie KS START.
BU BU MON CHERI ADOREA
BU BU MON CHERI zakończył swoją wspaniałą karierę wystawową zwycięstwem w kategorii weteranów na wspomnianej wystawie, na której był wystawiany 13 razy, zawsze nagradzany złotymi medalami, pucharami, dyplomami, certyfikatami na championa Polski i championa międzynarodowego i teraz wraz ze swoim panem świetnie się bawią obserwując zmagania innych wystawców.
Relację ze wspomnianej XX Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi, znajdziecie na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" jest bogato ilustrowana zdjęciami.

Najnowsze odkrycie BOHDANA GADOMSKIEGO to średni pudel brązowy ze znakomitej hodowli Marii Bednarkiewicz ze Swarzędza, która ma pudle średnie czarne, ale jeden z genów matki nowego miotu Tammy May Złocisty Jastrun zadecydował, że na świat przyjdą pudle średnie brązowe, absolutna rzadkość nie tylko w Polsce.
Oto BOHDAN GADOMSKI ze swoją nową sympatią Arabellą                     BOHDAN GADOMSKI na Top-trendy SOPOT FESTIWAL 2012 


                                  BOHDAN GADOMSKI i KAMIL BEDNAREK, zwycięzca konkursu "TOP"


     Migawki z konferencji prasowych ...

                              MARYLA RODOWICZ, DOMINIKA GAWĘDA, PAWEŁ SOKAL, BEATA KOZIDRAK

                              AGNIESZKA POPIELEWICZ, MARYLA RODOWICZ, DOMINIKA GAWĘDA, PAWEŁ SOKAL

                                                                             MICHAŁ WIŚNIEWSKI i PAWEŁ KUKIZ
BOHDAN GADOMSKI i MARYLA RODOWICZ, która rozczarowała recenzenta swoim występem z 40 -letnią MAŁGOŚKĄ w roli głównej 

              BRACIA GOLEC nie zwiedli, przeciwnie, dali perfekcyjny mini-show z dbałością o jego każdy detal
Nadworny prezenter POLSAT-u MACIEJ ROCK, był mniej dynamiczny i energetyczny niż zwykle, podobno nie wolno mu było zdominować swoją żywiołową osobowością wykonawców koncertów, które prowadził z Pauliną Sykut i Cezarym Pazurą. Niestety, prezenter wiele na tym stracił, co jednak nie pozbawiło go profesjonalizmu jaki nabył po 10 latach pracy w POLSACIE.

             Maciej Rock wstrzelił się niespodziewanie jako trzeci do zdjęcia BOHDANA GADOMSKIEGO z menadżerem MACIEJEM DURCZAKIEM 
                                                           MACIEJ DURCZAK, MACIEK ROCK, BOHDAN GADOMSKI 
                                                  BOHDAN GADOMSKI z KAMILĄ SOWIŃSKĄ, menadżerką BLUE CAFE
                                                     BOHDAN GADOMSKI z PAWŁEM SOKALEM, liderem i szefem BLUE CAFE
DOMINIKA GAWĘDA, gwiazda BLUE CAFE była najbardziej profesjonalnie przygotowaną artystką do występu na Top-trendy SOPOT FESTIWAL. Występ trewal 7 minut, przygotowania do niego około 4 miesięcy!

BOHDAN GADOMSKI i DOMINIKA GAWĘDA 
DOMINIKA i BOHDAN nad Bałtykiem
Przed występem DOMINIKA GAWĘDA relaksowała się nad morzem, tuż przed spacerem w towarzystwie BOHDANA GADOMSKIEGO udzieliła wywiadu dla YouTube. Zapraszamy do odwiedzin kanału redaktora 
     Dominika w nowej dżinsowej kreacji...Podczas spotkania z Bohdanem Gadomskim przebierała się 4 razy!
Dominika i Bohdan na spacerze po plaży w Sopocie
                              Morze, plaża, wiatr, relaks..., a wieczorem ekwilibrystyka pod kopułą wielkiej areny...

                     OTO DOMINIKA podczas swojego zapierającego dech w piersiach występu w ERGO ARENIE

BOHDAN GADOMSKI zaprasza także na podstronę "Spostrzeżenia, recenzje, relacje", gdzie przeczytacie jego głośną relację-recenzję TOPtrendy SOPOT FESTIWAL 2012, bogato ilustrowaną zdjęciami...
                                           PIOTR SALATA śpiewał na TOPtrendy w Sopocie piosenkę "Czuła gra"

BOHDAN GADOMSKI z PIOTREM SALATĄ, który reprezentował na TOPtrendy SOPOT FESTIWAL wytwórnię UNIVERSAL.
                         BOHDAN GADOMSKI z PIOTREM SALATĄ w ulubionej kawiarence redaktora na sopockim molo. 
                             BOHDAN GADOMSKI z prezenterką Polsat-u i TOPtrendy AGNIESZKĄ POPIELEWICZ 

                                   BOHDAN GADOMSKI z wokalistką KASIĄ WILK  w Hotelu HAFNER w Sopocie

                                BOHDAN GADOMSKI z MIKĄ URBANIAK, zdobywczynią nagrody jury i dziennikarzy
                                  BOHDAN GADOMSKI z WOJTKIEM ŁUSZCZYKIEWICZEM. liderem zespołu VIDEO


RELACJA "JUBILEUSZOWY FESTIWAL" na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje". Filmik na YouTube!
KRAJOWY FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI "OPOLE 2012" 

Red.BOHDAN GADOMSKI (TYGODNIK "ANGORA") jak co roku jest obecny na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 
Jest jedynym recenzentem tego festiwalu, jeżeli na uwadze mamy duże(6 stron) materiały dziennikarskie w kategorii tytułów ogólnopolskich(Angora ma zasięg międzynarodowy). Obszerną recenzję znajdzie nie tylko na łamach tego tytułu prasowego, ale także na podstronie redaktora "Spostrzeżenia, recenzje, relacje...". Tutaj kilka zdjęć wykonanych przez fotoreportera PIOTRA KAMIONKĘ. Te zdjęcia można obejrzeć tylko na stronie-blogu BOHDANA GADOMSKIEGO.
           Pierwsze minuty w Opolu, pierwsze minuty w Biurze Prasowym Festiwalu w opolskim ratuszu.
BOHDAN GADOMSKI za kulisami opolskiego festiwalu bacznie obserwuje wszystko i wszystkich. Zaplecze mimo remontu nie wiele różni się od poprzedniego, podobnie garderoby, które redaktor odwiedził podczas spotkania z Krzysztofem Kasowskim ("KASA") 

              BOHDAN GADOMSKI odwiedził KRZYSZTOFA KASOWSKIEGO (KASA) w garderobie opolskiego amfiteatru

 W Opolu BOHDAN GADOMSKI spotkał się z red.Wiesławem Deską, który w ubiegłym roku wręczał mu tutaj "Diamentowy Liść Medialny",

 BOHDAN GADOMSKI za kulisami opolskiego amfiteatru

Kończy się wizyta w opolskim amfiteatrze, który ma wiele mankamentów, nie poprawionych od ubiegłego roku, poza wymiana ławek, które "przyklejały się" do siedzących

                                        BOHDAN GADOMSKI ze swoim pieskiem BU BU w ogrodzie ANNY PANAS
Co roku BOHDAN GADOMSKI odwiedza znaną i cenioną opolską piosenkarkę ANNĘ PANAS, która gości go we wspaniałej rezydencji w miejscowości Górki.

BOHDAN GADOMSKI w swoim apartamencie w HOTELU PIAST w Opolu, w którym mieszka już po raz trzeci i zawsze jest zadowolony
 w hotelowym apartamencie...
Obszerna relacja z KFPP w Polu na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" 
 
BOHDAN GADOMSKI o VIOLETCIE VILLAS w POLSACIE! 
Temat: oskarżona "pseudo opiekunka"

W związku z zakończonym śledztwem przeciwko ELŻBIECIE BUDZYŃSKIEJ, pseudo opiekunce VIOLETTY VILLAS , biograf i przyjaciel gwiazdy BOHDAN GADOMSKI wypowiadał się na temat tej dwuznacznej "opieki" dla POLSAT-u do głównego wydania "Wydarzeń", emisja  28 czerwca 2012 roku (czwartek)  godzina 18.55. Powtórzenie w POLSAT NEWS dwie godziny później."Już dawno kilkakrotnie sugerowałem w mediach, że coś niedobrego dzieje się w domu VIOLETTY VILLAS w Lewinie. Ale moje wołanie o pomoc dla gwiazdy pozostawało bez odzewu. Co prawda były burmistrz Lewina (spokrewniony z Villas) też usiłował jej pomóc z urzędu, ale zawsze słyszał w odpowiedzi, że pani Violetta nie potrzebuje żadnej pomocy. Dzisiaj wiemy, że tak kazała mówić swojej podopiecznej Elżbieta Budzyńska, obecnie oskarżona na podstawie dwóch zarzutów o katastrofalne zaniedbania wobec Violetty Villas, które w efekcie doprowadziły gwiazdę do przedwczesnej śmierci. Gdy poznałem Violettę, mieszkała w Magdalence pod Warszawą i była okazem zdrowia fizycznego. Sama wkonywała ciężkie domowe prace. np. woziła taczką węgiel do domowej kotłowni i rąbała drzewo, dlatego miała zniszczone ręce i często nosiła rękawiczki. W Lewinie wraz z każdym kolejnym rokiem podupadała na zdrowiu, traciła siły, degradowała się psychicznie. Dzisiaj po półrocznym śledztwie wiemy dlaczego. Czekamy na proces i sprawiedliwe ukaranie oskarżonej.
Wielkie gwiazdy często są prywatnie bardzo samotne, Villas do nich należała. Opiekunka miała być antidotum na samotność. Byla, ale Violetta Villas zapłaciła za tą "opiekę" najwyższą cenę."
Tyle wypowiedzi telewizyjnej red. Bohdana Gadomskiego, także do wglądu na jego oficjalnym kanale na YOUTUBE.
BOHDAN GADOMSKI w polsatowskich WYDARZENIACH komentuje oskarżenia prokuratury przeciwko opiekunce VIOLETTY VILLAS -specjalna wersja internetowa już na YOUTUBE!!!
 
BOHDAN GADOMSKI na FESTIWALU GWIAZD w MIĘDZYZDROJACH
4 - 8 lipca 2012 roku
BOHDAN GADOMSKI i BU BU MON CHERI na pocztówce, na koszulce, na breloku...
Bohdan Gadomski wizytuje i recenzuje Festiwale Gwiazd w Międzyzdrojach od 16 lat, jego pupil pudel BU BU MON CHERI jest tam od lat 13. W 2012 roku znów tam zawitali. Nie obyło się bez przygody o której przeczytacie na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" w obszernej 6 stronicowej relacji z Festiwalu Gwiazd "Międzyzdroje 2012" ilustrowanej bogatym serwisem zdjęciowym
BOHDAN GADOMSKI przy galerii zdjęć gwiazd odwiedzających festiwal w Międzyzdrojach


Bohdan Gadomski lubi towarzystwo gwiazd, wśród których ma mnóstwo przyjaciół i znajomych

 
BOHDAN GADOMSKI i BU BU MON CHERI co roku zatrzymują się w HOTELU "AMBER" przy ścianie gwiazd i robią pamiątkowe zdjęcia, bo fotosy tam zamieszczane zmieniają się, a galeria powiększa o coraz to nowe i nowe..
BOHDAN GADOMSKI spotkał się na festiwalu z wieloma gwiazdami, aktorami, reżyserami. Oto galeria zdjęć upamiętniająca te spotkania. 
BOHDAN GADOMSKI z OLAFEM LUBASZENKO, dyrektorem artystycznym festiwalu
 
                                                              BOHDAN GADOMSKI w biurze festiwalowym z ALICJĄ
                                                             MYŚLIWIEC, rzecznikiem prasowym festiwalu 
                                                     BOHDAN GADOMSKI podczas konferencji prasowej 
                                                        z BEATĄ RYBOTYCKĄ
                                               z JARKIEM JAKIMOWICZEM
                                       z JAKUBEM PRZEBINDOWSKIM
                                                 z KRYSTYNĄ SIENKIEWICZ
                                             z dyrektorem artystycznym festiwalu OLAFEM LUBASZENKO                                          ZAPRASZAM NA STRONĘ "SPOSTRZEŻENIA, RECENZJE, RELACJE"... 


                                BU BU MON CHERI na YOU TUBE!
                   BU BU MN CHERI ADOREA, słynny champion wystawowy i najbardziej medialny pies w Polsce,... doczekał się własnego, indywidualnego filmiku na YOU TUBE.

Wraz z nim zapraszam zainteresowanych do obejrzenia filmiku(14 minut), w którym zobaczycie wybraną plejadę bajkowych zdjęć championa ułożonych w pewną całość, zakończoną napisem "THE END". W części drugiej -wywiad telewizyjny z BU BU, który w programie :"Telewizyjna Jedynka" przeprowadziła red.HALINA SZYMURA. Okazało się, że Bu Bu jest psem, który mówi!
W trakcie rozmowy z magicznym  psem na gigantycznej teatralnej poduszce, zobaczycie nie tylko część jego złotych medali (wszystkich nie jest w stanie udźwignąć), ale także jego prezentację na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Łodzi (sędzia z Belgii) oraz szaleństwa na wielkiej plaży  w Międzyzdrojach ze swoim panem. W finale piosenka w wykonaniu Tatiany Okupnik, jeszcze z BLUE CAFE, jakiej chyba  nie pamiętacie.
Sporo atrakcji, perfekcyjnie przygotowany filmik, nad którym pracowały aż cztery osoby! 

                                                                 CHAMPION POLSKI  - BU BU MON CHERI ADOREA


BOHDAN GADOMSKI znów recenzuje FESTIWAL PIOSENKI W SOPOCIE (23-24 sierpnia 2012)

Red.BOHDAN GADOMSKI bardzo ucieszył się z reaktywowania jego ulubionego festiwalu piosenki w Sopocie. Jest bardzo ciekawy jego nowej formuły, w której najważniejsi mają być zagraniczni piosenkarze i zespoły, co jest nader ciekawe w miernym gronie polskich wykonawców, ciągle tych samych twarzy i nazwisk.
19 sierpnia wyjechał do SOPOTU, aby naładować wyczerpane akumulatory, a od 24 sierpnia obserwować to wszystko, co będzie się działo na I TOP OF THE TOP SOPOT FESTIWAL z którego jak zwykle pisze obszerną relację dla mierzystego tygodnika ANGORA  i na swoją stronę bloga.
Już w maju BOHDAN GADOMSKI bawił w SOPOCIE, na innym festiwalu piosenki. Tutaj na sopockiej plaży w dalszym jej odcinku, przed sezonem jeszcze  pustej, ale intrygującej jak Bałtyk...                        BOHDAN GADOMSKI na Top of the TOP w Sopocie

                                                               2012
                                            BOHDAN GADOMSKI na plaży, nad Bałtykiem w SOPOCIE 2012.
Kurort SOPOT co roku dodaje coś atrakcyjnego dla swoich sympatyków i tych, którzy odwiedzają go po raz pierwszy. Niestety, brudne plaże (brudny piasek nie czyszczony tak jak w innych polskich kurortach), wodorosty, sinice  w wodzie. Nieprzyjazny stosunek do zwierząt, które mogą pobrudzić się na brudnej plaży i zarazić bakteriami w brudnym morzu...
Ale champion BU BU MON CHERI patrzył na morze z kawiarenek na plaży lub smażalni ryb  usytuowanych na plaży. Nie był zachwycony tym, co widział. Ma ogromną skalę porównawczą, bowiem w Sopocie byl po raz 15-ty!

                                    BOHDAN GADOMSKI i BU BU MON CHERI na promenadzie przed sopockim molo...
                                                                      W sopockich kawiarenkach jest na szczęście sympatycznie...


Od strony nowego Domu Zdrojowego i nowej fontanny z jego tyłu jest bardzo atrakcyjnie, prawie jak w kurortach Europy Zachodniej...

                                      BOHDAN GADOMSKI przywiózł z Sopotu około 3oo zdjęć, oglądacie tylko ich skromny wybór.
                                            spacery bardo wydłużonym molo też mogą być atrakcją...

                                       BOHDAN GADOMSKI nie uznaje innego wypoczynku jak nad morzem lub oceanem

Na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje" obszerna recenzja z tegorocznego TOP of the TOP Sopot i zdjęcia, które możecie zobaczyć tylko tam... 


ODSZEDŁ WALDEMAR KOCOŃ

WALDEMAR KOCOŃ, wybitny, niedoceniony polski piosenkarz, odszedł w dniu 3 września o godzinie 2 nad ranem, nie w domu jak pisano, lecz w szpitalu, do którego został przywieziony w wyniku złamania ręki i zapalenia płuc. Te choroby były pochodnymi jednej z najstraszliwszych jakie mogą dopaść człowieka -białaczki, na która chorował 1, 5 roku, nie wiedząc o tym i nie lecząc jej. Odkryła ja znajoma lekarka w momencie, gdy do mózgu dostało się 7 przerzutów i nie było ratunku dla WALDEMARA.
Był moim przyjacielem z imponującym stażem. Poznałem go jako początkujący dziennikarz i niebawem pożegnałem, bo wyjechał do Ameryki, w której żył i pracował 19 lat! Po powrocie do Warszawy, natychmiast odnowiliśmy kontakty zawodowe(prasa i radio), oraz przyjacielskie. Spośród polskich piosenkarzy był mi szczególnie bliski, byliśmy spod tego samego znaku Zodiaku Wagi i mieliśmy podobne spojrzenia na wiele spraw z muzyką, śpiewaniem na czele.


Oglądacie nasze zdjęcia w jego kolejnym wynajmowanym domu(w Polsce nie miał wlasnego mieszkania), był to parterowy budynek z kilkoma pokojami i piwnicą przystosowaną do zamieszkania jego dzikiego kota afrykańskiego rasy serwl o imieniu Reksus, którego początkowo się bałem, a potem już nie, bo był doskonale przysposobiony przez Waldemara do kontaktu z ludźmi.

 Na dowód mojego zaprzyjaźnienia się z serwalem Reksusem powyższe zdjęcie.
Waldemar Kocoń był zakochany w swoich kotach, których miał kilka, była to nowa odmiana serwala, powstała z jego krzyżówki z kotem bengalskim zwana  Savannah. Na zdjęciach WALDEMAR KOCOŃ z serwalem i savannah..
                               OSTATNIA DROGA WALDEMARA KOCONIA

                                                                                   w domu pogrzebowym...

                       KRYSTYNA DEMSKA OLBRYCHSKA - opiekuna i przyjaciółka...

                                                                                   wieńce, wiązanki, kwiaty...

                                                                    tabliczka-wizytówka cmentarna i róża ...

WALDKU, spoczywaj w spokoju!
BOHDAN GADOMSKI                             VILLAS JAKIEJ NIE WIDZIELIŚCIE na YOU TUBE!

Na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE nowość!
Rozmowa redaktora z reżyserem DARIUSZEM TARASZKIEWICZEM, który przygotował sztukę teatralną "KALLAS" o VIOLETCIE VILLAS i KALINIE JĘDRUSIK.
BOHDAN GADOMSKI zaprosił Dariusza Taraszkiewicza do Restauracji Gwiazd "POLSKA" w Łodzi, gdzie często spotyka się z gwiazdami goszczącymi w Łodzi i przeprowadził rozmowę na temat przygotowywanej premiery w Teatrze "KAMIENICA" w Warszawie.

                                   BOHDAN GADOMSKI wita swojego gościa w restauracji Gwiazd "POLSKA" w Łodzi.

Gość BOHDANA GADOMSKIEGO reżyser teatralny i aktor DARIUSZ TARASZKIEWICZ w Restauracji Gwiazd "POLSKA" w Łodzi 
 BOHDAN GADOMSKI i DARIUSZ TARASZKIEWICZ podczas rozmowy o sztuce Marcina Szczygielskiego "Kallas" , o jej bohaterkach VIOLETCIE VILLAS i KALINIE JĘDRUSIK kreowanych przez EWĘ KASPRZYK i JOANNĘ KUROWSKĄ
 Rozmowa na YouTube jest ilustrowana nieznanym nagraniem z zamkniętego koncertu VIOLETTY VILLAS 24 listopada 2005 roku w Olkuszu, zorganizowanym przez Fundację "Serce za serce" "PROMETEUSZ" z Krakowa. Jak prezentuje się gwiazda na tym nieznanym koncercie koniecznie trzeba zobaczyć. Wkrótce będzie dostępny w całości na kanale Bohdana Gadomskiego na YouTube.Na zdjęciach bohaterki sztuki "KALLAS": EWA KASPRZYK (Violetta Villas) i JOANNA KUROWSKA (Kalina Jędrusik)

MICHAŁ MALINOWSKI -nieudany początek w zawodzie aktora.

                                               MICHAŁ MALINOWSKI

22-letni student IV roku wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, gra jedną z głównych ról w nowym polskim serialu "WSZYSTKO PRZED NAMI", który został zdjęty z   5 dniowej emisji w tygodniu i można go oglądać jedynie we wtorki, co spowoduje jeszcze mniejszą oglądalność i rychłe zakończenie.

Red.BOHDAN GADOMSKI jest autorem wielu pierwszych wywiadów utalentowanych artystycznie ludzi. Tak było w przypadku Michała, z którym wywiad można przeczytac na podstronie "Wywiady". Niestety, wbrew prognozom, że będzie on przykładem błyskotliwej kariery, wszystko wskazuje, że wróci na dalszą naukę do szkoły.
W łódzkim Expressie Ilustrowanym, wydanie piątkowe, magazynowe, bardzo chętnie czytane przez łodzian 5 października 2012 roku ukazał się wywiad z Michałem Malinowskim -"Autostopem przez Europę"...
Po raz pierwszy jak dotąd można bliżej poznać Michała Malinowskiego, chociaż skrzętnie ukrywa swoją prywatność. Ma ciekawą pasję(jeździ autostopem po Europie i w ten sposób zwiedził 17 krajów ) ma pasje sportowe, wśród których wyróżnia się jeździectwo westernowe i posiada dwukrotnie zdobyty tytuł Mistrza Polski. 
Wywiad "AUTOSTOPEM PRZEZ EUROPĘ" znajdziecie na podstronie "WYWIADY" 
Na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOU TUBE rozmowa z Michałem, fragmenty scen z serialu i muzyczna oprawa.


WYWIAD TELEWIZYJNY z VIOLETTĄ VILLAS, jakiego nie znacie już na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE! 
BOHDAN GADOMSKI zapowiada filmik z VIOLETTĄ VILLAS na YouTube w swoim salonie pełnym luster, zdjęć gwiazd, gadżetów i bibelotów...

 BOHDAN GADOMSKI zawsze stara się o kwiaty, wśród których dominują wspaniale wykonane kwiaty sztuczne. Wrzos na zdjęciu jest prawdziwy... VILLAS pokazała się bez makijażu (nie zdążyła), nie uczesana (jak zwykle w wymyślną lokowatą fryzurę)), ale za to naturalna i życzliwa dziennikarzom, którzy pytali ją jakich perfum używa i jak pielęgnuje swoje włosy??? Co odpowiedziała gwiazda -przekonacie się oglądając filmik na YouTube "BOHDAN GADOMSKI przypomina nieznany wywiad VIOLETTY VILLAS!"

         
ZDZISŁAWĘ SOŚNICKĄ
UWAGA!
Na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO już jest nowy film poświęcony VIOLETCIE VILLAS czyli: Ewa Kasprzyk w filmie "BELLISSIMA", ucharakteryzowana na Villas i imitująca jej słynny przebój "Do ciebie mamo", fragment I sceny z II aktu sztuki "KALLAS" o VIOLETCIE VILLAS i KALINIE JĘDRUSIK, w reżyserii DARIUSZA TARASZKIEWICZA,  sama VIOLETTA w dwóch piosenkach, cała na zielono i w monologu, który miał być wywiadem telewizyjnym (pytania zadaje, niewidoczny na ekranie KRZYSZTOF IBISZ).
 To koniecznie trzeba zobaczyć. Całość prowadzi i komentuje red.BOHDAN GADOMSKI ze swojego baśniowego salonu.UWAGA!

Relacja, recenzja i wywiady z aktorkami grającymi Violettę Villas
  (Ewa Kasprzyk) i Kalinę Jędrusik(Joanna Kurowska) już jest w tygodniku "ANGORA" w gigantycznej pracy BOHDANA GADOMSKIEGO na temat bardo ciekawej, świetnie napisanej sztuki MARCINA SZCZYGIELSKIEGO "KALLAS" w interesującej, ze znakomitym tempem reżyserii DARIUSZA TARASZKIEWICZA.
 Tam dowiecie się wszystkiego na temat genezy powstania sztuki, jakości kontrowersyjnego przedstawienia i bohaterek, zarówno tych o których sztuka opowiada, jak i tych, które je grają na scenie Teatru "KAMIENICA" w Warszawie. 
 Na zdjęciu bohaterki spektaklu; EWA KASPRZYK (VIOLETTA VILLAS) i JOANNA KUROWSKA (Kalina Jędrusik)w garderobie Teatru "KAMIENICA" w Warszawie w towarzystwie red.BOHDANA GADOMSKIEGO, który przyjechał z Łodzi 25 listopada 2012 roku, aby spektakl zobaczyć i ocenić...
Z jakimi wrażeniami recenzent wyjechał ze spektaklu, dowiecie się z "ANGORY" i ze strony autora "Spostrzeżenia, recenzje, relacje", gdzie można znaleźć tę obszerną publikację.

Na YOU TUBE
nowe-archiwalne filmy BOHDANA GADOMSKIEGO


BOHDAN GADOMSKI udostępnia ze swojego prywatnego archiwum programy telewizyjne w których był bohaterem albo które prowadził lub współprowadził.

Na kanale możecie znaleźć 4 godzinny program Telewizji KATOWICE z cyklu "NOC Z TELEWIZJĄ KATOWICE", masowo oglądany przez mieszańców Śląska.Byl to lokalny program o największym zasięgu w Polsce. 1995 rok i BOHDAN GADOMSKI z ulubionymi gwiazdami: VIOLETTĄ VILLAS, YMĄ SUMAC, GINĄ LOLLOBRIGIDĄ SHIRLEY BASSEY i rodzimymi gwiazdami - KATARZYNĄ ŚMIECHOWICZ (obecnie na stałe mieszkającą w Los Angeles) i ARKIEM KAZUBIŃSKIM (na stałe w Las Vegas) VIOLETTA VILLAS

YMA SUMAC
GINA LOLLOBRIGIDA
SHIRLEY BASSEY
SHIRLEY BASSEY jest super gwiazdą tego programu i pojawia się w dwóch odcinkach (nr 3 i nr 4)

BOHDAN GADOMSKI gościem dyrekcji TEATRU MUZYCZNEGO w Łodzi na premierze musicalu :"ZORRO" 
4 listopad 2012
BOHDAN GADOMSKI specjalizuje się w recenzjach z musicali wystawianych w polskich teatrach muzycznych 

 Recenzent BOHDAN GADOMSKI na wystawie teatralnych kostiumów na foyer Teatru Muzycznego w Łodzi

Pierwsza rocznica śmierci VIOLETTY VILLAS
 BOHDAN GADOMSKI postanowił uczcić ją serią filmików na swoim kanale na YouTube. Przygotował i umieścił ich na kanale aż 22! Wszystkie do tej pory nieznane!
W pierwszym odcinku nowego serialu składającego się z  4 odrębnych części poświęconych zmarłej artystce znajdziecie:


1.Unikalne nagranie dwóch piosenek z II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, 1962 rok, (wtedy jeszcze w Stoczni Gdańskiej) -  "Spójrz prosto w  oczy" śpiewane przez VIOLETTĘ VILLAS w Dniu Konkursowym i "Ave Maria no morro" w koncercie "Piosenka ne zna granic". Ani Polskie Radio, ani Telewizja Polska nie posiadają tych archiwalnych  nagrań, które zostały uratowane i zachowane przez Bohdana Gadomskiego, posiadającego  gigantyczną dokumentację dorobku  VIOLETTY VILLAS.
Po  raz pierwszy usłyszycie jak na żywo wykonywała swoje dwie popisowe, szalenie trudne wokalnie pieśni. Jej 4 oktawowy głos właśnie w nich lśni pełnym blaskiem. Piosenkę i pieśń ilustrują unikalne zdjęcia Villas z lat 60-tych i nieco późniejszych. Całość tworzy piękny obraz skali jej ogromnego  niewykorzystanego w Polsce talentu.

Ten filmik już po pierwszej godzinie obecności na YouTube,  został ukradziony, podzielony na dwie części z wyciętym  imieniem i nazwiskiem autora, wstępem, opisem itd. Znalazł się na "Wrzucie" jako własność anonimowa w sieci, skąd natychmiast powędrował na pseudo stronę i pseudo blog nijakiego Artura Bauca na co dzień stroiciela fortepianów. Ponieważ zadufany pan Bauc za nic nie chciał usunąć ze swego blogu skradzionego filmiku, właściciel BOHDAN GADOMSKI skierował incydent do administratora "Wrzuty". Filmik zablokowano. Zainteresowani mogą go znaleźć tylko i wyłącznie na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YouTube, czyli na swoim miejscu.
Violetta Villas jak mi opowiadała nigdy nie miała szczęścia do ludzi. Po śmierci również..

Drugi film to nieznany do tej pory, nigdzie nie pokazywany koncert VIOLETTY VILLAS w Olkuszu, zorganizowany przez Fundację "PROMETEUSZ" i jej szefa WIESŁAWA IBEKA, który podarował jego zapis BOHDANOWI GADOMSKIEMU.
Koncert odbył się 24 listopada 2005 roku i trwał 200 minut. Możecie go obejrzeć w całości! 

Trzeci filmik przedstawia koncert VIOLETTY VILLAS w Krakowie, ale nie ten znany już we fragmentach na YouTube, lecz inny, chociaż w tej samej sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie, ale z inną publicznością, innym repertuarem i w innych kreacjach. Na bis piękna piosenka "Melancholia".

Czwarty filmik to koncert plenerowy na festynie w miejscowości Mikstat, ukazujący codzienność pracy Villas, która już dawno przestała być gwiazdą legendą z hotelowej rewii w Hotelu DUNES w Las Vegas (dzisiaj tego hotelu nie ma, został wyburzony)  i stała się piosenkarką lokalną objeżdżającą małe miejscowości w kraju, występującą na zaimprowizowanych scenach, w kościołach... Ja wiem, że ludzie kochają mity i nimi chcą być karmieni, zapominają, że one są na co dzień żywymi ludźmi z górą kłopotów. Życie VIOLETTY VILLAS było tragiczną historią. Brałem w niej udział i wiele obserwacji zachowam tylko dla siebie. Dla Was nieznane koncerty, zdjęcia...
UWAGA!
Unikalne dwa nagrania na żywo VIOLETTY VILLAS na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w SOPOCIE w 1962 roku!
Do najtrudniejszych wokalnie i muzycznie piosenek w repertuarze VIOLETTY VILLAS zalicza się dwie:
"SPÓJRZ PROSTO W OCZY" i "AVE MARIA NO MORRO", obie z wielkim powodzeniem (owacja sopockiej publiczności trwała 6 minut!) śpiewała na MFP w Sopocie. Nikt nie zarejestrował tych nagrań, bo nie ma ich ani w radiu, ani w telewizji. Są w prywatnym archiwum muzycznym BOHDANA GADOMSKIEGO, tak jak cały dorobek niezwykłej artystki. 
Na YouTube można posłuchać tych unikalnych nagrań ilustrowanych unikalnymi zdjęciami V.V. Zapraszam!

BOHDAN GADOMSKI GOŚCIEM JUBILEUSZOWEJ GALI TELEWIZJI POLSAT w TEATRZE WIELKIM W WARSZAWIE!
20 lat TELEWIZJI POLSAT
 BOHDAN GADOMSKI w Teatrze Wielkim w Warszawie ze świąteczno-jubileuszową gigantyczną choinką w tle....

Również gigantyczne były plakaty akcentujące 20-lecie POLSAT-u.


Ten paszport wydany gościom gali upoważniał do wejścia na uroczystość i bankiet. 


Wspaniała, wielka choinka wprowadzała gości Polsat-u w sympatyczny, przedświąteczny nastrój...

 Oto wszyscy wykonawcy galowego koncertu, który red.BOHDAN GADOMSKI jako jedyny dziennikarz prasowy, szerzej i dokładniej omówił w ANGORZE. Tekst znajdziecie oczywiście na podstronie "Recenzje, relacje, spostrzeżenia"
BOHDAN GADOMSKI, recenzent jubileuszowej gali, obserwował ją w loży nr 6, miejsce nr 1 w Teatrze Wielkim w Warszawie.

BOHDAN GADOMSKI gościem dyrekcji TEATRU MUZYCZNEGO w Łodzi na gali sylwestrowej w dniu 31 grudnia 2012 roku 
BOHDAN GADOMSKI w ekskluzywnym foyer Teatru Muzycznego w Łodzi, w szampańskim nastroju, nowej kreacji i z furą kolorowych balonów 

...i już na sali w oczekiwaniu na wielki dwuczęściowy koncert sylwestrowo-noworoczny "WIELKA SŁAWA TO ŻART"
BOHDAN GADOMSKI w towarzystwie GRAŻYNY POSMYKIEWICZ, dyrektor naczelnej TEATRU  MUZYCZNEGO w Łodzi 


BOHDAN GADOMSKI prezentuje MACIEJA MUSIAŁA
BOHDAN GADOMSKI

Duży wywiad z 17-etnim aktorem filmowym i serialowym znajdziecie na podstronie "WYWIADY" BOHDANA GADOMSKIEGO.
Jest to najdłuższy,  najbardziej wnikliwy z dotychczasowych wywiadów prasowych młodziutkiego aktora. 6 stron tekstu. 11.000 znaków, dwie kolumny w gazecie!
Redaktor i aktor świetnie się porozumieli, bo Bohdan Gadomski będąc w jego wieku (i wcześniej) grał w filmie i w teatrze...
Najpierw zajrzyjcie do Tygodnika ANGORA, który od niedawna wchodzi także w  Paryżu i Wilnie, a potem na stronę redaktora.

URODZINY SHIRLEY BASSEY

60 lat w światowym show-biznesie!
76 Urodziny
3 stycznia 1937!
She’s gold, gowns and glamour. Champagne, charisma and chic. Savoir faire, style and showbiz. She’s besequinned, beloved, Bassey.  
The buzzwords have been tripping off our tongues for decades, but there can never be enough of them to sum up an artist who defines the word superstar. In a world where true legends of entertainment are an endangered phenomenon, it’s time once again to celebrate the unique force of nature that is Dame Shirley Bassey.
One of Great Britain’s greatest-ever entertainers has been having a love affair with her public for more than 50 years. She’s sung for Presidents, Queens and secret agents, hung out with a King, packed concert halls across the known world and sold an estimated 135 million records in the process. Every step of the way, she has radiated magnetic elegance, and now the moment has come for Dame Shirley to bedazzle yet another new generation.
On November 9, Geffen Records is proud to unveil ‘The Performance,’ the new studio recording which the artist humbly considers to be the greatest album of her career. Produced, aptly, by David Arnold, a musician as steeped in ‘007’ tradition as she is, it features songs written especially for Bassey by an extraordinary A-list of contemporary composers and performers.
Gary Barlow, the Pet Shop Boys, Rufus Wainwright, KT Tunstall and Manic Street Preachers are among those truly honoured to have their songs interpreted by Dame Shirley, alongside a cherished pairing from her past, John Barry & Don Black. To borrow the title of the Tennant/Lowe song that brings the record to a tumultuous and emotional conclusion, it is the performance of her life.
At 72, Dame Shirley Bassey is about to extend her span as a chart artist to an astonishing 52 years, and she can hardly contain her excitement. She chose material for ‘The Performance’ with the rigourousness that has fuelled her career, and then set about the recording sessions with Arnold and a crack team of musicians, in residence at Grouse Lodge Studios in Westmeath, Ireland, which counts no less a fellow legend than Michael Jackson among its former visitors.
“we stayed there, ate there, slept there and recorded there, and it was great fun,” says Dame Shirley, “in spite of the rain.” Soon, word was getting out that she was loving the songs, and when this artist loves a song, it becomes forever Basseyfied. During the process, she began to do what she has always done: not just to sing a song, but to live inside it. She pronounces herself “ecstatic” with the results.
The stirring melodies and inspiring arrangements of these bespoke compositions are the perfect backdrop for the artist to extract every last drop of emotion from the lyrics of those writers and other distinguished talents such as Richard Hawley, Tom Baxter, David McAlmont and Nick Hodgson of Kaiser Chiefs.
The first track Dame Shirley heard that moved her to embark on a new album project was Wainwright’s characteristically playful ‘Apartment.’ The “fairytale song,” as she describes it, got her in the mood to welcome fresh material, commit to coming out of her “semi-retirement” again and give her public a truly memorable record.
The master stroke was to team Bassey with David Arnold, custodian of the James Bond music marque to which the Dame has contributed three times, more than any other artist. “David’s very gentle, he lets you find your own way,” says Bassey of her new producer. “He’s very cool, he put me completely at ease.”
A self-confessed fan of both the look and sound of the classic, Connery-era ‘Goldfinger’ and ‘Diamonds Are Forever’ movies for which she sang the indelible themes, he called the Pet Shop Boys, Hodgson and others to invite material. When Dame Shirley heard Tennant & Lowe’s ‘The Performance Of My Life,’ the sentiment was so close to home that it made her cry.
Arnold co-wrote two songs for ‘The Performance’ himself, one with David McAlmont and the other with La Bassey’s old friend Don Black. He’s known her since around the time she exploded onto the UK chart scene of the late 1950s, when she swiftly up half a dozen top ten hits amid many other great recordings.
Close to 40 years after Black and another all-time great English composer, John Barry, wrote ‘Diamonds Are Forever’ for her, back they came with a new co-write, ‘Our Time Is Now.’ It already feels like a new Bassey classic, but then so many of these songs do. 
Barlow himself had come to Arnold’s studio to sit at the piano and play her ‘This Time.’ Talk about An Audience With Dame Shirley. They later joked about which of them was more nervous, but neither need have worried: it’s a brilliant piece of contemporary writing that fits the Bassey treatment so perfectly, you’d think they’d known each other all their lives.
The story of Dame Shirley Bassey is itself the stuff of fairytales, and any attempt to condense it into these dimensions would be insulting. Suffice it to ask whether you can think of any other current recording artists who hung out backstage with Elvis Presley, or took part in one of the greatest comedy sketches of all time with Morecambe & Wise, or played every stage worth its salt from London to Las Vegas, or every gala TV event from the Royal Variety Performance to two “Audience With” specials and the “This Is Your Life” treatment, or sung for the presidential inauguration of John F. Kennedy. 
When ‘The Performance’ makes its arrival as a new chapter in an incredible fable, it will only enhance some already spectacular statistics, two years after ‘The Living Tree’ gave her the 28th UK Top 40 single of her career, a 50-year span of hits and made her the first-ever solo female septuagenarian to hit the charts.
Having won standing ovations for 50 years – the proper, spontaneous, never-ending kind, not the enforced adulation of later and lesser stars – Dame Shirley Bassey is ready for another close-up. As ever, she lives by her public.
“I live for the moment. If it’s a big success, I go with it,” she says. “I was explaining the album to my daughter over the phone and she said ‘I’m getting so emotional, the fact that all these writers have written for you and you’re going to sing their songs. But I want to wait for the audience reaction.” It’s coming soon, and the applause will be endless, because Bassey Is Forever.

Najwspanialszy i najpotężniejszy  głos świata. Tygrysica angielskiej i światowej piosenki

img003
SHIRLEY BASSEY i BOHDAN GADOMSKI (foto collage)
Polski publicysta poświęcił Shirley mnóstwo uwagi, wiele programów radiowych wśród nich 5 odcinkowy serial emitowany codziennie w Pierwszym Programie Polskiego Radia.
W telewizji w programach poświęconych jego karierze zawsze występowała SHIRLEY BASSEY 
 APOGEUM KARIERY SHIRLEY BASSEY to lata 70-te. Oto ona na jednym ze swoich olśniewających występów w tych latach, owacje zachwyconej publiczności po koncercie trwały do 30 minut!
DAME SHIRLEY BASSEY jest dumą narodową Wielkiej Brytanii i ulubienicą angielskiego dworu królewskiego na czele z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II
Królowa Elżbieta II w rozmowie z SHIRLEY BASSEY, MICHAELEM BALLEM i TOMEM JONESEM
Shirley Bassey, Elton Jones, Cliff Richard, Tom Jones i Paul McCartney na audiencji u Królowej Elżbiety II
DAME SHIRLEY BASSEY i KRÓLOWA ELŻBIETA II 
SHIRLEY BASSEY z księciem Harrym i księciem Williamem
644682_10151130063024151_1251876855_n
She is a Super Star, a power lady. Sunday night  Shirley Bassey (76 “Goldfinger”) arrived in Hamburg. Yesterday she also went through rehearsals with the Hamburger Symphonikern in the Laeszhalle. The diva was picked up at 3 p.m. by Limousine from the Nobelhotel ‘Vier Jahreszeiten’ (she has a suite on the 5th floor). At 3.30 rehearsals started and took one and a half hour. Bassey said: ‘When I have to rehearse I don’t have much time to view much of the city but I will definitely go shopping at ‘Am neuen Wall’.
 Ona jest Super Star, pani mocy. W niedzielę w nocy Shirley Bassey (76 "Goldfinger") przybyła do Hamburga. Wczoraj odbyła próbę  z Hamburger Symfoniczną Orkiestrą w Lassalle. .Diva została odebrana na 3 pm przez Limousin e od "Vier Jahreszeiten" The Nobel hotel (ona ma apartament na 5 piętrze). Na 3,30 próbach zaczął i wziął jeden i pół godziny. Bassey powiedział: "Kiedy muszę ćwiczyć nie mam zbyt wiele czasu, aby zobaczyć dużą część miasta, ale na pewno pójdę tam na zakupy w" Am neuen Wall '.
BOHDAN GADOMSKI i SHIRLEY BASSEY(foto collage)
Wiadomość z ostatniej chwili!
 SHIRLEY BASSEY gwiazdą OSCARÓW!
Zdjęcie SHIRLEY BASSEY  ze stycznia 2013 roku na koncercie w Hamburgu, który zakończyła 10 minutowa owacja na stojąco. Można zobaczyć i koncert i osobno owację na YouTube
Oscary 2013: Shirley Bassey, pierwszy występ na ceremonii rozdania Oskarów w tym miesiącu, potwierdzone przez Akademię Oscarów.
To  ikona muzyki, śpiewająca w filmach z James Bondem:  'Goldfinger' , "Diamonds Are Forever" i "Moonraker", jej płyty sprzedano w ilości 135 milionów egzemplarzy, nagrane na ponad 44 albumach! Wielka światowa kariera trwająca sześć dekad.

"Jesteśmy podekscytowani, aby powitać legendarnego Dame Shirley Bassey na nasz koncert Oscara", powiedzieli producenci Craig Zadan i Neil Meron. "Jej związek z muzyką filmową jest znany na całym świecie i jesteśmy dumni, że będzie co jej pierwsze pojawienie się na naszym telewizyjnym Oscara".
Gala Oscarowa 24 lutego w Los Angeles
SHIRLEY BASSEY w Los Angeles, najnowsze zdjęcie super gwiazdy z lutego 2013, tuż po przylocie z Monte Carlo, gdzie mieszka do stolicy amerykańskiego filmu
SHIRLEY BASSEY REWELACJĄ OSCARÓW  2O13
 Angielska wokalistka, Shirley Bassey wykonała bondowski hit "Goldfinger" w niedzielny wieczór na ceremonii rozdania Oscarów. Piosenkarka jest oryginalną wykonawczynią filmowego hitu, również jego największa beneficjentką, bo to właśnie od tego utworu rozpoczęła się jej światowa, oszałamiająca kariera. Poza "Goldfinger" Bassey w swoim dorobku ma również dwie inne kompozycje, które trafiły na ścieżki dźwiękowe filmów o agencie 007 - "Moonraker" oraz "Diamenty są wieczne". Tak samo wieczna wydaje się sama piosenkarka, która pomimo 76 lat prezentowała się rewelacyjnie, a jej wokalne popisy na gali Oscarów, nagrodzone zostały owacjami na stojąco.
Zobacz zdjęcia Shirley Bassey ze sceny oscarowej gali! 
Dame Shirley Bassey  i jej pierwszy w historii występ na ceremonii rozdania Oskarów.


Prasa internetowa pisze, że Shirley Bassey dała kopa Oscarom, dystansują jakby w ogóle nieprzygotowaną do występu, grubą ADELE, którą przykryła orkiestra i wyszła prawda, kto jest najlepszym głosem w Anglii  i na świecie....

to niezniszczalna  SHIRLEY BASSEY, której kariera trwa  60 dekad!

Ameryka nie ma obecnie takiego głosu jak SHIRLEY BASSEY...

złota suknia SHIRLEY BASSEY była oszałamiająca!


jakże blado i nieefektownie wypadła obok SHIRLEY BASSEY jej amerykańska rywalka BARBRA STREISAND

SHIRLEY BASSEY na czerwonym dywanie
BRAVO SHIRLEY!!!!!

SHIRLEY BASSEY na FESTIWALU FILMOWYM w CANNES!
LONDON - Dame Shirley Bassey i brytyjski rockowy zespół Duran Duran zagra w Cinema amf-AR przeciwko AIDS gali podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.Bassey, 76, będzie traktować gości na niektóre z jej klasyków ukochanych, a Duran Duran wyda tylko publiczne wykonanie 2013
Przedstawiciele amfAR oraz Sharon Stone, Janet Jackson, Jessica Chastain i Heidi Klum dołączy mnóstwo gości gwiazd na gali, która stała się hot bilet na festiwalu w Cannes. Teraz w 20 roku, coroczna impreza zebrała ponad 80.000.000 dolarów na badania nad AIDS.
Associated Press (c) 2013
                   SHIRLEY BASSEY

 
WIELKI SUKCES ALDONY ORŁOWSKIEJ na YOUTUBE!
ponad 200 tysięcy wejść internautów do filmu z piosnką "Pragnienie" i ponad 70 tysięcy wejść z piosenką najnowszą "Zakupy"w ciągu zaledwie kilku dni!!!
 
 Internet jest medium, które potrafi przynieść każdemu popularność z dnia na dzień. Wystarczy oryginalny pomysł na siebie, trochę talentu i kamera. Następnie wrzucamy filmik z sobą w roli główniej na YouTube i czekamy aż ktoś nas odkryje. Tak kilka lat temu sławę zdobyła Aldona Orłowska, której piosenka i teledysk "To przeznaczenie" stał się prawdziwym hitem w sieci, a w pewnych kręgach zyskał status kultowy.

ALDONA ORŁOWSKA z BOHDANEM GADOMSKIM, oboje mają mnóstwo wspólnych filmików na YOUTUBE. Najnowszy to "Zakupy"...

Po krótkiej przerwie polska wokalistka na stałe mieszkająca w Szwecji, postanowiła o sobie przypomnieć. Aldona specjalnie na tegoroczne walentynki nagrała nową piosenkę o miłości "Zakupy", którą wykonuje w duecie ze swoim mężem kompozytorem Eugeniuszem Pollockiem. Do nagrania powstał oczywiście teledysk utrzymany w charakterystycznym dla artystki stylu. Oprócz Orłowskiej i jej męża może oglądać w nim przebitki z romantycznych egipskich wakacji pary.

Piosenka mimo iż w sieci pojawiła się kilka dni temu, już stała się hitem, dzięki wirusowemu jej udostępnianiu poprzez Facebooka i inne serwisy społecznościowe. Czy nagranie powtórzy sukces pierwszego przeboju Aldony Orłowskiej  -czas pokaże.


ALDONA ORŁOWSKA za zdjęciu z BOHDANEM GADOMSKIM w jednej ze scen filmu.

BOHDAN GADOMSKI występuje w nowej piosence ALDONY ORŁOWSKIEJ "Zakupy". Można także obejrzeć film "BOHDAN GADOMSKI prezentuje ALDONĘ ORŁOWSKA jakiej nie znacie! PRAWDZIWA DIVA! "
Są w nim kulisy spotkania redaktora z wokalistką w wersji prywatnej, zakulisowej, nigdy nie pokazywanej na YouTube. 
Zdjęcie z filmu "Aldona Orłowska jakiej nie znacie". Rozmowę z internetową divą prowadzi BOHDAN GADOMSKI
BOHDAN GADOMSKI gościem MARCINA DAŃCA
Marcin Daniec zaprosil mnie na swój nowy program estradowy. Rozmowę na ten temat i nie tylko możecie przeczytać na podstronie Wywiady...
w garderobie MARCINA DAŃCA
z MARCIEM DAŃCEM i jego żoną... 
KRZYSZTOF KWIATKOWSKI gościem BOHDANA GADOMSKIEGO 
Na YouTube rozmowa BOHDANA GADOMSKIEGO z KRZYSZTOFEM KWIATKOWSKIM, najzdolniejszym aktorem z pokolenia 20-latków
KRZYSZTOF jest absolwentem PWST w Krakowie. Ma obecnie 26 lat (2013 rok) i zabłysnąl na firmamencie nowych gwiazd polskiego teatru w trzech arcytrudnych rolach:
HAMLETA, IRYDIONA, KONRADA
Ogólnopolska widownia poznała go w popularnym serialu POLSAT-u "HOTEL 52", gdzie grał jedną z głównych ról recepcjonistę Artura Górskiego.Więcej o Krzysztofie Kwiatkowskim możecie się dowiedzieć z obszernego wywiadu "HAMLET w HOTELU" na łamach tygodnika ANGORA (z datą 10 marzec) w redagowanym przez red.BOHDANA GADOMSKEGO cyklu rozmów "SALONOWE BURZE", ten sam wywiad będzie dostępny na stronie redaktora(podstrona "Wywiady") z najnowszymi zdjęciami aktora. Skrót wywiadu ukaże się także w cyklu "ROMOWA TYGODNIA", który autor redaguje w łódzkim EXPRESSIE ILUSTROWANYM"
KRZYSZTOF KWIATKOWSKI i BOHDAN GADOMSKI w Restauracji "POLSKA" w Łodzi podczas sesji fotograficznej, którą można obejrzeć na podstronie WYWIADY.
Spotkanie trwało blisko 6 godzin. Zakończyło się wystawnym obiadem Efekty  medialne rozmów w prasie i w Internecie.
WYWIADY BOHDANA GADOMSKIEGO

JULIA PIETRUCHA
MARTA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA
Na podstronie "WYWIADY" cz.1 już możecie przeczytać serię najnowszych moich wywiadów m.in. z najpiękniejszymi polskimi aktorkami JULIĄ PIETRUCHĄ, MARTĄ ŻMUDĄ-TRZEBIATOWSKĄ, z gwiazdą piosenki JUSTYNĄ STECZKOWSKĄ 
a także głęboki i wstrząsający wywiad z EWĄ BŁASZCZYK 
EWA BŁASZCZYK
oraz...szalenie oryginalną rozmowę z OLKIEM KLEPACZEM
BOHDAN GADOMSKI w POLSKIM RADIU CHICAGO!
7 kwietnia 2013 roku miałem przyjemność spotkać się ze słuchaczami Polskiego Radia Chicago, którzy są czytelikami ANGORY(wersja dla amerykańskiej Polonii) i można powiedzieć, że jesteśmy dobrymi znajomymi.
Tym razem byłem gościem KRZYSZTOFA ARSENOWICZA, aktora musicalowego, gospodarza bloku radiowego "PORANNY ŁYK KAWY i JAJECZNICA NA BOCZKU", który jest emitowany w niedzielę w godzinach czasu amerykańskiego między 8 rano a 12. OO. Gwiazdą programu w drugiej części była wspaniała polska piosenkarka NINA URBANO, reprezentantka Polski na Międzynarodowych Festiwalach Piosenki. Na antenie rozmawiałem z Niną, która zawsze należała do moich ulubionych wokalistek, a jej 3,5 oktawowy głos do najpiekniejszych w tamtym okresie aktywnej działalności artystki. Swego czasu (1995 rok) gościłem Ninę Urbano w swojej audycji radiowej z cyklu "GWIAZDY POLSKIEJ PIOSENKI" na antenie RADIA CLASSIC w Łodzi. Program trwał 110 minut. Z przyjemnością powitałem Ninę Urbano po 18 latach na antenie radiowej, tym razem polsko-amerykańskiej.
Polecam swoje filmiki na YouTube poświęcone NINIE URBANO
NINA URBANO na dedykacji na zdjęciu prosi mnie o pamięć. Nie musi, moja pamięć o tej artystce nie przeminęła, bowiem jesteśmy w stałym kontakcie.
BOHDAN GADOMSKI gościem GALI "WIKTORY 2013
... na pustej wielkiej sali złotej Zamku Królewskiego w Warszawie, tuż przed rozpoczęciem gali WIKTORY 2012

 BOHDAN GADOMSKI jak co roku wizytuje gale "Wiktorów"
i relacjonuje ich przebieg, omawia nominowanych i zwycięzców tego najstarszego plebiscytu w polskich mediach
Relację z "WIKTORÓW 2013" jak co roku publikuję na łamach Tygodnika ANGORA, jest ona także dostępna na mojej stronie "Recenzje", zawsze bogato ilustrowana zdjęciami...
...z wiceprezes Media Corporation KATARZYNĄ OCIOSZYŃSKĄ, kierującą galą "WIKTORY"...
...jeszcze na pustej Wielkiej Sali, zwaną "złotą , którą za moment zapełnią goście, nominowani i laureaci Wiktorów 2013...
Mój obszerny wywiad z KAMILLĄ BAAR, odkryciem telewizyjnym roku, laureatką WIKTORA 2012 jest na podstronie "Spostrzeżenia, recenzje, relacje"...

BOHDAN GADOMSKI na premierze rewii filmowej "HOLLYWOOD NA FOKSAL" w TEATRZE SABAT MAŁGORZATY POTOCKIEJ
11 kwietnia 2013
 
Uwielbiam rewie i zawszez zaciekawieniem jadę do Teatru SABAT Małgorzaty POTOCKIEJ, przy ul. Foksal w Warszawie
Tym razem znakomita tancerka, choreograf i szefowa teatru pokazala coś ekstra!
Relację z premiery (11 kwietnia 2013 roku) znajdziecie w Tygodniku ANGORA, a teraz jest na mojej podstronie "Recenzje, relacje, spostrzeżenia"
Jest też seria prywatnych, nigdzie niepublikowanych  zdjęć...
z dr MARIĄ DUBERT, znakomitym lekarzem, towarzyszącą mi na premierach i galach, autorką zdjęć...
...z MAŁGORZATĄ POTOCKĄ, właścicielką Teatru SABAT i animatorką wszystkich zdarzeń artystycznych w tym rewiowym teatrze... 
...MAŁGORZATA POTOCKA dziękuje sponsorom za wsparcie swojego najnowszego przedsięwzięcia...
PEKIŃCZYKI NA YOUTUBE!
NAJPIĘKNIEJSZE PEKIŃCZYKI w filmiku BOHDANA GADOMSKIEGO
BOHDAN GADOMSKI z rodziną pekińczyków w ich domu
BOHDAN GADOMSKI z MAŁGORZATĄ POTOCKĄ oraz z wybranymi 7 miesięcznymi pekińczykami
CARUSO i CARMELO
 
BOHDAN GADOMSKI z CARMELO
Zapraszam do hodowli jednych z najpiękniejszych pekińczyków rodowodowych  z hodowli Unica Stella. Ojciec rodu to Euro Schick, champion Polski i Champion Rosji . Matka nazywa się Magia Lubovja Ich przeurocze dzieci to dwaj bracia: Caruso(karmelowy) i Carmelo (srebrny). To do nich przyjechała z Warszawy słynna tancerka rewiowa, choreograf, dyrektor i właścicielka Teatru SABAT w Warszawie MAŁGORZATA POTOCKA, która od dzieciństwa ma w domu pekińczyki. Obecnie trzy. Jak wypadło to domowe, bardzo prywatne spotkanie dowiecie się  tego filmu, który przybliży wam zapomnianą w Polsce rasę chińskich piesków pałacowych. Obcowanie z  pekińczykami daje ogromną radość, bowiem mają nie tylko  wielki urok, ale natychmiast każdy kto je bliżej pozna, popada w niewolę tych jedynych w swoim rodzaju piesków. Ja popadłem. Ciekawy jestem waszej opinii???
Spotkanie z pekińczykami i ich wielbicielką MAŁGORZATĄ POTOCKĄ prowadziłem w dniu 10 lutego 2013 roku. Zapraszam do obejrzenia filmiku na moim kanale na YOUTUBE.
BOHDAN GADOMSKI 

BOHDAN GADOMSKI na XXI MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH w Łodzi 4 i 5 maja 2013 
CHAMPION POLSKI BU BU MON CHERI ADOREA  14 razy brał udział w łódzkiej wystawie, za każdym razem zdobywając złote medale, liczne puchary, dyplomy i certyfikaty...Zwyciężył dwukrotnie  w kategorii weteranów tę samą wystawę w wieku 9 i 10 lat.
Odszedł 3 kwietnia 2013 roku, w wieku 14 lat i 3 miesięcy. nagle i niespodziewanie, gdy nerki odmówiły posłuszeństwa, a mocznik 4 krotnie powiększony zatruł organizm jednego z najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych pudli morelowych w Europie.
Jedne z ostatnich zdjęć 14-letniego BU BU MON CHERI. Większa ilość ostatnich zdjęć, zdjęcia grobu z płaczącą wierzbą są na podstronie CHAMPION POLSKI BU BU MON CHERI...

Nasze ukochane zwierzęta żyją krótko, zdecydowanie za krótko. Odchodzą od nas, my rozpaczamy, ale życie toczy się dalej. Oglądamy kolejne wystawy psów rasowych i kolejne championy lub kandydatów do tego tytułu.
Oto zdjęcia z Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi, którą wizytuję od lat. W tym roku (4-5 maja 2013) zachwyciła mnie mało w Polsce znana i niespopularyzowana  rasa psów ozdobnych BICHON FRISE, śnieżnobiałe, puchowe kulki, podobne trochę do pudelków, ale jednak bardzo różniące się od ich. Bichony to pieski niezwykle urokliwe, zrównoważone i spokojne.
BICHONY niczym na pardzie...

INTERCHAMPION z CZECH, bichon wzorcowy!
BICHON FRISE BALBINKA z najlepszej w Polsce hodowli tej rasy "ŁODYGOWSKA SFORA"
Bichony BALBNKA i MELLANI z Łodygowskiej Sfory to największa ozdoba wystawy w Łodzi.
BALBINKA spogląda na to co dzieje się poza obrębem jej namiotu. Przyznam,że podbiła mnie nie tylko urodą, ale wyjątkowo sympatycznym i urokliwym charakterem. Spędziłem przy niej i jej właścicielach najwięcej czasu na wystawie.

BOHDAN GADOMSKI i BALBINKA, która podbiła redaktora bez reszty...


Dla mnie najpiękniejszymi pieskami XXI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi były BICHON FRIES i wybrałem właśnie przedstawiciela tej rasy na swojego kolejnego przyjaciela
OSKAR, 7 tygodniowy bichon frise BOHDANA GADOMSKIEGO

OSKAR (w środku) z braćmi

    Te szczenięta czeka długa droga do tytułów, medali, pucharów i certyfikatów. Czy mój Oskar sięgnie tak  wysoko jak BU BU MON CHERI, czy jeszcze wyżej?

A tak lub bardzo podobnie będzie wyglądał OSKAR gdy dorośnie...
medaliści...
Zakochana para bichonów...
MAMA i jej dzieci, malutkie bichonki...

W świecie pudli...
Interchampion miniaturowy pudel czerwony z Niemiec

Urocze szczenie pudla czerwonego ze znanej hodowli JANTAROWA FUGA

PUDLE ŚREDNIE

BOHDAN GADOMSKI i średni pudel morelowy Champion Gold Boy vel  Eryk

                                      BOHDAN GADOMSKI i średnia pudlica czerwona Leyla Ameera Aga-Regi 

BOHDAN I LEYLA zaprzyjaźni się błyskawicznie
BOHDAN GADOMSKI przez 26 lat hodował pudle, dlatego z przedstawicielami tej rasy czuje się najlepiej...Na zdjęciu z morelowym pudlem średnim Gold Boy vel Eryk z Warszawy

BOHDAN i GOLD Boy vel Eryk, morelowy champion

                       Prezentacja championów rasy pudel czerwony, z którą obcowałem 26 lat(pudel                      srebrny i morelowy)...Uroczy pudelek czerwony, a jednak przegrał w mojej prywatnej ocenie ze śnieżnobiałym bichon frise...


BOHDAN GADOMSKI i biały toy pudel interchampion Executive 
League of Gentelmen
Maltańczyki znów są modne...
Przepiękny piesek rasy shih tzu i jego rosyjska właścicielka byli bardzo upodobnieni do siebie..
SIRIUS MARCELLO, charcik włoski, po raz pierwszy startował na wystawie psów rasowych, wzbudzając wielkie zainteresowanie i najwyższą ocenę sędziego
CHARCIK WŁOSKI, SIRIUS MARCELLO , 8 miesięczne szczenię, na wystawie uzyskał ocenę "wybitnie wyróżniający się" oraz "NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIE"...
BOHDAN GADOMSKI i SIRIUS MARCELLO z hodowli BURSZTYNOWA BONA  są bardzo zaprzyjaźnieni...

POŻEGNANIE MAESTRY

JADWIGI PIETRASZKIEWICZ
 OSTATNIE ZDJĘCIA:   Byłem zaprzyjaźniony z panią profesor. Na premierze "Toski" w Teatrze Wielkim w Łodzi, jak zwykle omawialiśmy przedstawienie, ze szczególnym uwzględnieniem śpiewaków, których była pedagogiem w Akademii Muzycznej w Łodzi
JADWIGA PIETRASZKIEWICZ  poznała dr MARIĘ DUBERT

Prof. Jadwiga Pietraszkiewicz była jedną z najwybitniejszych polskich śpiewaczek operowych i pedagogiem śpiewu solowego. Zmarła w nocy, w Łodzi. Miała 94 lata.
Jeszcze w piątek prof. Jadwiga Pietraszkiewicz oklaskiwała artystów łódzkiej opery podczas premiery "Toski" Giacomo Pucciniego - poinformowała Aleksandra Mysiakowska z Teatru Wielkiego w Łodzi.
Pietraszkiewicz urodziła się na Litwie, w Nalibokach (woj. nowogródzkie) w 1919 roku. W 1947 roku ukończyła Konserwatorium Wileńskie i została solistką Litewskiego Teatru Opery i Baletu. Występowała gościnnie m.in. na scenie Teatru Bolszoj w Moskwie i Teatru Maryjskiego w Petersburgu (wówczas Leningradzie). Po przyjeździe do Polski w 1959 roku została solistką Opery Łódzkiej, od 1967 roku Teatru Wielkiego oraz teatrów operowych w Warszawie i Bytomiu.

Publiczność pamięta ją m.in. z ról: Tatiany w "Eugeniuszu Onieginie", Lizy w "Damie pikowej" i Marii w "Mazepie" Piotra Czajkowskiego, Kseni w "Borysie Godunowie" Modesta Musorgskiego, Jarosławny w "Kniaziu Igorze" Aleksandra Borodina, tytułowej Aidy, Amelii w "Balu maskowym" oraz Leonory w "Mocy przeznaczenia" Giuseppe Verdiego. Wystąpiła również jako tytułowa Tosca, Dziewczyna z Zachodu oraz Mimi w "Cyganerii" Giacoma Pucciniego. Śpiewała partie Santuzzy w "Rycerskości wieśniaczej" Pietra Mascaganiego, Carmen w operze Georgesa Bizeta, a także Halki, Hrabiny, Hanny w "Strasznym dworze" Stanisława Moniuszki.
Na początku lat 60. artystka rozpoczęła pracę pedagogiczną, którą kontynuowała ponad 40 lat. Jej uczniami i uczennicami były m.in. Joanna Woś, Anna Walczak i Agnieszka Makówka.
Za wybitne osiągnięcia artystyczne w byłym ZSRR otrzymała Nagrodę Państwową, Order Lenina oraz miano Zasłużonej Artystki Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. W Polsce została dwukrotną laureatką nagrody Ministra Kultury i Sztuki, odznaczona była m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 

W nocy z 22 na 23 maja zmarła prof. Jadwiga Pietraszkiewicz, jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi i wychowawczyni kilku pokoleń śpiewaków w łódzkiej Akademii Muzycznej. Miała 93 lata.
Jeszcze 17 maja prof. Pietraszkiewicz gościła w łódzkiej operze na jubileuszu 40-lecia dyrygenta Tadeusza Kozłowskiego (a zarazem premierze "Toski").
Jadwiga Pietraszkiewicz (w wersji litewskiej - Jadvyga Petraškevieiute) urodziła się 30 sierpnia 1919 r. w Nalibokach w województwie nowogródzkim. Po wojnie ukończyła Konserwatorium Wileńskie i została solistką Litewskiego Teatru Opery i Baletu. Występowała gościnnie m.in. na scenie Teatru Bolszoj w Moskwie i Teatru Maryjskiego w Leningradzie.
Obdarzona pięknym i mocnym głosem oraz scenicznym temperamentem śpiewaczka do Polski przyjechała w 1959 roku, by zostać solistką Opery Łódzkiej (od 1967 roku Teatru Wielkiego w Łodzi), a także teatrów operowych w Warszawie i Bytomiu.
W pamięci miłośników opery zapadła m.in. jako Tatiana w "Eugeniuszu Onieginie", Liza w "Damie pikowej", Maria w "Mazepie", Ksenia w "Borysie Godunowie", Jarosławna w "Kniaziu Igorze", tytułowe Aida, Tosca, Carmen i Dziewczyna z Zachodu. W inscenizacjach oper Moniuszki śpiewała Halkę, Hrabinę i Hannę.
Na początku lat 60. Pietraszkiewicz rozpoczęła pracę jako nauczyciel śpiewu. W ciągu czterech dekad w łódzkiej PWSM (potem Akademii Muzycznej) wykształciła kilka pokoleń śpiewaków. Jej uczennicami są m.in. Joanna Woś, Anna Walczak i Agnieszka Makówka.
W ZSRR odznaczono ją Nagrodą Państwową, Orderem Lenina i tytułem Zasłużonej Artystki Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. W Polsce została dwukrotną laureatką Nagrody Ministra Kultury i Sztuki, odznaczona była m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis".


BOHDAN GADOMSKI  na TOPtrendy SOPOT FESTIWAL 2013
Już po raz czwarty recenzuję TOPtrendy SOPOT FESTIWAL, który jest imprezą kontrowersyjną. W 2013 roku najsłabszą pod każdym względem. Obszerna recenzja w tygodniku ANGORA i na mojej stronie.
Nie sprawdzili się niszowi, awangardowi wykonawcy muzyki, która zdaniem organizatorów najlepiej się sprzedaje, podczas, gdy ta sama muzyka, ci sami wykonawcy na żywo, w konfrontacji z festiwalową publicznością okazali się bardzo "niefestiwalowi".
na sopockim molo...

z liderami zespołu BIG CYC, który obchodził na festiwalu 25-lecie dzialalności
                                     z KRZYSZTOFEM SKIBĄ, frontmanem BIG CYCA

z JACKIEM JĘDRZEJAKIEM, wokalistą i gitarzystą BIG CYCA

KRZYSZTOF IBISZ, KRZYSZTOF SKIBA, JERZY POŁOMSKI, JACEK JĘDRZEJAK

BOHDAN GADOMSKI na drugiej konferencji prasowej festiwalu
                                           z producentem słowiańskiego rapu DONATANEM

 z legendarnym menadżerem KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, ANDRZEJEM KOSMALĄ

BOHDAN GADOMSKI na 50 KRAJOWYM FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI w OPOLU, czerwiec 2013
Każdy przyjazd do Opola rozpoczynam od wizyty w Biurze Prasowym, które mieści się w ratuszu .
Organizatorem opolskich festiwali jest TVP 1

Od kilku lat mieszkam w Hotelu PIAST, mam tam zawsze ten sam apartament, i bardzo blisko do
opolskiego amfiteatru, co szalenie ułatwia mi pracę...
Hotel PIAST jest pięknie położony nad kanałem, gdzie chodzę na spacery z moimi psami, ongiś z BU BU, teraz z OSKAREM
A oto apartament, w którym mieszkam przez trzy festiwalowe dni
W Hotelu czekała na mnie duża misa z truskawkami...
i wygodne łóżko...
zajadam się truskawkami...

Duży komfort w Piaście, miła, profesjonalna obsługa, smaczne śniadania...
Pierwszą festiwalową imprezą jest odsłonięcie gwiazdy na Rynku, w tym roku m.in. przez TRUBADURÓW


Tak wyglądają gwiazdy zasłużonych dla polskiej piosenki wykonawców...

Interesujące są próby, które oglądam godzinami i w ten sposób wyrabiam sobie pierwsza opnie o wykonawcach...
                                                                  próba Braci GOLCÓW
                                               po próbie potkałem się z PAWŁEM GOLEC...
w Opolu towarzyszyła mi niezawodna przyjaciółka MARIA DUBERT, która po raz pierwszy zobaczyła Opole i amfiteatr...
na próbie ze śpiewającym aktorem i gospodarzem jednego z koncertów PIOTREM POLKIEM
z największą gwiazdą festiwalu MARYLĄ RODOWICZ
ze ZBIGNIEWEM WODECKIM który zawsze jest w dobrej formie wokalnej
z OLGĄ BOŃCZYK, która zdumiewa profesjonalizmem...

z ANIĄ WYSZKONI, tuż po występie za kulisami...

z DOMINIKĄ GAWĘDĄ  po próbie frontmenki zespołu BLUE CAFE

Najpopularniejsza piosenkarka OPOLA ANNA PANAS, którą wizytuję w jej pięknej rezydencji
Ania ma ogród i dużą działkę pod Opolem, na której lubię bywać i relaksować się przez kilka godzin po mocnych decybelach w opolskim amfiteatrze...
BOHDAN GADOMSKI w AKADEMII MUZYCZNEJ w ŁODZI...
na recitalu dyplomowym tenora ŁUKASZA ZAŁĘSKIEGO
Swego czasu zdawałem egzaminy wstępne na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi, wcześniej ucząc się przez dwa lata śpiewu klasycznego, aby swobodnie zaśpiewać przed komisją egzaminacyjną pieśni: "Pamiętam jasne, ciche, złote dni" i "Śpiącą królewnę", ale mój głos oceniono jako piosenkarski, a nie operowy i nie zostałem przyjęty. Zresztą nie chciałem wtedy być śpiewakiem, tylko właśnie piosenkarzem. Po latach zajrzałem do tej uczelni, by posłuchać młodego dyplomanta Łukasza Załęskiego.
z Łukaszem Załęskim tuż po recitalu dyplomowym...
w drodze do sali koncertowej na recital dyplomowy...
Jak śpiewa Lukasz można posłuchać na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE
z kwiatami dla dyplomanta...
Łukasz Załęski, magister sztuki wokalnej, otrzymał maksymalną ilość punktów czyli 25 i ocenę celującą.
29 czerwca 2013 roku Łukasz Załęski brał udział w XV WIELKIM TURNIEJU TENORÓW w Szczecinie, Recenzentem konkursu był... red.BOHDAN GADOMSKI z tygodnika ANGORA

Na YOU TUBE na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO 
Nowy film prezentujacy Łułasza Załęskiego, z którym rozmawiam o jego występie na XV Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie i prezentuję we fragmentach dyplomowego przedstawienia "Kraina uśmiechu", w którym kreuje główną rolę Księcia Su-Czonga. Unikalna okazja zobaczenia tego spektaklu! 


Łukaszowi Załęskiemu towarzyszył Oskar, piesek rasy bichon frise. Możecie go zobaczyć we wspomnianym filmie ...

OSKAR NA YOUTUBE!
Rozpoczął się serial z pieskiem rasy bichon frise OSKAREM.
Już są trzy pierwsze odcinki: 1. Prezentaja Oskara, jego rodziców i sióstr w domu hodowczyni ANNY WRÓBEL w Łodygowicach.
2. OSKAR w ogrodzie naszej przyjaciólki w Łodzi...
3. OSKAR w Manufakturze...

Serial z OSKAREM, bichon frise, w roli głównej trwa!

Można oglądać Oskara, mojego pieska rasy bichon frise w kolejnych filmikach. Tym razem w Trójmieście czyli w SOPOCIE, GDYNI, GDAŃSKU. Oskar po raz pierwszy oglada morze, kopie doły w piasku i szaleje w kurorcie i na promenadzie...Więcej zdjęć na stronie "OSKAR z Łodygowskiej Sfory"
Chyba żadne szczenię nie dojrzewało w takim tempie i nie odwiedzało tylu różnych miejsc co OSKAR. 


OSKAR z BOHDANEM GADOMSKIM w Sopocie...

OSKAR i BOHDAN GADOMSKI w Gdyni, na  bulwarze, na promenadzie, w porcie, w kawiarni na plaży...
OSKAR w GDAŃSKUOSKAR Z GWIAZDAMI
z RAFAŁEM BRZOZOWSKIM
z RAFAŁEM BRZOZOWSKIM


                                                    z DOMINIKĄ GAWĘDĄ
                                                                                


z PAWŁEM SOKALEM, lidem zespołu BLUE CAFE

BOHDAN GADOMSKI NA TOP of TOP SOPOT FESTIWAL
akredytacje festiwalowe redaktora i jego psa Oskara
                                          na widowni w OPERZE LEŚNEJ w SOPOCIE

                                                               z dr MARIĄ DUBERT

                                                         z RAFAŁEM BRZOZOWSKIM

                                                            na konferencji prasowej...

                                                         z RAFAŁEM BRZOZOWSKIM
Relację z Top OF TOP SOPOT FESTIWAL znajdziesz na podstronie "Recenzje, Relacje, spostrzeżenia..."

MACIEJ KLOCIŃSKI na YOU TUBE
Znany popularyzator warszawskiego folkloru i szlagierów międzywojennych i powojennych MACIEJ KLOCIŃSKI w rozmowie z BOHDANEM GADOMSKIM, którą możecie oglądać na YouTube

Dwa filmiki przedstawiające bliżej pasjonata MACIEJA KLOCIŃSKIEGO