16 sie 2010

Prezentacja


BOHDAN GADOMSKIWitamy na stronie internetowej -blogu red. BOHDANA GADOMSKIEGO 
dziennikarza multimedialnego  

REDAKTOR TYGODNIKA ANGORA, gdzie redaguje cykl rozmów "SALONOWE BURZE BOHDANA GADOMSKIEGO
PUBLICYSTA EXPRESSU ILUSTROWANEGO


Własny profil na FACEBOOK-u -kilometry zdjęć i informacji, relacji, recenzji i spostrzeżeń...


 BOHDAN GADOMSKI - własny kanał na YOUTUBE - blisko 2 miliony wejść... 510 filmów!
                       
BOHDAN GADOMSKI od 1994 roku jest etatowym redaktorem Tygodnika ANGORA, tytułu prasowego o zasięgu  międzynarodowym, który w ponad pół milionowym nakładzie (521.293 egzemplarzy) ukazuje się nie tylko w całej Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Chicago), Kanadzie (Toronto), Niemczech (Dortmund) i innych miastach Europy Zachodniej (edycje dla Polonii), co publicyście daje popularność i czytelników na obu półkulach. Jak się okazuje jest chętnie czytany nawet w Australii (gdzie Angora również wychodziła i dzięki temu pozyskał i tam stałych czytelników). Sam tytuł jest w ścisłej czołówce najchętniej czytanych tygodników w Polsce. Redaktor Gadomski w sądach czytelniczych jest najchętniej czytanym autorem Angory.
Ogromną popularność i również stałych czytelników ma w Łodzi (gdzie mieszka od urodzenia) dzięki łódzkiemu EXPRESSOWI ILUSTROWANEMU, z którym współpracuje (bez jednego dnia przerwy) od 1978 roku i w którym debiutował. Zresztą jako uczeń IV klasy licealnej pisał na lamach miesięcznika pracy twórczej RADAR.
                                       

BOHDAN GADOMSKI poznał pracę dziennikarską we wszystkich mediach. Najlepiej czuje się w prasie, najbardziej lubi pracę w radio, telewizja jest dla niego zbyt dużym obciążeniem psychicznym. Teraz odkrył swoje predyspozycje do współpracy z Internetem, który poznał w błyskawicznym tempie i zaistniał w nim na wielką skalę, bijąc rekordy ilością i jakością tego co tam robi (YouTube, strona - blog).

I. WŁASNE RUBRYKI 
 

Redaktor BOHDAN GADOMSKI redaguje obecnie dwa autorskie cykle rozmów z najpopularniejszymi i najbardziej znaczącymi postaciami polskiego świata kultury i sztuki, chociaż z jednakową łatwością i dużą wiedzą pisze o reprezentantach innych dziedzin.
W tygodniku ANGORA zaprasza do SALONOWYCH BURZ. Co tydzień, w każdy poniedziałek, dwukolumnowe bardzo wnikliwe rozmowy, szeroko komentowane i cytowane w innych polskich mediach, także w Internecie. Jednocześnie jest recenzentem pisma i relacjonuje największe gale, plebiscyty, premiery teatralne, operowe, musicalowe w kraju i największe festiwale piosenki i festiwale aktorskie.
BOHDAN GADOMSKI we wrzeniu 2014 roku w studiu nagrań...

Bohdan Gadomski z redaktorami: Paweł Woldan, Piotr Różycki, Krzysztof Różycki i właścicielem Angory, prezesem Mirosławem Kulisiem, w tle Tadeusz Drozda prowadzący jubileuszowe spotkanie w Pałacu Poznańskiego w Łodzi.

W "ROZMOWIE TYGODNIA" BOHDAN GADOMSKI prezentuje plejadę najmodniejszych obecnie gwiazd z rodzimego show-biznesu, rozmów zawsze ilustrowana jest zdjęciami, niekiedy mają one  okładkę na pierwszej stronie Expressu Ilustrowanego
                                         
II. WŁASNY KANAŁ na YOUTUBE
 1 milion 400 oglądających! 

500 filmów!
 Jest także autorem własnego kanału na YouTube, gdzie na dzień 12 kwietnia 2014 ma 435 filmików (!), realizowanych w sposób w jaki do tej pory, nie odnotowano na tym portalu. To perfekcyjnie własnoręcznie wybierane, montowane, opracowane, prezentowane filmiki, w których otwiera swoją szalenie bogatą i unikalną taśmotekę archiwalną. W wielu przypadkach są to prawdziwe rarytasy. Oglądamy tam wieloodcinkowe seriale muzyczne np. 35 odcinkowy z MICHAELEM BALLEM, najlepszym głosem musicalowym w Europie, kilkadziesiąt filmików poświęconych SHIRLEY BASSEY, brytyjskiej super gwieździe piosenki, którą ceni najwyżej ze wszystkich na świecie,  123 filmiki z VIOLETTĄ VILLAS, której jest biografem i dokumentalistą oraz 55 odcinkowy "Koncert Noworoczny" z udziałem ulubionych piosenkarzy i piosenkarek z Polski i świata. Na YouTube ma także wiernych i stałych fanów.III. REŻIM WŁASN
 Kariera dziennikarska red. BOHDANA GADOMSKIEGO jest długa i bardzo konsekwentnie prowadzona. Niespotykany reżim własny, ogromna pracowitość i całkowite oddanie pracy (tygodniowo pisze 10 stron tekstu, a zdarza się, że `16 stron i więcej)! Wymaga to niesłychanej kondycji umysłowej i fizycznej oraz nieustannego dokształcania się i przygotowania do coraz to nowych spotkań z wielkimi osobowościami.
BOHDAN GADOMSKI w studiu TELEWIZJI KATOWICE podczas prowadzenia programu na żywo "NOC Z TELEWIZJĄ KATOWICE"
Jeżeli dodamy do tego działalność radiową ( w trzech stacjach radiowych: Radio Łódź, Radio CLASSIC, Radio PARADA), telewizyjną (TVP3 Katowice i Telewizja Kablowa TOYA, TVN. POLSAT) to obraz zapracowanego dziennikarza będzie pełniejszy i zadziwiający wszechstronnością i skalą umiejętności. Rzadko zdarza się, żeby dziennikarz funkcjonował aż w tylu różnych mediach równocześnie i w tak odmiennych formach dziennikarskiej wypowiedzi. Dla przykładu podam, że pisał 18 stron tekstu tygodniowo, co drugi dzień prowadził na żywo własne audycje w radiu (pop, opera, operetka, musical) i dojeżdżał z Łodzi do Katowic raz w miesiącu, aby współprowadzić nocne 3 godzinne programy na żywo z cyklu Noc z Telewizją Katowice, do których pisał scenariusze i zapraszał gości!
Red.Bohdan Gadomski z red.Haliną Szymurą w TVP 3 Katowice, z którą przez 3 lata prowadził programy telewizyjne
IV. REKORDOWA ILOŚĆ TYTUŁÓW PRASOWYCH
Warto wspomnieć, że pisał na początkowym etapie swojej działalności dziennikarskiej w wielu tytułach prasowych: FILM, EKRAN, SCENA, TEATR, ITD, TIM, PANORAMA, TYGODNIK KULTURALNY, KULTURA, WPROST, WALKA MŁODYCH, NON STOP, MAGAZYN TV SAT, SYNKOPA, ŚPIEWAMY i TAŃCZYMY, TY i AMOR, DO RZECZY, KALEJDOSKOP, ZWIERCIADŁO, TYGODNIK PARADA, ZNANE I NIEZNANE, KURIER SZCZECIŃSKI, WIECZÓR WYBRZEŻA, ale przede wszystkim w łódzkim Tygodniku ODGŁOSY, gdzie specjalizował się w dużych formach dziennikarstwa prasowego i uczył warsztatu, chociaż ukończył Studium Dziennikarstwa i Wiedzy o Prasie.
Posiada wprost gigantyczny dorobek dziennikarski, którym jak napisano może obdzielić 15 dziennikarzy!
TYSIĄCE WYWIADÓW PRASOWYCH!!!
SETKI PROGRAMÓW RADIOWYCH!!!!!
DZIESIĄTKI PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH!!!!!V. NAGRODY i WYRÓŻNIENIA
5 ZŁOTYCH i 3 DIAMENTOWE


Za swoją działalność dziennikarską otrzymał szereg nagród:
ZŁOTE PIÓRO dla najlepszego recenzenta FESTIWALI PIOSENKI w SOPOCIE i OPOLU. Wręczenie nagrody podczas sopockiego festiwalu w 1999 roku.
ZŁOTĄ NUTĘ na 20 lecie pracy dziennikarza muzycznego, wręczenie nagrody na Międzynarodowych Targach INTERMEDIA w Warszawie.
ZŁOTĄ ODZNAKĘ PROMETEUSZA za wielkie serce wobec osób najbardziej pokrzywdzonych przez los, a zwłaszcza dzieci niepełnosprawnych. Kapituła Fundacji Pro Publico Bono wręczyła nagrodę w Krakowie.
ZŁOTY TABOR za popularyzację kultury Romów (relacje z Festiwali Piosenki Cygańskiej). Wręczenie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Cygańskiej w Ciechocinku. Nadała Kapituła Królewskiej Rady Starszych pod przewodnictwem Króla Romów.
DIAMENTOWĄ PŁYTĘ od zespołu ICH TROJE za promocję działalności zespołu i ich pierwszej płyty, od której wszystko się zaczęło. Wręczenie płyty na wielkim koncercie ICH TROJE w łódzkiej Hali Sportowej
DIAMENTOWĄ NUTĘ w plebiscycie Złota Nuta 2009 od 5 mediów internetowych i prasowych, za 30 lecie działalności dziennikarza muzycznego. Nagroda wręczona w Jelitkowie koło Sopotu.

Na 47 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, BOHDAN GADOMSKI otrzymał dwie nagrody: DIAMENTOWY LIŚĆ MEDIALNY 2010 - od Kapituły Programu Medialnego „Polska w Europie - Europa w Polsce”. Jest pierwszym laureatem tej nagrody.
Na tym samym festiwalu otrzymał Złotą Płytę od piosenkarki Ani Wyszkoni za promocję jej krążka „Pan i Pani”.
DIAMENTOWA PŁYTA
 DIAMENTOWĄ PŁYTĘ BOHDAN GADOMSKI otrzymał od zespołu ICH TROJE za promocyjny wkład w rekordową sprzedaż ich pierwszego CD, od którego zaczęła się kariera zespołu. Nagroda została wręczona na koncercie ICH TROJE w łódzkiej Hali Sportowej.

Red.BOHDAN GADOMSKI jest jedynym dziennikarzem muzycznym, który posiada taką nagrodę od wykonawców. muzyki pop. 
ICH CZWORO z DIAMENTOWYMI PŁYTAMI
BOHDAN GADOMSKI z MICHAŁEM WIŚNIEWSKIM, liderem zespołu ICH TROJE

ZŁOTY TABOR 
BOHDAN GADOMSKI odbiera ZŁOTY TABOR

 
Bohdan Gadomski otrzymuje Złoty Tabor za popularyzację kultury Romów od króla cyganów i Don Vasyla. Oglądacie moment wręczenia i samą nagrodę wraz ze złotym certyfikatem


Zapis ceremonii wręczenia ZŁOTEGO TABORU dla popularyzatora kultury cygańskiej red. BOHDANA GADOMSKIEGO (ANGORA) na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Cygańskiej w Ciechocinku

ZŁOTA NUTA 1999  dla BOHDANA GADOMSKIEGO
BOHDAN GADOMSKI na Międzynarodowych Targach Intermedia w Warszawie
 BOHDAN GADOMSKI w oczekiwaniu na wręczenie ZŁOTEJ NUTY
Bohdan Gadomski ze Złotą Nuta wręczoną mu na Międzynarodowych Targach Intermedia w Warszawie za publicystykę muzyczną
Bohdan Gadomski ze Złotą Nuta wręczoną mu na Międzynarodowych Targach Intermedia w Warszawie za publicystykę muzyczną w towarzystwie laureata tej samej nagrody red. Zygmunta Kiszakiewicza.
...tuż po otrzymaniu nagrody i w krótkim słowie z podziękowaniami przed warszawską publicznością obecną na Targach Intermedia.


Złota Odznaka Prometeusza 2011
 Krakowska Fundacja "PROMETEUSZ"  wyróżniła BOHDANA GADOMSKIEGO 


DIAMENTOWA NUTA
Bohdan Gadomski i Diamentowa Nuta 2009 za całokształt pracy dziennikarskiej

ZŁOTE PIÓRO


Złote Pióro dla najlepszego recenzenta Festiwali Piosenki w Sopocie i Opolu.

Na Sopot Festiwal Bohdan Gadomski otrzymał Złote Pióro dla najlepszego recenzenta Festiwali Piosenki w Sopocie i Opolu.


Na Sopot Festiwal Bohdan Gadomski otrzymał Złote Pióro dla najlepszego recenzenta Festiwali Piosenki w Sopocie i Opolu (z lewej), Bohdan Gadomski w towarzystwie Marii Szabłowskiej i Anny Arent (z prawej)
 BOHDAN GADOMSKI i ANNA ARENDT ze ZŁOTYMI PIÓRAMI

DIAMENTOWY LIŚĆ MEDIALNY
       Nagroda przyznana w 2010 roku i wręczona na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu
BOHDAN GADOMSKI i jego DIAMENTOWY LIŚĆ MEDIANY

Red.BOHDAN GADOMSKI odbiera DIAMENTOWY LIŚĆ MEDIALNY od przewodniczącego Kapituły Programu Medialnego "Polska w Europie- Europa w Polsce"red..WIESŁAWA DESKI

Red. BOHDAN GADOMSKI otrzymał DIAMENTOWY LIŚĆ MEDIALNYM za całokształt pracy od Kapituły Programu Medialnego „Polska w Europie-Europa w Polsce”. Nagrodę przyznano za dziennikarską wszechstronność i niebywałą pracowitość, za ogrom wiedzy pozwalający swobodnie opisywać i przedstawiać różne bazy naszego życia społecznego i kulturalnego, szczególnie za autorski cykl rozmów ze znakomitymi postaciami świata kultury i sztuki, ukazujących się od 18 lat (1994) w Tygodniku „ANGORA” i za wszystkie umiejętności stawiające Bohdana Gadomskiego w rzędzie najwybitniejszych przedstawicieli polskich mediów”. 

Nagrodę przyznał Ośrodek Studyjno-Programowy Prasy, Radia i Telewizji WARSZAWA – KATOWICE - KRAKÓW. Wrzesień 2010.

W załączniku zdjęcia z uroczystości w Muzeum ŚLĄSKA OPOLSKIEGO, gdzie nadano pierwszy z cyklu Liści Medialnych. Na zdjęciach red. Bohdanowi Gadomskiemu towarzyszą red. Wiesław Deska i red. Mariusz Majeran.

Cała uroczystość jest do wglądu na YouTube na oficjalnym kanale BOHDANA GADOMSKIEGO.


Tuż po wręczeniu DIAMENTOWEGO LIŚCIA MEDIALNEGO, red. BOHDAN GADOMSKI odebrał kolejną nagrodę, tym razem od wykonawcy, czyli bardzo popularnej i lubianej piosenkarki ANNY WYSZKONI, która wręczyła redaktorowi ZŁOTĄ PŁYTĘ 2010, jaką sama uzyskała za CD „PAN i PANI”.
                ZŁOTA PŁYTA OD ANI WYSZKONI
ZŁOTA PŁYTA dla BOHDANA GADOMSKIEGO od ANI WYSZKONI
Z
W ocenie piosenkarki i jej menadżera MACIEJA DURCZAKA, publikacje Bohdana Gadomskiego przyczyniły się do wzrostu sprzedaży tej płyty, która szybko stała się złotą. Nie odnotowano w historii polskiego show-biznesu, żeby dziennikarz muzyczny otrzymał od wykonawcy taką nagrodę. Bohdan Gadomski jest pierwszym i warto przypomnieć, że wcześniej otrzymał DIAMENTOWĄ PŁYTĘ od zespołu ICH TROJE, również za wkład w promocję pierwszego krążka zespołu.
z ANIĄ WYSZKONI podczas nagrania rozmowy na YOUTUBE w PORCIE ŁÓDŹ

ZŁOTY KLUCZ WIOLINOWY dla BOHDANA GADOMSKIEGO od GRZEGORZA WILKA


BOHDAN GADOMSKI i GRZEGORZ WILK podczas sesji zdjęciowej w sklepie muzycznym w Łodzi
Złoty Klucz z brylantami Swarowskiego


Bardzo ucieszył mnie ten złoty klucz wiolinowy od gwiazdy najpopularniejszego programu muzycznego TVP -"JAKA TO MELODIA" -GRZEGORZA WILKA

złoty klucz wiolinowy to prawdziwe cacko sztuki jubilerskiej

 
 Dziękuję GRZEGORZU!ZŁOTE PIÓRO od RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO

 ZŁOTE PIÓRO dla BOHDANA GADOMSKIEGOBOHDAN GADOMSKI i RAFAŁ BRZOZOWSKI

Wybrane wypowiedzi czytelników ANGORY o publikacjach red.BOHDANA GADOMSKIEGO (ankieta redakcji):

IMIENINY W CYRKU!


          IMIENINY BOHDANA GADOMSKIEGO  W CYRKU!

 Dużą niespodziankę red. BOHDANOWI GADOMSKIEMU zrobiła dyrekcja Cyrku ZALEWSKI podczas pokazu nowego programu w Łodzi. Redaktora posadzono w loży prezydenckiej i już na początku podczas prezentacji artystów, poproszono na arenę, aby świętować jego imieniny (2 listopada, Dzień Zaduszny). Grecko-polski wokalista KOSMA wykonał piosenkę „ Ja to mam szczęście” specjalnie dedykowaną solenizantowi, a animatorka uroczystości wręczyła imponujący bukiet kwiatów. Było to 40 białych goździków najwyższego gatunku przybranych białymi piórami i wstęgami w 5 kolorach. Aby podkreślić charakter pracy redaktora, bukiet był wkomponowany w okładkę tygodnika Angora, rozłożoną na kształt wachlarza. Całość przypominała głowę pieska rasy bichon frise o imieniu Oskar, który jest nowym towarzyszem Bohdana Gadomskiego i przedstawicielem jego ulubionej rasy. Tak oryginalny bukiet wykonała Ewa Gołębiewska z Pracowni Florystycznej „Ecru”.  Publiczność śpiewała sto lat, a wraz z nimi gwiazdy cyrku.  
VI. INNE MEDIA O REDAKTORZE
O redaktorze BOHDANIE GADOMSKIM  napisano wiele artykułów prasowych i cytowano go w wielu polskich mediach, również nakręcono kilka programów telewizyjnych. I tak: w 1995 roku czterogodzinny program na żywo z cyklu Noc z TV Katowice, w którym red. Halina Szymura przedstawiła samego redaktora i jego ulubione gwiazdy piosenki.

Bohdan Gadomski w studiu Telewizji Katowice.

Bohdan Gadomski z redaktor Haliną Szymurą, współprowadzącą z nim trzygodzinny program na żywo "Noc z Telewizją Katowice".
w TVP3 KATOWICE w programie "NIE TYLKO O MUZYCE" w całości poświęconemu red.BOHDANOWI GADOMSKIEMU
Bohdan Gadomski z redaktor Haliną Szymurą, Gaygą, Jadwigą Kamińską w studio TV Katowice w programie  "Nie Tylko O Muzyce".

W tej samej telewizji, w wydaniu porannym ”Nie tylko o muzyce”, zrealizowano pół godzinny program o działalności Bohdana Gadomskiego. Był także gościem w Radiu Katowice.
W łódzkiej Telewizji TOYA prowadził ponad godzinny program z cyklu "Poznajmy ich prywatnie"..
Telewizja TVN zaprosiła BOHDANA GADOMSKIEGO do programu EWY DRZYZGI Rozmowy w toku”, gdzie był wraz ze swoim psem  główną postacią programu pn „ BU BU MON CHERI".
BU BU MON CHERI gwiazdą telewizyjnych "ROZMÓW TOKU"

Był gościem programów telewizyjnych Doroty Pawlak z cyklu UWAGA, poświęconym Violetcie Villas, której jest biografem i dokumentalistą dorobku. Patrz 123  filmiki o Villas na YouTube! 
W Drugim Programie TVP był recenzentem Festiwali Operowo-Operetkowych z Krynicy.
Z okazji śmierci Violetty Villas gościł w programach telewizyjnych: Polsat (Wydarzenia- wydanie główne), W Polsat News (specjalny wywiad na żywo w studio,  na temat Villas). W Super Stacji -wywiad na cmentarzu na Powązkach na temat swojej przyjaźni z Violettą Villas. W TVP1 (Superwizjer) wystąpił w wywiadzie na  temat Villas, goszcząc ekipę telewizyjną w swoim mieszkaniu).
VIOLETTA VILLAS

BOHDAN GADOMSKI gościem POLSKIEGO RADIA CHICAGO!
3 godzinny program radiowy o VIOLETCIE VILLAS
30 listopad 2014 rok


KRYNICKIE FESTIWALE
BOHDAN GADOMSKI i BU BU MON CHERI w góralskich strojach w krynickiej dorożce
             BOHDAN GADOMSKI na FESTIWALU OPEROWO- OPERETKOWYM w KRYNICY
BOHDAN GADOMSKI z BOGUSŁAWEM KACZYŃSKIM, dyrektorem artystycznym FESTIWALI w KRYNICY, którym przestał być w 2012 roku.
   Przez wiele lat redaktor odwiedzał Krynicę i promował ten festiwal oraz artystów opery i operetki, których cenił i dobrze znał. Kiedy przestał tam jeździć, impreza straciła dokumentację tego, co się na niej działo, a zainteresowani tego rodzaju muzyką nie mieli prawie żadnych wiadomości, żadnego omówienia, komentarza czy zwykłej recenzji. Bogusław Kaczyński nie miał nowych pomysłów na gale i koncerty. Za to promował siebie i sprzedawał swoje książki. Przestało się to podobać recenzentowi i nowemu burmistrzowi Krynicy.

BOHDAN GADOMSKI, GRAŻYNA BRODZIŃSKA, HANNA KACZYŃSKA, BOGUSŁAW KACZYŃSKI za kulisami krynickiego festiwalu
  
Bohdan Gadomski na scenie Teatru Zdrojowego w Krynicy, podczas prowadzenia spotkania z artystami opery i operetki: Krystyną Tyburowską, Janem Wilgą i Aleksandrem Teligą.
 
 Bohdan Gadomski z legendarną śpiewaczką  Bogną Sokorską za kulisami Pijalni Głównej w Krynicy, podczas festiwalu operowo - operetkowego

FESTIWALE GWIAZD w MIĘDZYZDROJACH 

zdjęcia na harleyu z międzyzdrojskiej sesji fotograficznej (300 zdjęć!)...


W ALEI GWIAZD w Międzyzdrojach


BOHDAN GADOMSKI od 16 lat jest wierny Festiwalom Gwiazd w Międzyzdrojach, które tak chętnie wizytuje i relacjonuje, bo mają specyficzny, wakacyjny charakter i bezstresowy klimat. Spotyka się tam z wieloma gwiazdami, rozmawia, fotografuje, zaprzyjaźnia z wybranymi... 


W Międzyzdrojach redaktorowi zawsze towarzyszył  jego pies champion BU BU MON CHERI ADOREA, który po raz pierwszy pojechał na Festiwal Gwiazd, gdy miał 9 miesięcy. Zdał egzamin i od tej pory jest tam systematycznie, pozując fotoreporterom do niezliczonych zdjęć.
Teraz nieodłącznym towarzyszem redaktora jest piesek rasy bichon frise OSKAR, Młodzieżowy Champion Polski, najczęściej fotografowany pies na świecie.


OSKAR, nowy piesek rasy bichon frise BOHDANA GADOMSKIEGO, złoty medalista, Champion Polski


RECENZENT FESTIWALU i DYREKTOR ARTYSTYCZNY
BOHDAN GADOMSKI z OLAFEM LUBASZENKO, dyrektorem artystycznym FESTIWALU GWIAZD w Międzyzdrojach w 2011 roku, w 2012, 2013 i 2014 również był szefem tej 4 dniowej imprezy. 

                                                 KAWA CZY HERBATA?
          TVP1 -"KAWA czy Herbata" -program śniadaniowy o festiwalu w Międzyzdrojach
 W programie "KAWA czy HERBATA" TVP1 - BOHDAN GADOMSKI komentował Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
 Na zdjęciach z prezenterką telewizyjną  PAULINĄ CHYLEWSKĄ, przed wejściem na antenę

W tym samym miesiącu (lipiec 2010) zasiadł w jury Międzynarodowego Festiwalu Country w Mrągowie. Patrz relacja na żywo w Polsacie. Patrz filmik na YouTube.
Wystąpił w programie telewizyjnym TVN "Projekt plaża" kręconym na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Wszystkie wydarzenia festiwalowe, teatralne, muzyczne z udziałem BOHDANA GADOMSKIEGO można obejrzeć na YouTube, podobnie jak większość jego występów na małym ekranie. 

                              FESTIWAL COUNTRY w MRĄGOWIE 
Bohdan Gadomski był jurorem na Międzynarodowym Festiwalu Piknik Country w Mrągowie 2010. Na zdjęciu w towarzystwie pozostałych jurorów - Niny Terentiew, Andrzeja Rybińskiego, Wojciecha Cejrowskiego, i Macieja Maleńczuka.
Bohdan Gadomski jurorem w Mrągowie

Bohdan Gadomski w towarzystwie Niny Terentiew i Andrzeja Rybińskiego (z lewej) oraz z Maciejem Maleńczukiem

BOHDAN GADOMSKI gościem honorowym WAWER MUSIC FESTIWAL w Warszawie
13 kwietnia 2014 rok 

Spotkanie z redaktorem prowadził prof.Jaroslaw Drzewiecki(szef festiwalu)
BOHDAN GADOMSKI na sali koncertowej Hotelu "BOSS" w Warszawie


Spotkanie z red.BOHDANEM GADOMSKI można obejrzeć na jego kanale na YouTube

Spotkanie było bardzo sympatyczne, pełne humoru. Były kwiaty i wielkie brawa.
 
BOHDAN GADOMSKI w towarzystwie Jarosława Drzewieckiego i Stanisława Drzewieckiego 
Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie 
BOHDAN GADOMSKI recenzentem konkursowej gali
BOHDAN GADOMSKI i reprezentant Korei Północnej KYUNNA CHOUNG

KYUNAM CHOUNG zwycięzca Wielkiego Turnieju Tenorów

BOHDAN GADOMSKI z prezenterami turnieju: PAULINĄ CHYLEWSKĄ i RADKIEM BRZÓZKĄ


BOHDAN GADOMSKI gościem programów muzycznych POLSKIEGO RADIA w CHICAGO. Po udziale w programie o NINIE URBANO, wystąpił w trzygodzinnym programie poświęconym VIOLETCIE VILLAS...


FESTIWALE POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU 
BOHDAN GADOMSKI jest obecny na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu od 1982 roku 

Jest autorem najdłuższych, najbardziej wnikliwych i opinio twórczych recenzji opolskich festiwali ...FESTIWALE PIOSENKI w SOPOCIE 

BOHDAN GADOMSKI w legendarnej OPERZE LEŚNEJ w SOPOCIE na porannej probie, od 2012 roku jest to już inny, nowoczesny obiekt

 Oskar też zwiedzał Operę Leśną i był akredytowany przy festiwalu!
BOHDAN GADOMSKI na DVD


Występy BOHDANA GADOMSKIEGO w różnych stacjach telewizyjnych, role filmowe, teledyski i prowadzone przez niego programy telewizyjne, zostały złożone w jedną całość w świetnie zmontowanym w telewizji 70 minutowym show. Gwiazdami tego DVD obok bohatera są jego ulubieni artyści: SHIRLEY BASSEY, VIOLETTA VILLAS, YMA SUMAC, SARAH VOUGHAN, BRIGITTE BARDOT, SACHA DISTEL i MICHAEL BALL. DVD obejrzało wiele polskich gwiazd na obu półkulach, a także zaprzyjaźnione z redaktorem osoby. Jego zawartość w obszernych fragmentach można zobaczyć także na YouTube na  oficjalnym kanale BOHDANA GADOMSKIEGO. Zapraszamy... 


VII.  AKTOR
BOHDAN GADOMSKI zagrał w trzech filmach:
Jako 13 letni chłopiec w filmie Stanisława SapińskiegoKomu dwójkę”(główna rola Janka).
13-letni BOHDAN GADOMSKI w roli Janka w filmie "Komu dwójkę"
W filmie kinowym „Lawstorant”, wielokrotnie emitowanym także w telewizji, obecnym na DVD, rolę wścibskiego sąsiada, partnerowali: Michał Wiśniewski, Zbigniew Buczkowski i pies Bu Bu Mon Cheri.

                                                           "LAWSTORANT" 
Bohdan Gadomski i Michał Wiśniewski (z lewej), Bohdan Gadomski i Zbigniew Buczkowski (z prawej) na planie filmu "Lawstorant"

z MICHAŁEM WIŚNIEWSKIM, odtwórcą głównej roli w "LAWSTORANCIE"
z e ZBIGNIEWEM BUCZKOWSKIM, scenarzystą filmu i... BU BU MON CHERI, który również zagrał w nim swoją rolę...

"MANTRA" 

W filmie dyplomowym Bronisławy Nowickiej "Mantra" zagrał dziennikarza z luksusowym psem, który na czas wyjazdu oddaje go do prywatnego hoteliku dla psów, który prowadzi Pani JADWIGA (w tej roli EWA WIŚNIEWSKA)
Bu Bu Mon Cheri Adorea, Bohdan Gadomski i Ewa Wiśniewska na planie filmu "Mantra"
Bohdan Gadomski z psem Bu Bu Mon Cheri na planie filmu "Mantra"
                                  TELEDYSK NATALII KUKULSKIEJ
BOHDAN GADOMSKI i jego pies Bu -Bu Mon Cheri wystąpili w teledysku do piosenki "Pół na pół" NATALII KUKULSKIEJ. Bu - Bu był ubrany w psi frak, na główce miał cylinder! Tego jeszcze nie było. Wrażenie niesamowite! Fotoreporterzy zrobili 500 zdjęć! Można obejrzeć na YouTube na kanale "danekderr". Zdjęcia na stronie championa.
Bohdan Gadomski na planie teledysku "Pół na pół" z Natalią Kukulską i psem Bu Bu Mon Cheri

Bohdan i Natalia

Bu Bu Mon Cheri Adorea na planie teledysku "Pół na pół" Natalii Kukulskiej, którego był największą sensacją, ubrany w psi frak i melonik.
W teledysku MARIANA LICHTMANA
Bohdan Gadomski i jego pies champion Bu Bu Mon Cheri wystąpili razem w kolejnym teledysku. Sierpień 2010. Tym razem są ozdobą i atrakcją teledysku słynnego wokalisty i perkusisty MARIANA LICHTMANA z zespołu TRUBADURZY. Marian Lichtman jest bohaterem tego filmiku z piosenką do własnej kompozycji "Bez ciebie tak mi źle". Reżyserem jest Mateusz Weidner.   Zdjęcia kręcono w Koluszkach. Teledysk pojawi się w wielu programach telewizyjnych i stacjach muzycznych. Tutaj zdjęcia ze sceny z udziałem Bohdana Gadomskiego i Bu-BU, który wystąpił w diamentowej koli specjalnie wykonanej dla niego na potrzeby teledysku. Bohdan Gadomski był w amerykańskim komplecie w kolorze srebrno-czarnym (bluza z kapturem i koszula ze srebrnymi wzorami) i włoskich zamszowych  butach. Pan i jego pies rozmawiali w kawiarni popijając herbatkę.
Bohdan Gadomski na planie teledysku "Bez ciebie tak mi źle" Mariana Lichtmana

VIII.  JUROR
BOHDAN GADOMSKI był jurorem wyborów Mistera Polski 1990,  na których był przewodniczącym jury eliminacji wstępnych i prowadził galę finałową w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jako juror konkursów piękności zasiadał m.in w jury wyborów Miss Lata, Wiosny, Jesieni… 


Bohdan Gadomski w otoczeniu kandydatek do tytułu Miss Wiosny
Bohdan Gadomski w jury m.in z Aldoną Orłowską (z lewej), Bohdan Gadomski i Aldona Orłowska z kandydatkami do tytułu Miss Wiosny (z prawej)

IX. PREZENTER ESTRADOWY
Bohdan Gadomski na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi jako gospodarz wyborów Mistera Polski 1990

Bohdan Gadomski jako przewodniczący jury eliminacji wstępnych wyborów Mistera Polski 1990.
 DARIUSZ MŁYNARCZYK "MISTER POLSKI 1990"

Bohdan Gadomski z Misterem Polski 1990, Dariuszem Młynarczykiem, który mimo tego tytułu nie zrobił kariery ani w modelingu ani w show biznesie. 

PREZENTER KONCERTOWY

BOHDAN GADOMSKI z powodzeniem prowadzi recitale gwiazd i zespołów. Prowadził koncerty Ewy Kuklińskiej, Ireny Jarockiej, Moniki Borys, Felicjana Andrzejczaka i Agnieszki Fatygi. W łódzkim Teatrze Muzycznym prowadził koncert światowej sławy zespołu z Ukrainy TERCJA PIKARDYJSKA.

Bohdan Gadomski przed wejściem na scenę Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie prowadził koncert zespołu Tercja Pikardyjska ze Lwowa.

Bohdan Gadomski z liderami zespołu Tercja Pikardyjska.

z wokalistą wiodącym grupy wokalnej ANDREJEM KAPRALEM


BOHDAN GADOMSKI W FILHARMONII ŁÓDZKIEJ
 
BOHDAN GADOMSKI opracował scenariusz i wyreżyserował wielki dwugodzinny koncert z artystami wszystkich scen łódzkich, który poprowadził wraz z aktorką EWĄ TUCHOLSKĄ w Filharmonii Łódzkiej.


BOHDAN GADOMSKI z powodzeniem prowadzi recitale gwiazd i zespołów. Prowadził koncerty Ewy Kuklińskiej, Ireny Jarockiej, Moniki Borys, Felicjana Andrzejczaka i Agnieszki Fatygi. W łódzkim Teatrze Muzycznym prowadził koncert światowej sławy zespołu z Ukrainy TERCJA PIKARDYJSKA.

 W Warszawie prowadził konferencję prasową i pokaz Centrum Otyłości Saba.

Bohdan Gadomski i dr Beata Będzińska podczas konferencji prasowej w Warszawie. 

 Bohdan Gadomski z Beatą Będzińską i Waldemarem Będzińskim po zakończonej dużym sukcesem konferencji multimedialnej w Warszawie. Zarówno matka jak i syn odebrali sobie życie po silnym skłóceniu, którego podłożem były sprawy zawodowe. Klan Będzińskich przestał istnieć w 2010 roku.

POKAZ MODY firmy "MARTA" 
BOHDAN GADOMSKI prowadził także pokazy mody, największy i najwystawniejszy był pokaz mody "MARTA", do którego napisał scenariusz, wyreżyserował go i poprowadził z Beatą Będzińską
BOHDAN GADOMSKI z BEATA BĘDZIŃSKĄ, która na co dzień leczyła, od święta recytowała, tańczyła, prowadziła imprezy, także te z modą w roli głównej

Była dobrą tancerką, pełną temperamentu. Życie zakończyła tragicznie, chociaż nic nie  zapowiadało takiego finału jednej z najpopularniejszych lekarek w Polsce.

FESTIWALE OPEROWO-OPERETKOWE w KRYNICY 
- BOHDAN GADOMSKI gospodarzem spotkań z artystami 
 
Bohdan Gadomski na Festiwalu Operowo-Operetkowym w Krynicy, gdzie prowadził spotkanie z artystami opery. Na zdjęciu z Kazimierzem Kowalskim ( z lewej), Bohdan Gadomski prowadzi spotkanie z Jerzym Połomskim na Festiwalu Operowo-Operetkowym w Krynicy (sala lustrzana) (w środku), oraz Bohdan Gadomski i Henryk Tomaszewski (z prawej, legendarny dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy)
Bohdan Gadomski znakomicie prowadził spotkania z artystami opery na Festiwalu Operowo-Operetkowym w Krynicy
 X.  AUTOR KSIĄŻEK
Jest autorem książki „Andrzej Rodan, pisarz zakazany”. Przygotowuje książkę ze zbiorem swoich najgłośniejszych wywiadów pod roboczym tytułem „Pod łóżkami gwiazd”

Okładki biograficznej książki Bohdana Gadomskiego o słynnym skandalizującym pisarzu Andrzeju Rodanie.

Bohdan Gadomski z pisarzem Andrzejem Rodanem podczas wywiadu książkowego w jego domu. Towarzyszy im srebrny pudel Amis z Zamku Edo
 Bohdan Gadomski z pisarzem Andrzejem Rodanem autorem 41 bulwersujących książek. 

BANKIETY, COCKTAILE, GALE

BOHDAN GADOMSKI relacjonuje największe gale, połączone z nimi bankiety i cocktaile. Tutaj w retrospekcji wspomnieniowej bankiet w Hotelu MARRIOTT w WARSZAWIE, którego główną ozdobą była słynna gwiazda filmowa JOAN COLLINS


 
JOAN COLLINS

BOHDAN GADOMSKI jest wielkim smakoszem i degustatorem, przy tm szalenie wybrednym

Na bankiecie zajmował stolik z KAMILEM KARASKIEM, MISTEREM POLSKI, z którym zresztą później przeprowadził wywiad prasowy...

BOHDAN GADOMSKI, RENATA LUBERDA.PIOTR TOMASZEWSKI i IZABELA TROJANOWSKA
IZABELA TROJANOWSKA z BOHDANEM GADOMSKIM

BOHDAN GADOMSKI z PIOTREM TOMASZEWSKIM, wtedy modnym piosenkarzem, modelem, aktorem małych,dekoracyjnych rol, stałym bywalcem bankietów i cocktaili. Był to jeden z pierwszych wielkich bankietów w stolicy i redaktor wspomina go ze szczególnym sentymentem.

BAL w Teatrze Wielkim w Łodzi,
 doroczna gala ludzi telewizji, telewizji satelitarnej i kablowej,
organizator MAGAZYN TV-SAT 
z KATARZYNĄ ŚMIECHOWICZ-LECONTE  na bankiecie w Teatrze Wielkim w Łodzi

a aktorką filmową i serialową na stałe mieszkającą w Los Angeles KATARZYNĄ LECONTE

BOHDAN GADOMSKI w tańcu z KATARZYNĄ LECONTE n balu TV SAT MAGAZYN

BAL i KONCERT Międzynarodowego Forum Satelitarnego w Łodzi

na zdjęciu z sali bankietowej :MARCEL SZYTENCHELM, ALDONA ORŁOWSKA, BOHDAN GADOMSKI, NINA KRAWCZYK (matka Aldony Orłowskiej) i MICHAŁ SZEWCZYK

KOLACJA z PAVAROTTIM

Kolejnym bankietem na wielką skalę była niezwykle wystawna i wysmakowana  kolacja na sto osób z LUCIANO PAVAROTTIM, na której BOHDANOWI GADOMSKIEMU towarzyszyła  znana aktorka LAURA ŁĄCZ. 

Obszerna relacja z koncertu Luciano i kolacji ukazała się na lamach "ANGORY". Był rok 1995. Była krytyczna, ale okazało się w warszawskiej Sali Kongresowej, że król opery jest...nagi. Kolacja przereklamowana. Wstęp na nią horrendalnie drogi!
BOHDAN GADOMSKI z LAURĄ ŁĄCZ na kolacji z Luciano Pavarottim.

Oboje byli rozczarowani, zarówno jedzeniem jak atmosferą bankietu

BOHDAN GADOMSKI po raz 20-ty gościem gali WIKTORY w Zamku Królewskim w Warszawie.

WIKTORY 2011WIKTORY 2012
z prezesem i twórcą WIKTORÓW JÓZEFEM WĘGRZYNEM
z gwiazdą telewizyjnej DWÓJKI GRAŻYNĄ TORBICKĄ

z gwiazdorem telewizji POLSAT KRZYSZTOFEM IBISZEM

z realizatorką głośnych reportaży w TVN EWĄ EWART

z prezesem JÓZEFEM WĘGRZYNEM, vice prezesem KATARZYNĄ OCIOSZYŃSKĄ i iluzjonistą ARKADIUSZEM CYWIŃSKIM 

WIKTORY 2013
na gali w Zamku Królewskim w Warszawie


z prezenterką telewizyjną AGATĄ MŁYNARSKĄ 


z dziennikarką telewizyjną ELŻBIETĄ JAWOROWICZ
z braćmi GOLEC

BOHDAN GADOMSKI rozmawia nie tylko z gwiazdami show-biznesu, ale także z prezydentami, ich żonami, premierami, ministrami, generałami,  profesorami różnych specjalności...


BOHDAN GADOMSKI W PAŁACU PREZYDENCKIM !
Bohdan Gadomski podczas wizyty w pałacu prezydenckim u prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. Wywiad zatytułowany "Dobra wróżka z Krakowskiego Przedmieścia" trwał 3,5 godziny, obejmował 25 stron tekstu, 4 kolumny w prasie.
W trzeciej godzinie wywiadu, w złotym saloniku prezydenckiego pałacu, rozmawiających Jolantę Kwaśniewską i Bohdana Gadomskiego odwiedził prezydent Aleksander Kwaśniewski. Oto zdjęcie dokumentujące to bardzo sympatyczne spotkanie. 

z byłym premierem JÓZEFEM OLEKSYM na premierze w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie 
z generałem, byłym ministrem spraw wewnętrznych CZESŁAWEM KISZCZAKIEM podczas obszernego wywiadu prasowego w jego domu w Warszawie

z generałową Kiszczakową podczas wywiadu omawiającego jej książkę...
 z wizytą producenta filmowego LEWA RYWINA

BOHDAN GADOMSKI i LEW RYWIN 
z byłą wiceminister KATARZYNĄ PIEKARSKĄ  w jej gabinecie
BOHDAN GADOMSKI i KATARZYNA PIEKARSKA

LESZEK MILLER


Wpis LESZKA MILLERA do pamiętnika BOHDANA GADOMSKIEGO


Premier DONALD TUSK i jego wpis do pamiętnika BOHDANA GADOMSKIEGO


ze słynną profesor filozofii MARIĄ SZYSZKOWSKĄ w jej biurze poselskim

Do rozmówców BOHDANA GADOMSKIEGO spoza show-biznesu m.in. należą :STANISŁAW LEM, DANUTA WANIEK, PAWEŁ PISKORSKI, HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ, BOGUSŁAW BAGSIK, RYSZARD KALISZ, BARBARA PIWNIK, ANNA MARIA WESOŁOWSKA, KRZYSZTOF RUTKOWSKI, IRENA ERIS, ZYTA GILOWSKA, KAZIMIERZ GÓRSKI, sportowcy, pisarze, lekarze, dziennikarze telewizyjni...
                         Red. BOHDAN GADOMSKI 
- dziennikarz multimedialny - podsumowanie całości biogramu


BOHDAN GADOMSKI od 1994 roku jest etatowym redaktorem Tygodnika ANGORA, tytułu prasowego o zasięgu  międzynarodowym, który w ponad pół milionowym nakładzie (521.293 egzemplarzy) ukazuje się nie tylko w całej Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Chicago), Kanadzie (Toronto), Niemczech (Dortmund) i innych miastach Europy Zachodniej (edycje dla Polonii), co publicyście daje popularność i czytelników na obu półkulach. Jak się okazuje jest chętnie czytany nawet w Australii (gdzie Angora również wychodziła i dzięki temu pozyskał i tam stałych czytelników). Sam tytuł jest w ścisłej czołówce 3 najchętniej czytanych tygodników w Polsce. Redaktor Gadomski w sądach czytelniczych jest najchętniej czytanym autorem Angory.
 Ogromną popularność i również stałych czytelników ma także w Łodzi dzięki łódzkiemu EXPRESSOWI ILUSTROWANEMU, z którym współpracuje (bez jednego dnia przerwy) od 1978 roku i w którym debiutował. Zresztą jako uczeń IV klasy licealnej (II LO im. G. Narutowicza w Łodzi) pisał na lamach miesięcznika pracy twórczej RADAR.
Obecnie:         
Redaktor BOHDAN GADOMSKI redaguje dwa autorskie cykle rozmów z najpopularniejszymi i najbardziej znaczącymi postaciami polskiego świata kultury i sztuki, chociaż z jednakową łatwością i dużą wiedzą pisze o reprezentantach innych dziedzin.
W tygodniku ANGORA zaprasza do SALONOWYCH BURZ. Co tydzień, w każdy poniedziałek, dwukolumnowe bardzo wnikliwe rozmowy, szeroko komentowane i cytowane w innych polskich mediach, także w Internecie. Jednocześnie jest recenzentem pisma i relacjonuje największe gale, plebiscyty, premiery teatralne, operowe, musicalowe w kraju i największe festiwale piosenki i festiwale aktorskie.
W gazecie codziennej EXPRESS ILUSTROWANY, w każdy piątek, w wydaniu weekendowym redaguje cykl rozmów „Rozmowa Tygodnia”.
 Jest także autorem własnego kanału na YouTube, gdzie na dzień 25 czerwca 2012 roku ma 418 filmików (!), realizowanych w sposób w jaki do tej pory, nie odnotowano na tym portalu. To perfekcyjnie własnoręcznie wybierane, montowane, opracowane, prezentowane filmiki, w których otwiera swoją szalenie bogatą i unikalną taśmotekę archiwalną. W wielu przypadkach są to prawdziwe rarytasy. Oglądamy tam wieloodcinkowe seriale muzyczne. Na YouTube ma także wiernych i stałych fanów, których ciągle przybywa.

Kariera dziennikarska red. BOHDANA GADOMSKIEGO jest bardzo długa i bardzo konsekwentnie prowadzona. Niespotykany reżim własny, ogromna pracowitość i całkowite oddanie pracy (tygodniowo pisze 10 stron tekstu, a zdarza się, że `16 stron i więcej)! Wymaga to niesłychanej kondycji umysłowej i fizycznej oraz nieustannego dokształcania się i przygotowania do coraz to nowych spotkań z wielkimi osobowościami.
Jeżeli dodamy do tego działalność radiową ( w trzech stacjach radiowych: Radio Łódź, Radio CLASIC, Radio PARADA), telewizyjną (TVP3 Katowice i Telewizja Kablowa TOYA) to obraz zapracowanego dziennikarza będzie pełniejszy i zadziwiający wszechstronnością i skalą umiejętności. Rzadko zdarza się, żeby dziennikarz funkcjonował aż w tylu różnych mediach równocześnie i w tak odmiennych formach dziennikarskiej wypowiedzi. Dla przykładu - pisał 18 stron tekstu tygodniowo, co drugi dzień prowadził na żywo własne audycje w radiu (pop, opera, operetka, musical) i dojeżdżał z Łodzi do Katowic raz w miesiącu, aby współprowadzić nocne 4 -3 godzinne programy na żywo z cyklu Noc z Telewizją Katowice, do których pisał scenariusze i zapraszał gości!
Warto wspomnieć, że pisał na początkowym etapie swojej działalności dziennikarskiej w wielu tytułach prasowych: FILM, EKRAN, SCENA, TEATR, ITD, TIM, PANORAMA, TYGODNIK KULTURALNY, KULTURA, WPROST, WALKA MŁODYCH, NON STOP, MAGAZYN TV SAT, SYNKOPA, ŚPIEWAMY i TAŃCZYMY, TY i AMOR, DO RZECZY, KALEJDOSKOP, ZWIERCIADŁO, TYGODNIK PARADA, ZNANE I NIEZNANE, KURIER SZCZECIŃSKI, WIECZÓR WYBRZEŻA, ale przede wszystkim w łódzkim Tygodniku ODGŁOSY, gdzie specjalizował się w dużych formach dziennikarstwa prasowego i uczył warsztatu, chociaż ukończył Studium Dziennikarstwa i Wiedzy o Prasie w Łodzi.
Posiada wprost gigantyczny dorobek dziennikarski, którym jak napisano może obdzielić 15 dziennikarzy!
TYSIĄCE WYWIADÓW PRASOWYCH.
SETKI PROGRAMÓW RADIOWYCH.
DZIESIĄTKI PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH
Za swoją działalność dziennikarską otrzymał szereg nagród:
ZŁOTE PIÓRO dla najlepszego recenzenta FESTIWALI PIOSENKI w SOPOCIE i OPOLU. Wręczenie nagrody podczas sopockiego festiwalu w 1999 roku.
ZŁOTĄ NUTĘ na 20 lecie pracy dziennikarza muzycznego, wręczenie nagrody na Międzynarodowych Targach INTERMEDIA w Warszawie.
ZŁOTĄ ODZNAKĘ PROMETEUSZA za wielkie serce wobec osób najbardziej pokrzywdzonych przez los, a zwłaszcza dzieci niepełnosprawnych. Kapituła Fundacji Pro Publico Bono wręczyła nagrodę w Krakowie.
ZŁOTY TABOR za popularyzację kultury Romów (relacje z Festiwali Piosenki Cygańskiej). Wręczenie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Cygańskiej w Ciechocinku. Nadała Kapituła Królewskiej Rady Starszych pod przewodnictwem Króla Romów.
DIAMENTOWĄ NUTĘ od zespołu ICH TROJE za promocję działalności zespołu i ich pierwszej płyty, od której wszystko się zaczęło. Wręczenie płyty na wielkim koncercie ICH TROJE w łódzkiej Hali Sportowej
DIAMENTOWĄ NUTĘ w plebiscycie Złota Nuta 2009 od 5 mediów internetowych i prasowych, za 30 lecie działalności dziennikarza muzycznego. Nagroda wręczona w Jelitkowie koło Sopotu.
Na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2010, otrzymał DIAMENTOWY LIŚĆ MEDIALNY od mediów katowickich. Wręczenie nagrody odbyło się w Opolu.

O redaktorze BOHDANIE GADOMSKI nakręcono kilka programów telewizyjnych. I tak: w 1995 roku czterogodzinny program na żywo z cyklu Noc z TV Katowice, w którym red. Halina Szymura przedstawiła samego redaktora i jego ulubione gwiazdy piosenki.
W tej samej telewizji, w wydaniu porannym ”Nie tylko o muzyce”, pół godzinny program o działalności Bohdana Gadomskiego.
 W łódzkiej Telewizji TOYA dwa ponad godzinne programy z red. Bohdanem Gadomskim w roli głównej.
Telewizja TVN zaprosiła BOHDANA GADOMSKIEGO do programu EWY DRZYZGI „Rozmowy w toku”, gdzie był główną postacią programu „ BU BU MON CHERI”.
Był gościem kilku programów telewizyjnych Doroty Pawlak z cyklu UWAGA, poświęconym Violetcie Villas, której jest biografem i dokumentalistą dorobku. Patrz 123 filmiki o Villas na YouTube!
W Drugim Programie TVP był recenzentem Festiwali Operowo-Operetkowych z Krynicy.
W 2010 roku komentował dla Pierwszego Programu TVP Międzynarodowy Festiwal Artystów w Międzyzdrojach (program Kawa czy Herbata).
W tym samym miesiącu (lipiec 2010) zasiadł w jury Międzynarodowego Festiwalu Country w Mrągowie. Jest recenzentem Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie. W 2011 i 2012 roku wystąpił w telewizjach - POLSAT, POLSAT NEWS, TVP1 (Superwizjer), w Super stacji w programach wspomnieniowych poświęconych Violetcie Villas.
 BOHDAN GADOMSKI zagrał w trzech filmach:
 Jako 13 letni chłopiec w filmie Stanisława, Sapińskiego „Komu dwójkę”(główna rola Janka).
W filmie dyplomowym Bronisławy Nowickiej „Mantra” (dziennikarz), partnerowała Ewa Wiśniewska i pies Bu Bu Mon Cheri.
W filmie kinowym „Lawstorant”, wielokrotnie emitowanym także w telewizji, obecnym na DVD, zagrał rolę wścibskiego sąsiada, partnerowali: Michał Wiśniewski, Zbigniew Buczkowski i pies Bu Bu Mon Cheri.
BOHDAN GADOMSKI był jurorem wyborów Mistera Polski 1990,  na których był przewodniczącym jury eliminacji wstępnych i prowadził galę finałową w Teatrze Wielkim w Łodzi. Był też jurorem konkursów piękności…
Zasiadał w jury wyborów Miss Lata, Wiosny, Jesieni… Juror Międzynarodowego Festiwalu Country w Mrągowie.
BOHDAN GADOMSKI z powodzeniem prowadzi recitale gwiazd i zespołów. Prowadził koncerty Ewy Kuklińskiej, Ireny Jarockiej, Moniki Borys, Felicjana Andrzejczaka i Agnieszki Fatygi. W łódzkim Teatrze Muzycznym prowadził koncert światowej sławy zespołu z Ukrainy TERCJA PIKARDYJSKA. 
Wystąpił w 4 teledyskach jako gość specjalny: w teledysku Natalii Kukulskiej do piosenki "Pół na pół", 'w teledysku Mariana Lichtmana (Trubadurzy) do piosenki "Bez ciebie tak mi źle", w teledysku Adama Mortasa do piosenki "Arkana blagi" i w teledysku Artura Gotza do piosenki "Obecny narzeczony". Wszystkie są na You Tube.
Na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO na YOUTUBE jest teledysk z piosenką "DUCH, DUSZA i CIAŁO", którą śpiewa, a w tle collage zdjęciowe i pojedyncze zdjęcia redaktora z jego wizyty w studiu nagrań Tomasza Czaplińskiego. Jest to ślad wokalny po okresie jego śpiewania zarówno jako dziecko jak i chłopca i młodzieńca. Warto posłuchać jak śpiewa recenzent  festiwali piosenki  - BOHDAN GADOMSKI. 
                            Zdjęcia BOHDANA GADOMSKIEGO ze studia nagrań...

Piosenka "Duch, dusza i ciało" pochodzi z płyty "Mężczyzna prawie idealny" ARTURA GOTZA, jej twórczynią jest AGNIESZKA CHRZANOWSKA
BOHDAN GADOMSKI i ARTUR GOTZ
BOHDAN GADOMSKI i ARTUR GOTZ

Zdjęcia ze studia nagrań w Łodzi
                                       PIOSENKA "CZY PANI TAŃCZY TWISTA"
   "Czy pani tańczy twista" piosenka z płytowego repertuaru VIOLETTY VILLAS i TADEUSZA   WOŹNIAKOWSKIEGO

BOHDAN GADOMSKI i ALDONA ORŁOWSKA w duecie w studiu nagrań...

BOHDAN GADOMSKI i ALDONA ORŁOWSKA (gwiazda Internetu) podczas nagrywania piosenki "Czy pani lubi tańczyć twista" w studiu nagrań Tomasza Czaplińskiego w Łodzi, październik 2016 rok
BOHDAN GADOMSKI i ALDONA ORŁOWSKABOHDAN GADOMSKI podczas nagrywania videoclipu do piosenki "Czy pani lubi tańczyć twista" w ducie z Aldoną Orłowską w Restauracji "POLSKA" w Łodzi. Film ma dwie wersje: z kamery i ze studia nagrań, obie na YouTube i  Facebooku. Ogromne zainteresowanie i wspaniale komentarze.

BOHDAN GADOMSKI nagrał trzecią piosenkę! 

BOHDAN GADOMSKI nagrał w studio Tomasza Czaplińskiego w Łodzi trzecią piosenkę "WSZYSTKO PRZEMINIE, WSZYSTKO PRZEPADNIE"", wcześniej śpiewaną przez  Zdzisławę Sośnicką, a w 2016 roku przez Michała Bajora. Jak uczynił to redaktor można posłuchać na jego kanale na YOU TUBE.
BOHDAN GADOMSKI w studiu nagrań...
                             Trzecia piosenka w wykonaniu BOHDANA GADOMSKIEGO
 13 kwietnia 2014 roku był gościem honorowym V edycji WAWER MUSIC FESTIWAL w Warszawie na zaproszenie prof.Jarosława Drzewieckiego, który organizuje ten festiwal muzyki poważnej. Spotkanie można zobaczyć na YouTube na kanale BOHDANA GADOMSKIEGO.
W Warszawie prowadził konferencję prasową i pokaz Centrum Otyłości Saba.
Jest autorem książki „Andrzej Rodan, pisarz zakazany”. Przygotowuje książkę ze zbiorem swoich najgłośniejszych wywiadów pod roboczym tytułem „Pod łóżkami gwiazd”.

 W 2O11 i 2012 roku nakręcono film o życiu i karierze BOHDANA GADOMSKIEGO. Tytuł "DIAMENTOWO ZŁOTY REDAKTOR", który w lipcu 2014 roku został zaprezentowany  na 14 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych we Wrocławiu. Redaktorowi pozostała jeszcze książka do wydania –zbiór najgłośniejszych wywiadów., którą zakończy swoją 37 letnią karierę dziennikarską.

DO ZOBACZENIA na kolejnych podstronach strony-blogu o BOHDANIE GADOMSKIM, dziennikarzu-publicyście, który w swojej profesji osiągnął  wszystko i uważa się za osobę spełnioną i usatysfakcjonowaną zawodowo.